All on 4 - most na implantach, który diametralnie poprawia komfort życia osób cierpiących na bezzębie

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Co to znaczy All on 4

W sytuacji, kiedy pacjent cierpi na bezzębie można mu zaproponować uzupełnienie protetyczne w postaci odbudowy protetycznej ruchomej ( proteza) lub stałej ( most mocowany na implantach). W obecnych czasach staramy się ograniczyć inwazyjność procedury i stosuje się tylko cztery implanty, na których jest mocowany most. Warunkiem niezbędnym do zakwalifikowanie do wykonania tej metody jest wystarczająca ilość kości, która umożliwi wprowadzenie implantów. Weryfikacja jest robiona na podstawie zdjęcia tomograficznego, które można wykonać na miejscu w klinice w dniu konsultacji.

Czy można wykonać All on 4 w Krakowie

Utrata zębów jest niezwykle powszechnym problemem wśród dorosłych,  a liczba pacjentów z brakami zębowymi stale rośnie. Badania pokazują, że u ponad 35 milionów ludzi w USA brakuje wszystkich górnych lub dolnych zębów. W Polsce takich szeroko zakrojonych analiz się nie wykonuje, ale dentyści w swojej codziennej praktyce widzą, że problem robi się coraz bardziej powszechny. Zamiast być skazanym na stały dyskomfort i kłopoty z używaniem protez zębowych, wiele osób decyduje się na tak zwaną odbudowę pełnego uzębienia na implantach którą nazwano all on 4.

Kiedy all on 4

Aby w pełni zrozumieć tę niezwykłą technikę uzupełnienia zębów, należy najpierw zrozumieć, czym jest implant dentystyczny. Implant to mała tytanowa śrubka, którą wprowadza dentysta w szczękę lub żuchwę i za pomocą której zastępuje korzeń brakującego zęba. Wprowadzenie implantów przeprowadza się w czasie dość krótkiego zabiegu chirurgicznego, podczas którego pacjent ma zaaplikowane znieczulenie miejscowe. Po wszczepieniu implantów mocowane są na nich korony lub mosty ceramiczne, które zapewniają bardzo realistyczny i funkcjonalny wygląd imitując naturalne zęby.

 

W rozwiązaniu typu All on 4 założono , że nie każdy utracony ząb musi zostać odrestaurowany tytanowym implantem. Wystarczy, że zostaną umieszczone w sposób precyzyjny cztery implanty w szczęce i cztery żuchwie, aby przywrócić uśmiech w postaci 10 górnych i 10 dolnych zębów. Jako że implant jest wykonany z tytanu, ma wyjątkową zdolność łączenia się z żywą kością i funkcjonowania w jej ramach. Ostatecznie implant dentystyczny staje się częścią kości szczęki i służy jako mocny, długotrwały fundament dla nowych zębów.

Połączenie z kością, oprócz zapewnienia trwałego zamocowania implantów,  ma jeszcze jedną ważną zaletę: może zapobiec przyszłej utracie kości w szczęce. Pomaga to zachować młodszą strukturę twarzy i lepsze zdrowie jamy ustnej. Jednak największą niespodzianką rozwiązania all on 4 jest to, jak szybko takie rozwiązanie może zmienić komfort i jakość życia.

Dzięki metodzie all on 4 można uzyskać promienny, nowy uśmiech w ciągu krótkiego czasu

Dzięki zastosowaniu technologi 3D w tym skanowania szczęk za pomocą skanerów wewnątrzustnych  i połączeniu tomografii komputerowej ze skanami wewnątrzustnymi można w sposób przewidywalny zaplanować położenie 4 implantów by były filarami dla dziesięciopunktowego mostu.

W ten sposób można w sposób mało inwazyjny wykonać zabieg implantacji i w krótkim czasie przywrócić większości pacjentów nowy uśmiech.

Oto co nas wyróżnia :

zespół  doświadczonych lekarzy, którzy wykorzystują najnowsze technologie jak oprogramowanie komputerowe i cyfrowe rozwiązania do planowania 3D pozycji implantów w kości

• wieloletnie doświadczenie w precyzyjnym wprowadzaniu implantów zębów oraz wykonywania na nich estetycznych odbudów protetycznych

• Pacjenci opuszczają nasz gabinet z naturalnie wyglądającym, w pełni funkcjonalnym zestawem zębów

Po dniu spędzonym w Implantis Państwa nowy uśmiech będzie wyglądał świetnie  a Państwo będą czuć się dobrze, czasami już z pięknym tymczasowym uzębieniem. Implanty dentystyczne zawsze potrzebują czasu, aby się w pełni zintegrować z kością szczęki. Gdy to się stanie, powinni Państwo ponownie przyjść na wizytę, aby dentysta zastąpił tymczasowe zęby stałymi z  spersonalizowanym uśmiechem zaprojektowanym specjalnie dla Państwa.

Skąd wiadomo, kiedy system All on 4 jest dla Państwa właściwą opcją?

W Implantis oferujemy konsultację dla pacjentów zainteresowanych leczeniem all on 4. Podczas konsultacji zostanie wykonane skanowanie 3D CT. Ten skan pomoże ustalić, czy pacjent dysponuje odpowiednią ilością kości by stać się posiadaczem implantów i pomoże lekarzom w stworzeniu planu leczenia. Jeśli Państwo chcą dowiedzieć się więcej o implantach dentystycznych i unikalnym kompleksowym podejściu do leczenia w Implantis , wystarczy umówić się na specjalistyczną konsultację. 

W gabinecie Implantis, proponujemy Państwu rozwiązania przewidywalne i mało inwazyjne, oparte o technikę komputerową.

W oparciu o skanowanie zębów możemy zaplanować leczenie i przeprowadzić je w sposób zaplanowany. Planowanie implantacji wykonywane jest w komputerze i jest dużo bardziej przewidywalne niż leczenie standardowymi metodami.  Scalamy wykonaną u nas tomografię kości pacjenta i łączymy ją ze skanem wykonanym w ustach pacjenta. Dzięki temu otrzymujemy obraz całkowitej sytuacji wyjściowej w której zaczynamy planowanie od protetyki i oczekiwań estetycznych pacjenta.

Warunkiem wykonania leczenia implantologicznego all on 4 jest odpowiednia ilość kości – tzn odpowiednia wysokość i szerokość kości.

Alternatywą do metody All On 4 czyli mostu porcelanowego wspartego na czterech implantach jest most porcelanowy mocowany na 6 implantach lub proteza akrylowa mocowana na dwóch lub czterech implantach.

Bez skalpela

Kraków-3shape-dio-Implanty-zębów

 

Krótki zabieg

implanty-zębów-bez-skalpela-Kraków

Bez obrzęku

Implanty-zębów-bez-obrzęku-dio-navi-Kraków

Zadzwoń do nas
Przewiń do góry
× WhatsApp