Botoks Kraków

Botoks Kraków, botox

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

Botoks Kraków

Każdy z nas chce cieszyć się idealnym, młodym wyglądem skóry przez jak najdłuższy czas. To całkowicie zrozumiałe. Niestety, stres, zła dieta, używki, zbyt mała ilość snu a także naturalne procesy starzenia jakie zachodzą w naszym ciele sprawiają, że na twarzy szybko pojawiają się pierwsze oznaki starości. Na szczęście, w dzisiejszych czasach nie musimy się z nimi godzić. Z pomocą przychodzi nam bowiem medycyna estetyczna. Jest nam ona w stanie zaoferować wiele zabiegów, które skutecznie likwidują nawet najbardziej widocznych zmian i zmarszczek. Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest popularny botoks. Czym jest i jakie daje efekty? Jak wygląda zabieg? Jak znaleźć dobrą klinikę w Krakowie? Odpowiedzmy na te pytania.

Botoks – toksyna botulinowa – czym jest? Jakie daje efekty?

Zacznijmy od najważniejszego a więc od wyjaśnienia czym właściwie jest popularny botox czyli toksyna botulinowa i jakie daje efekty.

Mówiąc najprościej jest to naturalna toksyna, która wydzielana jest przez pewien rodzaj bakterii beztlenowych. Jej działanie powoduje w organizmie człowieka zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Choć jest to substancja trująca w małych dawkach jest całkowicie bezpieczna. Jest również skuteczna zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Botoks jest substancją stosowaną w medycynie estetycznej od dłuższego czasu. Powstało wiele opracowań i publikacji na temat zastosowania botoksu w redukowaniu zmarszczek mimicznych twarzy i wokół oczu.

W medycynie estetycznej najczęściej stosowane są preparaty botoksu takie jak Azzalure, Bocotoure, Botox.

U osób młodych botoks ma zastosowanie w redukcji zmarszczek mimicznych twarzy, oczu, w leczeniu nadmiernej potliwości dłoni, pach czy stóp oraz bruksizmu.

Dla wielu osób stała się więc nie tylko sposobem na piękny wygląd, ale również na inne choroby.

Botox Kraków

Jaki rodzaj zmarszczek możemy zniwelować za pomocą tego zabiegu?

Toksyna botulinowa jest rozwiązaniem, które pozwala na usuwanie zmarszczek występujących na twarzy i nie tylko. Jako jeden z najskuteczniejszych zabiegów nie tylko doskonale zwalcza pojawiające się jako pierwsze zmarszczki mimiczne, ale również bardziej zaawansowane zmiany związane ze starzeniem się skóry. Wśród zmarszczek, które skutecznie usuniemy lub znacznie spłycimy wymienić możemy między innymi:

 • kurze łapki, czyli zmarszczki znajdujące się w kącikach oczu,
 • zmarszczki poprzeczne występujące na policzkach,
 • zmarszczki na czole,
 • lwia zmarszczka,
 • zmarszczki w okolicy ust,
 • zmarszczki na brodzie, szyi oraz dekolcie.

Słowem – niezależnie od tego gdzie pojawią się oznaki starzenia się skóry – warto zdecydować się na wizytę.

Wiele osób zastanawia się również czy istnieją przeciwwskazania do korzystania z tej metody. Owszem, nie jest ona dla wszystkich. Zabiegom z wykorzystaniem botoksu nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przeciwskazaniem są również aktywne zmiany chorobowe na skórze, zakażenia i stany zapalne. Zabiegu nie przeprowadza się również u osób, u których stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu (albuminy) stosowanie aminoglikozydów (takich jak gentamycyna czy streptomycyna) oraz cierpiących na choroby takie jak neuropatie obwodowe. Dlatego też zawsze powinny zostać przeprowadzone konsultacje oraz dokładne badania stanu zdrowia pacjenta. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie oznacza to, że osoby te nie mogą zadbać o swoją urodę za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Istnieją bowiem rozwiązania zapewniające bezpieczne usuwanie zmarszczek mimicznych – jak choćby popularny kwas hialuronowy.

Usuwanie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej – jak wygląda?

Zabieg przeprowadza lekarz. To bardzo ważne – pamiętaj o tym, by korzystać wyłącznie z usług sprawdzonych gabinetów, które cieszą się dobrą opinią pacjentów. Zabieg nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia szczegółowych badań diagnostycznych. Polega na ostrzykiwaniu zmarszczek niewielką ilością botoxu miejsc na twarzy, w których pojawiły się zmarszczki. Zabieg wykonuje się z użyciem niewielkiej jednorazowej strzykawki z cienką igłą. Nie jest więc bolesny. Nie zajmuje również dużo czasu – zazwyczaj jest to kilka minut.

Po zabiegu – co warto wiedzieć?

Zachowanie pacjenta po zabiegu ma kluczowe znaczenie dla jego skuteczności, jak również samopoczucia osoby, która zdecydowała się na zastosowanie botoxu. Przede wszystkim pamiętać należy o tym aby bezpośrednio po zabiegu unikać wysiłku, pochylania głowy czy tarcia skóry. Zalecane jest natomiast trenowanie mięśni w miejscach wkłucia.

Pacjent może również odczuwać niewielkie dolegliwości wynikające z leczenia botoxem. Wśród nich możemy wymienić nieprzyjemne odczucia w czasie wkłuć, niewielkie obrzęki, ból głowy czy obniżenie lub podniesienie linii brwi. Na szczęście nie są one kłopotliwe i w znaczącej większości przypadków ustępują.

Podsumowując, dzięki medycynie estetycznej nie musimy już godzić się z tym, że na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki mimiczne oraz inne oznaki starzenia się skóry, które często występują nawet u osób bardzo młodych. Wybranie dobrego gabinetu medycyny estetycznej, przeprowadzenie odpowiednich konsultacji oraz właściwa pielęgnacja po zabiegu sprawić mogą, że toksyna botulinowa pomoże odzyskać nam młody i piękny wygląd a tym samym dobre samopoczucie. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się na skorzystanie z tego rozwiązania.

 

1.Jak długo utrzymywać się będzie efekt botoksu?

Widoczny efektu podania botoksu jest osobniczo zmienny. Zależy od wielu czynników takich jak budowa twarzy, intensywność mimiki, wiek płeć. Redukcja zmarczek po zastosowaniu botoksu najczęściej utrzymuje się 3-4 miesiące. Po tym czasie praca mięśni zostaje przywrócona. Zabiegi botoksu można powtarzać co 11-13 tygodni.

2. Czy zastosowanie botoksu w redukowaniu zmarszczek jest bezpieczne?

Jest dużo artykułów i opracowań, które dowodzą tego, że toksyna botulinowa jest bezpieczna. W medycynie estetycznej, okulistyce i neurologii zastosowanie ma już od kilkudziesięciu lat. W sytuacji, gdyby pojawiło się działanie niepożądane ma ono charakter łagodny bądź umiarkowany i zawsze odwracalny. By zminimalizować możliwość pojawienia się efektu niepożądanego warto korzystać z usług doświadczonego lekarza, który ma ugruntowaną wiedzę na temat iniekcji toksyny botulinowej.

3.Kiedy mogą być widoczne efekty iniekcji botoksu.

Pierwsze efekty działania botoksu moga być widoczne po kilku dniach, pełny efekt widoczny jest po 7 dniach. Po 8 tygodniach zaczyna się zmniejszanie efektu, a zanika on po okresie około 4 miesięcy.

4. Czy są jakieś zalecenia po podaniu toksyny botulinowej?

Przez 3 doby od iniekcji toksyny botulinowej nie należy:

 • przegrzewać miejsca zabiegu . Oznacza to unikanie przez 3 dni solarium, opalania twarzy i sauny.
 • Dodatkowo nie należy przyjmować preparatów magnezu.
 • Czy mogą pojawić się jakieś efekty uboczne po zabiegu podania botoksu?

 

Zaraz po podaniu botuliny mogą pojawić się zaczerwienienie i subtelne ślady po iniekcjach, które mogą utrzymywać się do 15 min.

6. Czy efektów ubocznych można uniknąć?

 

Większość skutków ubocznych jest efektem zmienności osobniczej układu mięśni twarzy co może wpłynąć na nieprawidłowe wykonanie iniekcji z botoxu. Wybór doświadczonego lekarza do zdeponowania botoksu wydaje się być bardzo ważny w minimalizowaniu ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Przeciwwskazaniami do zastosowania botoksu są:

 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • ciąża i okres karmienia
 • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych albo leków rozkurczowych
 • schorzenia zapalne skóry
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • uczulenie na składniki preparatu (białka – albuminy)

Redukcja zmarszczek toksyną, botoks Kraków

Stomatolog Kraków – zapraszamy do kliniki Implantis

Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym. Naszymi pacjentami są między innymi osoby, które mieszkają za granicą, ale powracają na leczenie stomatologiczne do Krakowa. Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.