Botoks Kraków

botoks Kraków, zabiegi Botox

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

Toksyna botulinowa, botulinotoksyna, botulina nazywana również botoksem trwale łączy się z płytką nerwowo-mięśniową i hamując uwalnianie acetylocholiny oraz skurcz mięśni.

Botoks jest substancją bezpieczną w małych dawkach. Stosowana jest w medycynie estetycznej od dłuższego czasu. Powstało wiele opracowań i publikacji na temat zastosowania botoksu w redukowaniu zmarszczek mimicznych twarzy i wokół oczu.

W medycynie estetycznej najczęściej stosowane są preparaty botoksu takie jak Azzalure, Bocotoure, Botox.

U osób młodych botoks ma zastosowanie w redukcji zmarszczek mimicznych twarzy, oczu, w leczeniu nadmiernej potliwości oraz bruksizmu

 

1.Jak długo utrzymywać się będzie efekt botoksu?

Widoczny efektu podania botoksu jest osobniczo zmienny. Zależy od wielu czynników takich jak budowa twarzy, intensywność mimiki, wiek płeć. Redukcja zmarczek po zastosowaniu botoksu najczęściej utrzymuje się 3-4 miesiące. Po tym czasie praca mięśni zostaje przywrócona. Zabiegi botoksu można powtarzać co 11-13 tygodni.

2. Czy zastosowanie botoksu w redukowaniu zmarszczek jest bezpieczne?

Jest dużo artykułów i opracowań, które dowodzą tego, że toksyna botulinowa jest bezpieczna. W medycynie estetycznej, okulistyce i neurologii zastosowanie ma już od kilkudziesięciu lat. W sytuacji, gdyby pojawiło się działanie niepożądane ma ono charakter łagodny bądź umiarkowany i zawsze odwracalny. By zminimalizować możliwość pojawienia się efektu niepożądanego warto korzystać z usług doświadczonego lekarza, który ma ugruntowaną wiedzę na temat iniekcji toksyny botulinowej.

3.Kiedy mogą być widoczne efekty iniekcji botoksu.

Pierwsze efekty działania botoksu moga być widoczne po kilku dniach, pełny efekt widoczny jest po 7 dniach. Po 8 tygodniach zaczyna się zmniejszanie efektu, a zanika on po okresie około 4 miesięcy.

4. Czy są jakieś zalecenia po podaniu toksyny botulinowej?

Przez 3 doby od iniekcji toksyny botulinowej nie należy:

  • przegrzewać miejsca zabiegu . Oznacza to unikanie przez 3 dni solarium, opalania twarzy i sauny.
  • Dodatkowo nie należy przyjmować preparatów magnezu.
  • 5. Czy mogą pojawić się jakieś efekty uboczne po zabiegu podania botoksu?

 

Zaraz po podaniu botuliny mogą pojawić się zaczerwienienie i subtelne ślady po iniekcjach, które mogą utrzymywać się do 15 min.

6. Czy efektów ubocznych można uniknąć?

 

Większość skutków ubocznych jest efektem zmienności osobniczej układu mięśni twarzy co może wpłynąć na nieprawidłowe wykonanie iniekcji z botoxu. Wybór doświadczonego lekarza do zdeponowania botoksu wydaje się być bardzo ważny w minimalizowaniu ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Przeciwwskazaniami do zastosowania botoksu są:

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
  • ciąża i okres karmienia
  • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych albo leków rozkurczowych
  • schorzenia zapalne skóry
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • uczulenie na składniki preparatu (białka – albuminy)

Redukcja zmarszczek toksyną, Botoks Kraków

Stomatolog Kraków – zapraszamy do kliniki Implantis

Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym. Naszymi pacjentami są między innymi osoby, które mieszkają za granicą, ale powracają na leczenie stomatologiczne do Krakowa. Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.