Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Chirurgia stomatologiczna - najważniejsze informacje

Chirurgia stomatologiczna w Krakowie

Chirurg stomatolog i implanty zębów

W Implantis specjalizujemy się w wykonywaniu zabiegów implantacji. Implant dentystyczny to sztuczny korzeń zęba, który jest umieszczony w szczęce tak aby stanowić filar dla zęba zastępczego (korony), czy też mostu lub protezy.

Chirurgia stomatologiczna robi bardzo duże postępy dzięki czemu implanty zębowe mogą być idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy utracili ząb lub zęby w wyniku choroby przyzębia, uszkodzenia mechanicznego lub z innego powodu.

Chirurgia dentystyczna – profesjonalizm i komfort

Chirurgia dentystyczna jest bardzo ważną gałęzią medycyny, której podstawę stanowi diagnozowanie oraz przeprowadzanie różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych wykonywanych w obrębie jamy ustnej. Do tego typu leczenia kierowane są osoby, u których konieczne jest np. wykonanie ekstrakcji zęba, resekcji korzenia zęba czy usunięcie zmian w obrębie błony śluzowej jamy ustnej. Wszystkie zabiegi oferowane przez Centrum Stomatologiczne Implantis przeprowadzane są zgodnie z najwyższymi standardami medycznymi i z troską o uzyskanie maksymalnego komfortu Pacjenta.

Chirurgia szczękowa – szeroki zakres usług

Współczesna medycyna potrafi radzić sobie z wieloma bardzo skomplikowanymi problemami zdrowotnymi, dotyczącymi schorzeń jamy ustnej oraz twarzoczaszki i szyi. Tego typu zagadnieniami zajmuje się chirurgia szczękowa bazująca na wiedzy z zakresu traumatologii, onkologii, chirurgii plastycznej i stomatologicznej. Chirurdzy szczękowi zajmują się m.in. wszczepianiem implantów, leczeniem złamań kości w obrębie twarzoczaszki, operacyjną korekcją wad zgryzu, czy usuwaniem torbieli i rekonstrukcją powstałych ubytków. Zabiegi nie tylko pozwalają Pacjentom odzyskać zdrowie, ale często wspomagają też proces leczenia stomatologicznego lub ortodontycznego.

Usuwanie zębów mądrości.

W sytuacji, gdy ząb jest ekstremalnie zniszczony, ubytek próchnicowy schodzi poniżej linii dziąsła jego leczenie i odbudowa może okazać się niemożliwe. Wówczas z pomocą przychodzi chirurg stomatolog Implantis Kraków.

Wówczas ząb taki należy usunąć, czyli poddać zabiegowi ekstrakcji.

Niektóre zęby nienaruszone próchnicą mogą również wymagać usunięcia . Zdarzają się przypadki, gdy są wskazania do usunięcia zawiązka zęba – garmectomia. Bywają również przypadki, gdy usunięcie zęba należy wykonać ze wskazań ortodontycznych (sytuacja taka występuje, gdy jest brak miejsca w szczęce lub żuchwie na pozostałe zęby). Również zęby zatrzymane i niewyrzynające się mogą wymagać usunięcia – usuwanie zębów mądrości.

klinika chirurgii stomatologicznej Implantis - zęby przed i po

Sinus lift czyli podniesienie dna zatoki szczękowej

Zabieg chirurgii szczękowej w klinice dentystycznej Implantis - wizualizacjaW sytuacji, gdy planuje się wszczepienie implantów zębowych do kości szczęki (szczęka u góry) , a ilość kości jest nie wystarczająca aby wprowadzić implanty, musi zostać przeprowadzony zabieg podniesienia zatoki szczękowej tzw. sinus lift, który ma na celu uzupełnienie brakującej kości do takiego stanu, aby umożliwić wprowadzenie implantów zębowych. W zabiegach sinusliftu mogą zostać wykorzystane np.materiały xenogenne tj pochodzenia zwierzęcego w postaci granulatu i membrany.

Chirurgia stomatologiczna opisuje różne techniki podnoszenia zatoki szczękowej, a ich skuteczność jest stosunkowo wysoka.

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące chirurgii stomatologicznej

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Gabinety dentystyczne przeszły ogromną metamorfozę. Dotyczy ona nie tylko kwestii wizualnych, ale również usługowych. Chirurg stomatolog może wykonać wszystkie zabiegi niezbędne do leczenia jamy ustnej oraz jej okolic. Wiąże się to więc nie tylko z usuwaniem zębów, ale również odtwarzaniem tkanki kostnej poprzez augmentację koście czy zabieg sinus liftu, odsłanianiem zębów zatrzymanych, usuwaniem torbieli a nawet mikrochirurgią tkanek miękkich. Z pomocą zaawansowanej chirurgii stomatologicznej można nie tylko wyleczyć jamę ustną, ale również przywrócić jej dobry wygląd. Do tego mogą posłużyć np. implanty, które wstawia się w miejsce ubytków.
Lista zabiegów jest znacznie dłuższa. Regularne uczęszczanie na kontrole stomatologiczne pozwoli wychwycić problem z jamą ustną jeszcze przed jego rozwojem, dlatego warto poświęcić na nie swój czas.
Bezpieczeństwo i minimalizacja dyskomfortu są ważnymi czynnikami wpływającymi na tempo zdrowienia pacjentów. Z tego względu tak ważna jest profesjonalnie wykonana chirurgia stomatologiczna Kraków to miasto, które ma bogatą i pewną ofertę pod tym kątem.

Chirurg stomatolog oraz chirurg twarzowo-szczękowy – gdzie szukać profesjonalnej pomocy?Budząca zaufanie chirurgia stomatologiczna to podstawa. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą centrum IMPLANTIS. Nasi chirurdzy stomatolodzy w Krakowie mieli już okazję pomóc setkom Pacjentów w powrocie do zdrowia. Gwarantujemy fachową obsługę i bezbolesne zabiegi.Gabinety chirurgii stomatologicznej w Krakowie oferują kompleksowe leczenie. IMPLANTIS współpracuje z firmą Mediraty, która proponuje ponadto rozłożenie kosztów za pomocą wygodnych w spłacaniu rat. Dzięki temu nasi chirurdzy stomatolodzy mogą od razu przystąpić do wykonania całościowych zabiegów.
Nasi Pacjenci wyjdą z gabinetu ze zdrowym i pięknym uśmiechem, nawet jeśli nie mają możliwości jednorazowo zapłacić za całe leczenie lub po prostu chcą rozłożyć wydatki na mniejsze części.
Jeśli szukają Państwo miejsca, w którym przyjmuje doświadczony chirurg stomatolog Kraków oraz chirurg twarzowo-szczękowy Kraków z pewnością nie zawiedzie oczekiwań. Zapraszamy do naszego centrum dentystycznego przy al. Daszyńskiego12/U5.

 

Zadzwoń do nas
Przewiń do góry