Kontakt
Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!
Podniesienie dna zatoki szczekowej
Sinus lift czyli gdy zatoka jest zbyt nisko.
Sinus lifting, czyli podniesienie zatoki
Augmentacja zatoki szczękowej w razie niedostatków kości w szczęce
Elewacja – podniesienie dna zatoki szczękowej
- Zabieg podniesienia zatoki metodą otwartą.
- Zabieg podniesienia zatoki metodą zamkniętą.
Sinus lift
Procedura zwiększająca wysokość tkanki kostnej na tyle, aby móc wprowadzić implant zęba w miejscu, w którym jest niedobór kości, czyli w tylnych odcinkach górnych szczęk to tzw. sinus lift. Zabieg sinus lift polega na wprowadzeniu biomateriału np. zgranulowanej kości pochodzenia zwierzęcego tzw. biomateriału pod błonę Schneidera do zatoki szczękowej tak, aby w efekcie uzyskać wzrost ilości kości na wysokość pozwalający na wprowadzenie implantu odpowiedniej długości np. 10mm. W praktyce biomateriał umieszcza się pomiędzy kostną, dolną ścianą zatoki szczękowej, a błoną śluzową wyściełającą zatokę szczękową i jest to elewacja-podniesienie błony Schneidera, czyli zabieg sinus lift. Procedura sinus liftu jest powszechnie stosowanym zabiegiem umożliwiającym wprowadzenie implantu w sytuacji, gdy mała wysokość kości nie pozwala na całkowite wprowadzenie do kości standardowego implantu długości 10mm.
Po podniesieniu dna zatoki szczękowej należy odczekać od 9 do 12 miesięcy na kolejny zabieg, jakim będzie wprowadzenie implantów.
Podsumowując, kość która zostaje wytworzona przez organizm w miejscu skutecznie wykonanego zabiegu sinus lift pozwala dentyście na wprowadzenia implantu zęba.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące sinus lift
Ile utrzymuje się opuchlizna po podniesieniu dna zatoki szczekowej?
Po zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej może, ale nie musi pojawić się opuchlizna. Nie powinna się ona utrzymywac dłużej niż 48 godzin po zabiegu. Każdy organizm reaguje inaczej na tego typu leczenie i jest to kwesta indywidualna Pacjenta.
Jakie są możliwe powikłania po podniesieniu dna zatoki szczekowej?
Do najczęstszych powikłań po tego typu zabiegu należą m.in. Zapalenie zatoki szczękowej, przejściowe krwawienie z nosa, nieprzyjęcie się materiału, czy też jego wchłonięcie.