Usuwanie zębów / usuwanie ósemek Kraków - chirurgiczne usuwanie zębów mądrości

Usuwanie zębów mądrości – wskazania do usunięcia ósemek.

Usuwanie zębów mądrości. Zabieg usunięcia zębów mądrości (tzw. ósemek) jest zabiegiem powszechnie znanym. Pacjenci często zastanawiają się jaki jest najlepszy moment na usunięcie zębów mądrości. W celu uniknięcia ciągłych stanów zapalnych, powikłań i innych poważnych problemów w późniejszych latach życia, dentyści zalecają drogę prewencyjną – wczesne usuwanie zębów mądrości. Zabieg chirurgicznego usunięcia ósemki może przebiec szybciej gdy ząb jeszcze nie został zniszczony przez próchnicę. Często dobrym momentem jest wiek młodzieńczy, około 20 roku życia, ale także każda inna sytuacja wskazująca na potrzebę usunięcia zębów mądrości – głęboka próchnica, zapalenie miazgi zęba.

ząb-mądrości

Powodem do usunięcia ósemek mogą być:

 • Zapalenie dziąsła otaczającego zatrzymany ząb mądrości, wywołujące ,uporczywy i bolesny obrzęk błony śluzowej policzka i dziąsła, powodujący utrudnienie w jedzeniu,
 • Próchnica w obrębie drugich trzonowców,
 • Zapalenie kości w okolicy zatrzymanego zęba mądrości,
 • Tworzenie się torbieli i niszczenie kości,
 • Nieprawidłowe wyrzynanie się drugiego trzonowca (siódemki),
 • Wywieranie nacisku na sąsiednie zęby (siódemki), którego skutkiem są wady zgryzu i nieprawidłowości okluzyjne,
 • Podatność na złamanie kości żuchwy w okolicy kąta żuchwy,
 • Usytuowanie zębów nie pozwala na ich prawidłowe czyszczenie/szczotkowanie, co zwiększa skłonność do próchnicy tych zębów i zębów sąsiednich w tym powstania stanu zapalnego oraz innych poważnych problemów,
 • Niewłaściwe położenie oraz nieprawidłowy/zły kierunek pod jakim rosną zęby mądrości, mogący powodować stłoczenie pozostałych zębów,
 • Przewlekły ból w tylnej części jamy ustnej, w przypadku gdy ząb nie przebije się przez dziąsło lub przebije się tylko częściowo,
 • Usuwanie ósemek może okazać się konieczne w przypadku zapalenia miazgi tych zębów, gdy nie da się przeprowadzić ich leczenia kanałowego,
 • Głęboka próchnica zęba, nie dająca szans na leczenie kanałowe zęba mądrości, a potem na odbudowę protetyczną ( wykonanie korony) zęba mądrości,
 • Przygotowanie do leczenia, gdy planowane są implanty zębów

Usuwanie ósemek (zębów mądrości)

Zabieg usunięcia ósemek jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, w celu ograniczenia bólu. Zabiegi usunięcia zębów mądrości w Implantis są przeprowadzane całkowicie bezboleśnie. Cały zabieg jest minimalnie inwazyjny dla pacjenta.

Po chirurgicznym usunięciu rana jest zaszywana (szwy są usuwane najczęściej po siedmiu dniach). Pacjent powinien postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, odnośnie spożywanej żywności i zakazu stosowania używek, w pierwszych dniach po przeprowadzonym zabiegu.

Pacjenci centrum stomatologicznego IMPLANTIS po zabiegu usunięcia zęba dostają szczegółowe informacje dotyczące postępowania po zabiegu.

Decyzja o poddaniu się zabiegowi usunięcia ósemki należy wyłącznie do pacjenta. Nasi specjaliści udzielą konsultacji i odpowiedzą na wszelkie pytania jakie pojawią się ze strony pacjenta oraz wyjaśnią ewentualne wątpliwości.

Zatrzymany ząb mądrości żuchwy:

pionowo zatrzymany ząb mądrości

W Implantis przeprowadzamy usuwanie zębów mądrości (ekstrakcje ósemek) zatrzymanych w różnym położeniu.

 Zatrzymane zęby mądrości mogą być w rozmaity sposób zlokalizowane w żuchwie. W gabinecie Implantis sprawnie i bezboleśnie  usuwamy ósemki zatrzymane w różnych pozycjach.
 • Przeprowadzamy chirurgiczne – trzecich trzonowców zatrzymanych i nachylonych doprzednio

 

ząb mądrości-zatrzymany-nachylony-doprzednio

 

 • Przeprowadzamy chirurgiczne usuwanie zębów mądrości / ósemek – trzecich trzonowców zatrzymanych i ułożonych poziomo

 

ząb mądrości-zatrzymany ułożony poziomo

 

 • przeprowadzamy chirurgiczne usuwanie zębów mądrości / ósemek – trzecich trzonowców zatrzymanych i ustawionych pionowo

 

zęby mądrości zatrzymane pionowo

 

 • Przeprowadzamy chirurgiczne usuwanie zębów mądrości / ósemek – trzecich trzonowców zatrzymanych i nachylonych dystalnie

 

ząb mądrości-zatrzymany-nachylony-dystalnie

 

 • Przeprowadzamy chirurgiczne usuwanie zębów mądrości / ósemek – trzecich trzonowców zatrzymanych i nachylonych dopoliczkowo lub dojęzykowo

 

zęby mądrości zatrzymane dojęzykowo dopoliczkowo

Garmectomia

 

Garmectomia – to usunięcie zęba w postaci zawiązka.

Tego typu usunięcie zęba przeprowadza się w okresie wczesnego stadium jego mineralizacji.
Wykonywane jest wtedy, gdy można przewidzieć brak wystarczającej przestrzeni dla pełnego wyrżnięcia trzeciego zęba trzonowego w żuchwie.

Zęby mądrości szczęki

 

Chirurgiczne zębów mądrości szczęki w porównaniu z zabiegami usuwania ósemek /  zębów mądrości w żuchwie, nie są tak bardzo skomplikowanymi zabiegami.

Ząb mądrości - topografia

Usuwanie ósemek – co warto wiedzieć?

Tak zwane zęby mądrości mogą przysporzyć wiele bolesnych problemów w dorosłym życiu. Z tego względu zalecane jest ich prewencyjne usunięcie – im wcześniej, tym lepiej. Ósemki są spadkiem po przodkach, dziś zupełnie nieprzydatnym, dlatego ich ekstrakcja nie wiąże się z żadnym niebezpieczeństwem lub chociażby zmniejszeniem komfortu przy rozdrabnianiu pokarmów.
Czasami mogą wystąpić przeciwwskazania do usunięcia ósemek. Przed podjęciem decyzji warto więc udać się na konsultacje do chirurga stomatologicznego, który dokładnie zbada sytuację i poinformuje o dostępnych możliwościach. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, można poddać się całkowicie bezbolesnemu zabiegowi.
Warto również zwrócić uwagę na to, że usuwanie ósemek może rozwiązać problemy także z cerą. Jest to związane z położeniem tych zębów. Stan zapalny bardzo często powoduje zmiany skórne na twarzy. To kolejny dobry powód do ekstrakcji szczątkowego narządu.

O czym pamiętać po usunięciu ósemek?

Sam zabieg jest prosty i nie sprawia bólu, trzeba jednak zastosować się do późniejszych zaleceń stomatologa. Przeprowadzone przez naszych specjalistów usunięcie ósemki w Krakowie wiąże się z otrzymaniem ścisłych informacji o dalszym postępowaniu. Dostosowanie się do nich pozwoli uniknąć powikłań.
Założenie szwów po zabiegu ma na celu zamknięcie zębodołu. Trwa to mniej więcej tydzień. W tym czasie powinno się stosować zimne kompresy wewnętrzne oraz zewnętrzne. Ponadto bardzo istotne jest zachowanie doskonałej higieny jamy ustnej. Przynajmniej na czas gojenia warto odstawić niektóre produkty spożywcze, takie jak kawę, herbatę i alkohol. Zażywanie tytoniu jest również niewskazane, dlatego palacze powinni bezwzględnie porzucić nałóg.
Jeśli chodzi o usuwanie ósemek Kraków jest miejscem, w którym możemy przeprowadzić ten zabieg w pełni profesjonalnie przez wykwalifikowanych chirurgów stomatologów. Zapraszamy do odwiedzenia naszego centrum dentystycznego przy al. Daszyńskiego 12/U5 w Krakowie. W przypadku pytań o usługę zachęcamy do kontaktu – rozwiejemy wszelkie obawy.

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym dedykowanym dla pacjentów którzy nie dysponują długim czasem, który mogą poświęcić na wizyty stomatologiczne lub mieszkają poza granicami kraju.

Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.

Skontaktuj się z nami aby umówić się na wizytę konsultacyjną!

Usuwanie ósemek Kraków – gabinet stomatologiczny Implantis.