• Profesjonalne zabiegi stomatologiczne

  • Masz pytania? Zadzwoń: 511 511 315, 511 511 615 lub 12 312 06 36

Co jeść po wybielaniu zębów

Co jeść po wybielaniu zębów – biała dieta

Co jeść po wybielaniu zębów – eksperci mówią, że jedząc niektóre produkty spożywcze i unikając innych – można pomóc zachować białe zęby prze długi czas po zabiegu wybielania zębów.

Co jeść po wybielaniu zębów

Dla wielu osób, które osiągnęły dobre wyniki w wybielaniu swoich zębów, istotną kwestią jest to aby efekt utrzymał się jak najdłużej. Teraz wiemy już, że istnieją środki spożywcze, które pomagają utrzymać biały kolor zębów i nie wywołują żadnych plam. W rzeczywistości może to pomóc pacjentom oszczędzić czas oraz pieniądze, które chciałby przeznaczyć na ponowne wybielanie.

Owoce i warzywa, takie jak jabłka, zielona fasola, kalafior, marchewka i seler umożliwiają czyszczenie zębów w trakcie przeżuwania. Pomagają one również promować przepływ śliny, która neutralizuje kwasy i chroni nasze zęby.

Produkty mleczne, zwłaszcza te o wysokiej zawartości wapnia i sery pomagają utrzymać zęby w kolorze białym. Kwas mlekowy zawarty w tych produktach zapobiega próchnicy. Twardsze sery pomagają również usunąć cząstki żywności pozostawione na zębach.

Ludzie powinni unikać lub chociaż ograniczyć spożywanie produktów, które plamią nasze zęby. Zaliczyć do nich można: tytoń, sos sojowy, napoje bezalkoholowe, białe i czerwone wino czy też jagody. Zęby mogą przebarwiać też szczaw, papryka, wiśnie, czereśnie, czarna i czerwona porzeczka.

Ponieważ podczas wybielania zębów ulegają one odwodnieniu, muszą one pochłonąć wodę ponownie z pożywienia. Należy zatem unikać kolorowych i barwiących napojów , pokarmów i przypraw.

Podsumowując po wybielaniu zębów przez kolejne 5-7 dni bezpiecznie jest spożywać pokarmy niebarwiące jak spaghetti, białe zupy, białe jogurty, napoje bezbarwne i niegazowane. Należy unikać picia soków owocowych i jedzenia orientalnych dań np z kuchni chińskiej czy indyjskiej.

Podczas, gdy wybielanie zębów przyniosło oczekiwany wynik, może ono także powodować nadwrażliwość zębów. Zbyt częste wybielanie zębów może prowadzić do trwałych uszkodzeń takich jak erozja zębów.

Zanim zdecydujesz się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, czy też samodzielnie w domu, konieczne skonsultuj się ze swoim dentystą. Pomoże Ci on dobrać najlepszą dla Ciebie metodę.

Co jeść po wybielaniu zębów – biała dieta

dentysta Kraków

Zadzwoń teraz