Implanty zębów

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Implanty zębów Kraków

Implanty zębów pełnią funkcję filarów podtrzymujących mosty, korony porcelanowe lub protezy.

Do wytwarzania implantów najczęściej używa się tytanu, jednak firmy zajmujące się dostarczaniem wyrobów stomatologicznych nieustannie doskonalą metody produkcji. Jedną z nowości na rynku są szwajcarskie implanty z Roxolidu marki Straumann SLActive. Charakteryzują się one wysoką efektywnością – ząb można odbudować w ciągu 18 tygodni od momentu założenia wszczepu. Czas leczenia może różnić się w zależności od przypadku. Implanty stosuje się u pacjentów z brakiem uzębienia wynikającym m.in. z chorób przyzębia oraz uszkodzeń spowodowanych czynnikami mechanicznymi.

Kolejną nowością jest to , iż w gabinecie Implantis stosujemy fotofunkcjonalizację implantów DIOWychodząc na przeciw oczekiwaniom pacjentów, gdy to możliwe możemy wykonywać mało inwazyjne zabiegi – bez skalpela, za pomocą specjalnych szablonów i nawigacji komputerowej Dio Navi.

Dzięki tej technice możemy przeprowadzać mało inwazyjne zabiegi implantacji połączone z mało inwazyjnymi zabiegami sinuslift.

Nasz Pacjent Pan Andrzej potwierdza, że leczenie za pomocą implantów jest bezbolesne:

Implanty stomatologiczne drogą do pięknego uśmiechu

Współczesna implantologia stomatologiczna znajduje rozwiązanie na wiele problemów protetycznych. W zależności od kondycji kości, czy osobistych preferencji Pacjenta stosujemy różnorodne modele implantów. Jednym z proponowanych rozwiązań są implanty zębów DIO, których skuteczność w leczeniu potwierdzają liczne badania oraz pozytywna opinia zadowolonych Pacjentów. Takie naturalnie wyglądające zęby wkręcane zapewnią promienny uśmiech na długie lata. W kwestii takiej jak implant zęba cena zależy od oczekiwań Pacjenta oraz możliwości, jakie proponuje lekarz. Zawsze przekłada się jednak na jakość świadczonych przez nas usług oraz zadowolenie Pacjentów.

 

Nowoczesne zęby wkręcane

Implantologia stomatologiczna stale się rozwija i powstaje wiele nowoczesnych metod, takich jak na przykład implanty z fotofunkcjonalizacją. Nasza klinika może poszczycić się doświadczeniem w wykorzystywaniu tej innowacyjnej techniki. Te przełomowe implanty dentystyczne są niezwykle stabilne oraz estetyczne. Pod względem takim jak implanty zębowe cena tych wykonanych z tytanu niekiedy może okazać się niższa, ale nie każdy może je stosować. Implanty fotofunkcjonalizowane polecane są szczególnie w bardzo trudnych warunkach kostnych. Wykazują wysoką hydrofilność, którą wywołuje na ich powierzchni specjalna aparatura. Oczyszcza też ona powierzchnię implantów z tlenków i węglanów przez co, takie implanty są bardzo dobrze penetrowane przez krew.

Bezpieczne i trwałe implanty zębów cennik

Dla każdego, kto decyduje się na implanty zębowe cena ustalana jest indywidualnie. Koszt, jaki należy przeznaczyć na implanty dentystyczne okazuje się wymierny do zdecydowanej poprawy jakości życia po zakończeniu leczenia. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, wybierając implant zęba cena okazuje się bardzo korzystna, ponieważ gwarantuje długofalowy efekt i niezwykły komfort. Jeśli chcieliby Państwo przed wizytą poznać szacowany koszt, jaki trzeba przeznaczyć na implanty zębów cennik przykładowych zabiegów znajduje się na naszej stronie internetowej. Chętnie wybieraną opcją są na przykład trwałe implanty DIO. Zapraszamy do umówienia się na wizytę, podczas której lekarz zaproponuje indywidualnie dopasowane implanty stomatologiczne.

Zalety stosowania implantów w leczeniu dentystycznym

Długoterminowe rozwiązanie.

Implanty zębowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących długoterminowego rozwiązania problemu ubytków zębowych. Klasyczne mosty zębowe, poza tym, że przy ich stosowaniu należy obciążyć sąsiadujące zęby, mają ograniczoną trwałość i często po 10 latach wymagają wymiany.

Poprawa komfortu życia.

Zastosowanie implantów dentystycznych w celu odrestaurowania uśmiechu wspaniale poprawia komfort życia. Ich zastosowanie nie wymaga dodatkowych zabiegów . higienicznych jak to ma miejsce w przypadku mostów zębowych. Nie ma też możliwości aby się poluzowały oraz nie trzeba używać klejów do protezy zębowej.

Pełna swoboda w jedzeniu i mówieniu.

Wśród zalet implantów zębowych warto wymienić funkcjonalność. Osoby z wszczepionymi implantami mogą swobodnie mówić i jeść – tak jak w przypadku naturalnych zębów. Rozwiązanie z powodzeniem zastępuje protezy zębowe, które mogą się zsuwać, luzować, a także powodować problemy trawienne, uniemożliwiając dokładne przeżuwanie posiłków. Zastosowanie protez zębowych wiąże się z poczuciem dyskomfortu i utrudnia swobodne funkcjonowanie.

Pozytywny wpływ na stan zdrowia oraz urody.

Pacjenci, którzy mają ubytki zębowe zauważają pogarszanie się jakości zgryzu oraz zmianę kształtu twarzy. Taka sytuacja powoduje też utratę masy kostnej. Zastosowanie implantów zębowych zapobiega takim sytuacjom, często też odwraca proces zapadania się policzków, przez co twarz wygląda młodziej.

Optymalne rozwiązanie w każdym wieku.

Implanty stanowią optymalne rozwiązanie zarówno u osób młodych, jak i w podeszłym wieku. Warto pamiętać, że w przypadku seniorów często dochodzi do zaniku kości, dlatego dodatkowo trzeba przeprowadzić zabiegi pomagające w odbudowie struktury kostnej. Przed rozpoczęciem prac stomatologicznych konieczne jest poznanie ogólnego stanu zdrowia. Należy poinformować lekarza o wszelkich przewlekłych schorzeniach oraz zażywanych lekach. Zabieg uchodzi za bardzo bezpieczny. Kilkanaście lat temu na zabieg wszczepienia implantów dentystycznych decydowali się nieliczni. Dziś jest ona niezwykle popularna.

Ochrona istniejących naturalnych zębów.

Utrata zębów powoduje, że naturalne zęby, które sąsiadują z luką tracą wsparcie z boku i się przechylają. Taka sytuacja prowadzi do powstania wady zgryzu a nawet do utraty innych, zdrowych zębów. Zaleca się uzupełnianie ubytków po usuniętych zębach, tak aby uzębienie było kompletne. Optymalnym rozwiązaniem są implanty zębów, które nie wymuszają szlifowania zębów sąsiednich jak to jest w przypadku mostów dentystycznych ani nie są ruchome tak jak protezy.

Przeciwwskazania do implantacji.

Każdorazowo proponujemy naszym Pacjentom rozmowę, a w przypadku braku kwalifikacji do zabiegu wszczepienia implantu, zaproponujemy alternatywne rozwiązania. W przypadku implantacji potrzebny jest wywiad i szczegółowe badanie przeprowadzone przez dentystę. Niektórzy Pacjenci nie zostają zakwalifikowani do implantacji ze względu na stan zdrowia.

Implanty zębów | Dentysta Kraków, gabinet Implantis

Bezwzględnie nie wszczepia się implantów w następujących przypadkach:

Względne przeciwwskazania do implantacji – tj. gdy możliwość wszczepiania implantów będzie każdorazowo indywidualnie oceniana przez dentystę:

Ostatnią grupą są przeciwwskazania względne, które można wyleczyć i ostatecznie podjąć zabieg implantacji takie jak:

Oczywiście lista ta nie jest kompletna. Wszystko zależy od pacjenta, bowiem każdy jest traktowany indywidualnie. Każdy jest badany przez stomatologa który poprzez wywiad , badanie i na podstawie CT oceni czy pacjent kwalifikuje się by mieć wprowadzone implanty zębów.

Bardzo ważny wpływ na proces osteointegracji implantów ma odpowiedni poziom witaminy d3.

Zalecenia po zabiegu implantacji.

Implanty zębów | Dentysta Kraków, gabinet Implantis

Skąd się wzięły implanty zębów?


Szwedzki lekarz ortopeda Per Ingvar Branemark wprowadził do kości udowej królika tytanowy cylinder. Po pewnym czasie, gdy chciał usunąć ten cylinder, nie był w stanie tego uczynić. Kość obrosła cylinder tworząc z nim trwałe połączenie. Doszło do fuzji implant – kość. To właśnie połączenie implant – kość dało początek rozwojowi dużej dziedzinie stomatologii implantologii i właśnie w ten sposób mocuje się dziś implanty. Implanty zębów mogą mieć różną powierzchnię np. RBM (resorbable blast media) , SA , SLA ( Straumann). Często właśnie od tej powierzchni zależy czas po jakim można poddać obciążeniu wszczepione implanty. Obecnie za najlepszą uważa się powierzchnię SLA obecną na implantach firmy Straumann.

Implanty OSSTEM

Są nowoczesnymi  i jednymi z najpopularniejszych obecnie implantów. Są to implanty zębów często wybierane przez doświadczonych implantologów. Najnowsza ich linia pokryta jest powierzchnią SA.

łącznik tytanowy | IMPLANTIS

Implanty STRAUMANN

Implanty Straumann® są jednymi z najczęściej stosowanych implantów – w ciągu ostatnich 10 lat wszczepiono ich już 4 miliony w 70 krajach, co stawia ten system na 2 miejscu na świecie pod względem liczby zastosowanych wszczepów.

Implanty - Straumann | Gabinet dentystyczny IMPLANTIS

Implanty ZIMMER ERA

W celu unieruchomienia protez w ustach stosujemy u pacjentów system zaczepów typu lokator. Stanowi on ekonomiczną alternatywę w stosunku do odbudów w postaci protez opartych na zatrzaskach kulowych.

implanty zimmer logo | IMPLANTIS

Implanty DIO

Natychmiastowa implantacja zaraz po ekstrakcji jest często najlepszą opcją leczenia w przypadku utraty zęba. Implanty DIO UV są nowoczesnymi implantami, w których budowie zastosowano najnowsze osiągnięcia z stomatologii w tym protetyki. Przeznaczone są między innymi do zabiegów natychmiastowej implantacji po usunięciu zęba (ekstrakcji), a także w przypadkach mnogich ekstrakcji w odcinku bocznym.

implanty DIO logo | Stomatologia IMPLANTIS

 

Implanty Straumann ® – klasa PREMIUM

Implanty Straumann | Klinika IMPLANTIS

Szwajcarska grupa Institut Straumann AG to światowy lider w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek przyzębia.
System Straumann® jest rozwijany od 30 lat i nieustannie modyfikowany oraz ulepszany. Implanty zębów mogą być wykonane z między innymi z tytanu. Straumann produkuje wytwarza implanty zębów również z cyrkonu lub Roxolidu.
Implanty Straumann ® są jednymi z najczęściej stosowanych implantów – w ciągu ostatnich 10 lat wszczepiono ich już 4 miliony w 70 krajach, co stawia ten system na 2 miejscu na świecie pod względem liczby zastosowanych wszczepów.

Niezależne badania kliniczne potwierdzają, że implanty Straumann ® mają najmniejszy wskaźnik niepowodzenia w porównaniu do innych implantów znanych marek takich jak m innymi: Nobel Biocare, Astra Tech, Biomet 3i, CrescoTi, Xive
To właśnie połączenie implant – kość dało początek rozwojowi dużej dziedzinie stomatologii implantologii i właśnie dzięki jej rozwojowi  instaluje się obecnie implanty zębów.

Implanty zębów mogą mieć różną powierzchnię np. RBM (resorbable blast media) , SA , SLA ( Straumann). Często właśnie od tej powierzchni  zależy czas po jakim można poddać obciążeniu wszczepione implanty zębów. Obecnie za najlepszą uważa się powierzchnię SLA obecną na implantach firmy Straumann.

Zalety zastosowania implantów w leczeniu dentystycznym

Promocja 2016 -Implanty Straumann

Implanty Straumann ® pozwalają na odtworzenie każdego rodzaju braków zębowych – braku pojedyńczych zębów, kilku zębów lub bezzębia. Jego unikalne cechy to:
– rygorystyczne szwajcarskie standardyjakości stosowane przy produkcji wszczepów,
– udokumentowana 30-letnimi badaniami 95% skuteczność stosowania (w okresie 10 lat od implantacji),
– bardzo szeroki asortyment możliwych do zastosowania elementów protetycznych, zarówno cementowanych jak i przykręcanych, wykonanych ze stali, złota, ceramiki lub tytanu
– dzięki zastosowaniu powierzchni SLA (Sand-blasted, Large-grit, Acid-etched), która pobudza komórki kości do wzrostu i przyspiesza osseointegrację (wgajanie) wszczepu w porównaniu do tradycyjnych implantów – czas wgajania wynosi 8-12 tygodni. Jest to jedna z najlepiej przebadanych, poznanych i udokumentowanych powierzchni implantów na świecie. Natomiast najnowszy wynalazek Straumann SLActive Umożliwia bezpieczne obciążenie implantu nadbudową protetyczną już nawet w 3-4 tygodnie po chirurgicznej fazie leczenia.

Implanty Straumman – już od 2900 zł za wszczep.

Implanty Osstem – rodzina implanów Osstem TS3SA i TS4SA

Implant Osstem TS3SA – najpopularniejszy implant

Implanty osstem ts3 | IMPLANTIS
Implanty osstem TS III SA są najpopularniejszymi obecnie implantami firmy Osstem. To bestseller na większości rynków, najczęściej wybierany produkt przez doświadczonych implantologów. Ich aktywna powierzchnia SA, jest piaskowana aluminą, a potem wytrawiana.

Implant Osstem TS4SA – najnowszy implant stożkowy

Implanty osstem ts4 | IMPLANTIS
Implanty Osstem TS IV o aktywnej powierzchni SA są idealnym uzupełnieniem systemu CAS KIT firmy Osstem. Powstały w związku ze zwiększoną ilością zabiegów podniesienia dna zatoki szczękowej oraz implantacji bezpośrednio po uzupełnieniu braków kostnych. Implanty te mają najwyższą stabilizację pierwotną.

Osstem TS3SA Ultra Wide -szerokie implanty

Implanty Osstem wide | Implantis
Implanty Osstem TSIII SA Ultra Wide są przeznaczone do zabiegów natychmiastowej implantacji po ekstrakcji, a także do uzupełnień po eksplantacji oraz w szerokim wyrostku w odcinku bocznym.

Lider współczesnej implantologii

System TS SA, został opracowany na podstawie wieloletnich badań i doświadczeń firmy OSSTEM. Implanty TS SA w pełni wykorzystują pluri-potencjalną zdolność komórek osteoblastów w ten sposób, że skraca się czas gojenia kości i zwiększa się siła połączenia z implantem. Powierzchnia SA w połączeniu z optymalną budową implantu doskonale wpływają na stabilizację pierwotną.

Ich unikalne cechy to:

Podwójny gwint

Otwarty gwint

Korkociąg

Szczelność połączenia

Implanty DIO – rodzina implantów DIO

Implanty DIO SM posiadają chropowatość rzędu 1,2 mikronów. Implanty DIO  charakteryzują się też tym, że mają podwójny gwint, który chroni kość kortykalną podczas zabiegu. Są one implantami z połączeniem typu platform switching. Połączenie platform switching polega na tym, że zarówno implant jak i łącznik protetyczny są tak zaprojektowane, że kształt ich wzajemnego połączenia zapobiega utracie kości wyrostka zębodołowego. Implanty DIO mają kształt korzeni zębów i są implantami z podwójnym gwintem. Dla jeszcze lepszego połączenia z nadbudową protetyczną zastosowano w nich wewnętrzne połączenie typu torx, a długi kontakt między implantem, a łącznikiem protetycznym zapewniony jest poprzez połączenie typu stożek Morse’a 8o.

To właśnie tych implantów najchętniej używamy do wykonywania odbudów typu all on 4 oraz all on 6. Bardzo ważną cechą tych implantów jest to, że możemy poddać je procesowi fotofunkcjonalizacji czyli odmłodzenia ich powierzchni poprzez usunięcie warstwy tlenków i innych zanieczyszczeń.

IMPLANTY DIO SM

Stosując implanty DIO SM można osiągnąć dużą stabilizację pierwotną. Profil wierzchołka tych implantów ułatwia swobodne umieszczenie implantu, zmniejszając możliwość jego potencjalnego przemieszczenia się oraz minimalizuje opór kości. Implanty DIO SM pokryte są powierzchnią maszynową. Powierzchnia RBM implantu SM jest wytwarzana w ten sposób, że implanty poddane zostają działaniu ładunku absorbowanych cząsteczek, które składają się głównie z hydroksyapatytu. Zapewniona jest przy tym chropowatość powierzchni implantu bez pozostawiania resztek kwasu na powierzchni implantu.

IMPLANTY DIO UF

Najnowszy implant stożkowy Implanty DIO UF – HSA (Hybrid Sandblast Acid Etch) w części górnej maja powierzchnię o Ra 0,5-1,0 mikrometra co zapobiega utracie kości kortykalnej. Reszta powierzchni implantu UF ma Ra 2,0-2,5 mikrometra co powoduje nie tylko nagłą osteointegrację lecz także długoterminową stabilizację tych implantów. Implanty UF  HSA mają też specjalne właściwości łączenia się z kością dzięki obecności na ich powierzchni jonów Magnezu. Dla jeszcze lepszego połączenia z nadbudową protetyczną zastosowano w nich wewnętrzne połączenie typu torx, a długi kontakt między implantem, a łącznikiem protetycznym zapewniony jest poprzez połączenie typu stożek Morsea 11o .Implanty DIO | IMPLANTIS

IMPLANTY DIO HA

Implanty pokryte hydroksyapatytem
Powierzchnia BioTite-H nakładana jest na implanty w procesie biomimetycznym.  Wówczas to implanty podczas kąpieli elektrolitycznej pokrywane są cienką bioaktywną warstwą fosforanu wapnia. Implanty Biotite-H na obszarze podwójnego gwintu (2mm) pokryte są dodatkowo powłoką RBM. Implanty BioTite-H posiadają połączenie z łącznikiem typu platform switching. Połączenie platform switching polega na tym, że zarówno implant jak i łącznik protetyczny są tak zaprojektowane, że kształt ich wzajemnego połączenia zapobiega utracie kości wyrostka zębodołowego. Implanty DIO Biotite-H mają kształt korzeni zębów i są implantami z podwójnym gwintem. Dla jeszcze lepszego połączenia z nadbudową protetyczną zastosowano w nich wewnętrzne połączenie typu torx, a długi kontakt między implantem, a łącznikiem protetycznym zapewniony jest poprzez połączenie typu stożek Morsea 8o.

Krótki implant przy braku kości

W niektórych sytuacjach, gdy wymiar kości wyrostka zębodołowego szczęki nie pozwala na wprowadzenie implantu długości 10 mm, nowoczesne systemy implantologiczne np. Osstem oferuje krótki implant zęba, który może mieć nawet 6 mm długości.

Krótkie dobre implanty zębów Implantis

Witamina D

Witamina D odgrywa zasadniczą rolę w metabolizmie kości. Jest to witaminą rozpuszczalną w tłuszczach. Promuje wchłanianie wapnia w jelitach i reguluje homeostazy wapnia i fosforanów w tkankach. Jest podstawowym elementem w mineralizacji kości i zębów. Witamina D działa również jako hormon i jest niezbędna dla zdrowia naczyń krwionośnych i mózgu. Wykazano, że witamina D wpływa również na prawidłową pracę układu naczyniowo-sercowego, układ odpornościowy, układ oddechowy.

Witamina D w formie nieaktywnej (cholekalcyferol lub witamina D3) jest spożywana lub produkowana w skórze pod wpływem promieni słonecznych. Ta nieaktywna postać podwójne ulega hydroksylacji w wątrobie i nerkach i jest w ten sposób przekształcona do jego aktywnej postaci, znanej jako albo kalcytriol lub 1,25-dihydroksywitamina D3. Ta forma aktywna wywiera swoje działanie na różne tkanki przez wiązanie się z receptorami witaminy D i regulujące transkrypcję specyficznych genów docelowych.

 

Witamina D wpływ na implant zęba

Do tej pory było bardzo mało badań dotyczących wpływu witaminy D na implanty zębów. Te, które były to głównie badania na modelach zwierzęcych. Obejmowały one ocenę wpływu stężenia we krwi poziomu witaminy D w osteointegracji implantów stomatologicznych. Mimo iż większość tych badań wykazała, że podawanie witaminy D może poprawić gojenie tkanki kostnej wokół implantu, nie jest jeszcze jasne czy witamina D może promować osseointegrację implantów dentystycznych. Badania przeprowadzone do tej pory miały na celu zbadanie, czy istnieje związek między niskim poziomem witaminy D w surowicy krwi a zwiększonym ryzykiem wczesnych niepowodzeń implantologicznych. W przeprowadzonych badaniach częstość występowania wczesnych niepowodzeń po wprowadzeniu implantów była większa u pacjentów z niskim poziomem witaminy D w surowicy krwi.

Witamina D suplementacja

W związku z tym, że wiele przesłanek wskazuje na to, iż istnieje ścisły związek między niskim poziomem w osoczu witaminy D a zwiększonym ryzykiem przedwczesnej awarii implantu, stomatolog może zalecić suplementację. Dotyczy to głównie osób cierpiących na niedobory witaminy D.

Ustalona indywidualnie dawka witaminy D jest podawana na kilka tygodni przed zabiegiem wprowadzenia implantu. Taka suplementacja ma na celu normalizację stężenia witaminy D w surowicy, a przez to ma mieć pozytywny wpływ na proces leczenia przy użyciu implantu.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów zębowych

Czy implanty zębowe bolą?

Zabieg wszczepienia implantów przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Niewielkie dolegliwości bólowe mogą pojawić się na kilka godzin po zabiegu. Lekarz implantolog zawsze przepisuje doustne leki przeciwbólowe. Zabieg przeprowadzany jest także w osłonie przeciwbólowej, aby zminimalizować ryzyko powikłań.

Czy implanty zębowe mogą się nie przyjąć?

Implanty zębowe mogą zostać odrzucone przez organizm pacjenta. Wskaźnik niepowodzenia jest jednak bardzo niski i wynosi zaledwie ok. 2%. Przed zabiegiem lekarz dentysta wykonuje dokładne badanie oraz tomografię komputerową aby zakwalifikować pacjenta do tego typu zabiegu. Palenie papierosów czy też nieprawidłowa higiena jamy ustnej zdecydowanie nie sprzyja procesowi gojenia się.

Jak długo wytrzymują implanty zębów?

Jeśli są prawidłowo i regularnie kontrolowane przez stomatologa (tak jak prawdziwe zęby) mogą służyć nawet kilkanaście lat.

Jak dbać o implanty zębowe?

Przynajmniej 2 razy w roku odbywać wizytę kontrolną u dentysty.

Ile kosztują implanty zębowe?

Cena zabiegu jest zależna od wielu czynników. Zalecamy zapoznać się z naszym przykładowym cennikiem.

Co to jest ALL-ON-4?

Dzięki planowaniu komputerowemu można w sytuacji bezzębia wprowadzić 4 implanty i na nich sadzić mostek ceramiczny z 10 zębami, a
w przypadku wszczepienia 6 implantów można zamontować mostek z 12 zębami (przy bardzo dobrej stabilizacji pierwotnej zdarza się, że już w dniu zabiegu osadza się mostki tymczasowe).

Leczenie bezzębia

Co to jest pierścień gojący ?

Jesteśmy członkami ICOI – czytaj dalej.

Implanty zębów Kraków

Zadzwoń do nas
Przewiń do góry