implanty zębowe Kraków, centrum stomatologiczne Implantis

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

Implanty zębów Kraków

Implanty zębów to odpowiedniki korzeni zębów.

Implanty zębów pełnią rolę filarów, które podtrzymują korony cyrkonowe lub porcelanowe, mosty lub protezy zębowe. Implantologia stomatologiczna jest bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną. Koncerny stomatologiczne głównie wytwarzają implanty z tytanu, ale nieustannie pracują nad ich ulepszeniem. Tytan jest biokompatybilny dla tkanki kostnej. Niektóre firmy produkują implanty z cyrkonu a także z Roxolidu, czyli stopu cyrkonu i tytanu, co  dodatkowo zwiększa biokompatybilność i sprzyja osteointegracji implantu.

Implanty zębów są powszechnie stosowane z sukcesem od wielu lat. Pacjenci, którzy stracili jednego, kilka lub wszystkie zęby korzystają z tej metody, aby w sposób bezpieczny i nieszkodzący pozostałym zębom uzupełnić braki naturalnego uzębienia.

Kiedy rekomendujemy zastosowanie wszczepów dentystycznych:

– w przypadku braku wszystkich zębów tzw. bezzębia celem przywrócenia uzębienia

– w przypadku utraty kilku zębów lub  pojedynczego zęba

– w przypadku, gdy ząb jest bardzo słabo rokujący, a czas i koszt jego bardzo mało rokującego leczenia jest niewspółmiernie wysoki do korzyści wynikających z zastąpienia go implantem.

stanach zjednoczonych, estetyczny uśmiech, zabieg podniesienia, wydziale lekarskim, tomografia komputerowa, wszczepić implanty, implanty cyrkonowe

Zalety stosowania implantów w leczeniu dentystycznym

Implant zęba, czyli długoterminowe rozwiązanie.

Implanty są optymalnym rozwiązaniem dla osób poszukujących długoterminowego uzupełnienia braków zębowych. Stosowane powszechnie mosty porcelanowe wymagają oszlifowania zębów sąsiadujących, które będą stanowić ich filary. Niestety zęby stają się osłabione, przez co po kilku lub kilkunastu latach mosty muszą zostać wymienione.

Poprawa komfortu życia.

Zastosowanie wszczepów dentystycznych w celu odrestaurowania uśmiech radykalnie poprawia komfort życia. Implanty doskonale imitują własne zęby. Ich zastosowanie nie wymaga od pacjenta przeprowadzania w domu dodatkowych zabiegów higienicznych jak to ma miejsce w przypadku mostów zębowych. Dba się o nie tak samo jak o własne zęby. Są stabilne i nie trzeba używać  do nich specjalnych klejów, jak to ma miejsce w przypadku używania protezy zębowej.

Pełna swoboda w jedzeniu i mówieniu.

Wśród zalet wszczepów zębowych warto wymienić funkcjonalność. Osoby z wszczepionymi implantami mogą swobodnie mówić, śmiać się, ziewać i jeść – tak jak w przypadku naturalnych zębów. Rozwiązanie to stanowi doskonałą alternatywę do stosowania protez, które nie są stabilne, mogą wypaść czy się przesuwać w jamie ustnej pacjenta. Ponadto protezy utrudniają prawidłowe żucie pokarmów, co może doprowadzić do problemów trawiennych. Zastosowanie nieprzytwierdzonych do implantów protez zębowych wiąże się z poczuciem dyskomfortu i utrudnia swobodne funkcjonowanie.

Pozytywny wpływ na stan zdrowia oraz urody.

Pacjenci, którzy mają ubytki zębowe zauważają pogarszanie się jakości zgryzu oraz zmianę kształtu twarzy, która staje się bardziej ‘zapadnięta’. Długotrwały brak zębów powoduje też utratę masy kostnej. Zastosowanie wszczepów zębowych zapobiega takim sytuacjom, często też odwraca proces zapadania się policzków, przez co twarz wygląda młodziej.

Implantologia w Krakowie – optymalne rozwiązanie dla osób w każdym wieku.

Implanty stanowią optymalne rozwiązanie zarówno u osób młodych, powyżej 18 roku życia jak i w starszym wieku. Warto pamiętać, że  szczególnie w przypadku osób starszych często dochodzi do zaniku kości. W takich przypadkach przed zabiegiem implantacji dodatkowo trzeba przeprowadzić zabiegi odtwarzające struktury kostne.  Zanim chirurg stomatolog zakwalifikuje pacjenta do zabiegów odbudowujących zęby za pomocą wszczepów stomatologicznych musi zrobić tomografię szczęki/żuchwy oraz przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący jego stanu zdrowia.  

Ochrona istniejących naturalnych zębów, dzięki implantologii.

Brak kilku lub jednego zęba w łuku zębowym sprawia, że zęby pozostające w łuku nie mają naturalnej podpory z boku i następuje ich przechylenie lub rotacja. Taka sytuacja prowadzi do powstania wady zgryzu a nawet do utraty innych, zdrowych zębów. Zaleca się uzupełnianie ubytków po usuniętych zębach, tak aby uzębienie było kompletne. Implanty dentystyczne są dobrym rozwiązaniem. Zastosowanie implantów nie wymusza szlifowania zębów otaczających lukę, podobnie jak to ma miejsce przy mostach stomatologicznych. Uzupełnienia na implantach są zazwyczaj stabilne.

dolnej szczęce, odbudowa protetyczna, utrata zębów, skuteczność leczenia, diagnostykę radiologiczną, stomatologii zachowawczej, protezy ruchomej, pojedynczy ząb, dna zatoki szczękowej, zanik kości, odbudową kości, naturalne zęby 

Leczenie implantologiczne w Implantis.

Współczesna implantologia stomatologiczna znajduje rozwiązanie na wiele problemów protetycznych. Pacjenci, którzy podejmują leczenie w klinice IMPLANTIS zmają zapewnioną profesjonalną opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie. W Implantis chirurdzy stomatolodzy jak i chirurdzy twarzowo – szczękowi, stosują implanty zębów z trzech wiodących firm: Straumann®, DIO®. W zależności od kondycji kości, czy osobistych preferencji Pacjenta stosujemy różnorodne wszczepy marki Straumann® i DIO®.

Implanty zębów Straumann®

Szwajcarskie Implanty zębów Straumann®,  są produktem klasy premium. Implanty zębów Straumann są produktami najwyższej jakości. Producentem jest  szwajcarska grupa Institut Straumann AG, światowy lider w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek przyzębia zajmujących się implantologią na świecie. Implanty zębów Straumann® są jednymi z najczęściej stosowanych wszczepów na świecie. W ciągu ostatnich 10 lat wszczepiono ich już 4 miliony w 70 krajach, co stawia ten system na 2 miejscu na świecie pod względem liczby zastosowanych wszczepów.

Niezależne badania kliniczne potwierdzają, że implanty Straumann ® mają najmniejszy wskaźnik niepowodzenia w porównaniu do innych implantów znanych marek takich jak m innymi: Nobel Biocare, Astra Tech, Biomet 3i, CrescoTi, Xive

Straumann® ma w swojej ofercie implanty z innowacyjnego, sprzyjającego osseointegracji roxolidu – Straumann SLActive. W ich przypadku implant można obciążać koroną już po 12 tygodniach od momentu wszczepienia.

Implanty zębów DIO UV®

Implanty zębów DIO UV® są najnowszej generacji koreańskimi implantami. W tych implantach zaimplementowano ostatnie osiągnięcia z zakresu ortopedii, osteogenezy i protetyki. Przeznaczone są między innymi do zabiegów natychmiastowej implantacji po usunięciu zęba (ekstrakcji), a także w przypadkach mnogich ekstrakcji w odcinku bocznym.

W klinice IMPLANTIS stosujemy fotofunkcjonalizację implantów DIO. Wszczepiamy je przy pomocy nawigacji komputerowej DIO NAVI przy pomocy specjalnie przygotowanych szablonów implantologicznych, co minimalizuje ryzyko powikłań po zabiegu.

Wykorzystanie tych technologii zazwyczaj umożliwia też połączenie zabiegu implantacji z minimalnie inwazyjnym zabiegiem odbudowy kości (sinus lift).

Implanty zębów fotofunkcjonalizowane polecane są szczególnie w bardzo trudnych warunkach kostnych. Wykazują wysoką hydrofilność, którą wywołuje na ich powierzchni specjalna aparatura. Oczyszcza też ona powierzchnię implantów z tlenków i węglanów przez co, takie implanty są bardzo dobrze penetrowane przez krew.

Implanty podstawowe informacje.

 

Cena implantów zębowych 

Każdy pacjent, który rozważa uzupełnienie swoich braków zębowych implantami stomatologicznymi najpierw udaje się na konsultację implantologiczną.

Podczas takiej konsultacji stomatolog przeprowadza wywiad z pacjentem oraz przeprowadza pełną diagnostykę i kwalifikację do zabiegu. Następnie pacjent otrzymuje pisemny plan leczenia obejmujący czas, etapy oraz cenę implantów oraz  w przypadku gdy to konieczne – zabiegów poprzedzających ( np. sinus lift, augmentacja kości, przeszczep dziąsła) niezbędnych do ich skutecznego wprowadzenia.

Zapraszamy do zapoznania się w zakładce implanty cena z dodatkowymi informacjami dotyczącymi orientacyjnego kosztu implantów zębów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w razie pytań a także zachęcamy do umówienia terminu wizyty konsultacyjnej. Podczas takiego spotkania dentysta zaproponuje Państwu zdedykowane leczenie implantologiczne.

Implanty zębowe – przeciwwskazania do implantacji

Pomimo że większość z nas w pełni kwalifikuje się do zabiegu implantacji, czasami bywają przypadki, że implantacja w danym momencie nie jest wskazana i należy ją odroczyć. Bywa też, że zabiegu implantacji nie powinno się przeprowadzać u danego pacjenta. W przypadku braku pozytywnej kwalifikacji do zabiegu wszczepienia implantu, proponujemy alternatywne rozwiązania.

Przed implantacją stomatolog zbiera wywiad i przeprowadza szczegółowe badanie wewnątrzustne oraz analizę tomografii komputerowej zębów i kości pacjenta.

Estetyczne odbudowy uśmiechu na implantach zębowych.


Gdy proces gojenia kości wokół implantów jest ukończony, następuje faza odbudowy estetycznej i funkcjonalnej. Z pomocą wkracza stomatologia estetyczna, która pomaga w estetycznej odbudowie uśmiechu na implantach.

Zabiegi implantacji w gabinecie Implantis wykonuje lekarz implantolog Tomasz Marecik.

most na implantach zębowych, leczenia implantologicznego, tkanką kostną, przypadku braków, centrum implantologii, organizm ludzki, koszty leczenia, komfortowych warunkach, lekarsko dentystycznym
zabiegów wszczepiania, brakami zębowymi, część chirurgiczna, zdrowy uśmiech, naszej ofercie, szczęki lub żuchwy, najwyższej jakości, wszczepienia implantu
etapach leczenia, chirurgii stomatologicznej, utraconych zębów, drugi etap leczenia, komfort psychiczny, utraty zębów, uzupełnienie brakującego zęba, utracie zęba, metody leczenia, centrum stomatologii, implantu, dolnej szczęce, regeneracji kości, implantów stomatologicznych, stomatologii estetycznej, implanty zębowe, naturalne zęby, stomatologia estetyczna, stomatologii zachowawczej, zanik kości, wydziale lekarskim, implanty cyrkonowe, leczenia stomatologicznego
dziedzin stomatologii, zaników kostnych, zanikowi kości, wszczepiony implant, wszczepienie implantów, chirurgia stomatologiczna

Bezwzględnie nie wprowadza się implantów w sytuacji, gdy występują:

Przeciwwskazania względne do implantacji :

W niektórych przypadkach konieczne jest czasowe odroczenie implantacji do czasu poprawy niekorzystnej sytuacji z powodu:

W powyższych przypadkach Pacjent powinien przejść leczenie przygotowawcze. Przed właściwym zabiegiem wprowadzenia implantów.

Uwaga: Bardzo ważny wpływ na proces osteointegracji implantów ma odpowiedni poziom witaminy d3.

Zalecenia po zabiegu implantacji.

instrukcja po implantacji stomatologicznej, implanty Kraków, pacjentów, centrum, leczenia

Czas leczenia implantologicznego

Leczenie implantologiczne przebiega zazwyczaj w kilku etapach. Ich liczba jest zmienna i zależy od indywidualnego przypadku każdego pacjenta. W przypadku gdy nie ma konieczności przeprowadzania leczenia wstępnego, czyli np. sinus lift, augmentacja kości klasyczna procedura wygląda następująco:

Implanty stomatologiczne w Krakowie.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów zębów.

Czy implanty zębów bolą?

Implantolog Kraków, perfekcyjne leczenie, przeprowadzenia zabiegu, zabieg implantacji, komfort, leczenia implantologicznego, jamie ustnej

Zabieg wszczepienia implantów przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W klinice IMPLANTIS zabieg jest bezbolesny. Niewielkie dolegliwości bólowe mogą pojawić się na kilka godzin po zabiegu. Lekarz chirurg szczękowo-twarzowy zawsze przepisuje doustne leki przeciwbólowe. Zabieg przeprowadzany jest także w osłonie przeciwbólowej i antybiotykowej aby zminimalizować ryzyko powikłań.

Czy implanty mogą się nie przyjąć?

98% wszczepionych implantów integruje się z kością. W bardzo rzadkich przypadkach implanty mogą zostać odrzucone przez organizm pacjenta. Wskaźnik niepowodzenia jest jednak bardzo niski i wynosi zaledwie ok. 2%.

Przed zabiegiem lekarz dentysta wykonuje dokładne badanie oraz tomografię komputerową aby zakwalifikować pacjenta do tego typu zabiegu. Palenie papierosów czy też nieprawidłowa higiena jamy ustnej zdecydowanie nie sprzyja procesowi gojenia się.

Jak długo wytrzymują implanty?

Pacjent leczony implantologicznie powinien dbać o implanty jak o własne zęby w wtedy mogą one służyć nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.  Niezbędna jest jednak codzienna staranna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty kontrolne u stomatologa.

Kiedy najlepiej jest zakładać implant?

Idealnie by było, gdyby wszczepienie implantu odbywało się na tym samym spotkaniu, co usuwany jest ząb. Czasem, gdy ząb i kość wokół niego jest objęty dużą infekcją nasi chirurdzy rekomendują odroczenie implantacji do czasu ustąpienia zakażenia.

Jak dbać o implanty zębów?

Posiadacze implantów zębowych powinni postępować z nimi tak samo jak z własnymi zębami. Niezbędna jest co pół roku wizyta kontrolna u stomatologa oraz co 4-6 miesięcy dokładna higienizacja zębów wykonana przez higienistkę.

Jaki etap następuje kiedy implant zębowy zrośnie się z kością?

Po 4-6 miesiącach zrastania się implantu z kością, montuje się do implantu pierścień gojący na 10-14 dni.

Co wykonuje dentysta po założeniu pierścienia gojącego?

Po 10-14 dniach noszenia pierścienia gojącego przymocowanego do implantu, następuje faza protetyczna. Wykonuje się wówczas wyciski lub skan na koronę lub most protetyczny. Fazę tą przeprowadza lekarz protetyk lub lekarz specjalista stomatologii estetycznej.

Jaka jest koszt – implanty cena?

Cena zabiegu implantacji jest zależna od wielu czynników. Jednym z nich jest na przykład to czy potrzebne będą zabiegi przygotowujące miejsce pod implantację (sinus lift, augmentacja kości itp.) Zalecamy zapoznać się z naszym przykładowym cennikiem w zakładce implanty cena.

Co to jest Full Arch?

Dzięki planowaniu komputerowemu można w sytuacji bezzębia wprowadzić 4 implanty i na nich osadzić mostek ceramiczny z 10 zębami, a w przypadku wszczepienia 6 implantów można zamontować mostek z 12 zębami (przy bardzo dobrej stabilizacji pierwotnej zdarza się, że już w dniu zabiegu osadza się mostki tymczasowe).

utraty zębów, uzupełnienie brakującego zęba, kości szczęki, naturalny korzeń zęba, utracie zęba, metody leczenia

Skąd się wzięły implanty zębów?


Szwedzki lekarz ortopeda Per Ingvar Branemark wprowadził do kości udowej królika tytanowy cylinder. Po pewnym czasie, gdy chciał usunąć ten cylinder, nie był w stanie tego uczynić. Kość obrosła cylinder tworząc z nim trwałe połączenie. Doszło do fuzji implant – kość i zaczęto pracę nad stworzeniem implantu zęba.

Implanty mogą mieć różną powierzchnię np. RBM (resorbable blast media) , SA , SLA ( Straumann), której właściwości mogą przyspieszyć integrację z kością. Obecnie za najlepszą uważa się powierzchnię SLA obecną na implantach firmy Straumann.

Leczenie implantologiczne – witamina D3 wpływa na sukces.

Witamina D odgrywa zasadniczą rolę w metabolizmie kości. Jest ona witaminą rozpuszczalną w tłuszczach. Wpływa ona na proces wchłaniania wapnia w jelitach i reguluje homeostazę wapnia i fosforanów w tkankach. Jest podstawowym elementem w mineralizacji kości i zębów.

Wpływ witaminy D3 na implanty zębów.

Badania przeprowadzone do tej pory miały na celu zbadanie, czy istnieje związek między niskim poziomem witaminy D w surowicy krwi a zwiększonym ryzykiem wczesnych niepowodzeń implantologicznych. W przeprowadzonych badaniach częstość występowania wczesnych niepowodzeń po wprowadzeniu implantów była większa u pacjentów z niskim poziomem witaminy D w surowicy krwi.

Witamina D3 suplementacja.

W związku z tym, że wiele przesłanek wskazuje na to, iż istnieje ścisły związek między niskim poziomem w osoczu witaminy D3 a regeneracją tkanki kostnej, stomatolog może zalecić suplementację. Dotyczy to głównie osób cierpiących na niedobory witaminy D. Przyjmuje się, że poziom witaminy D3 większy niż 35ng/ml jest odpowiedni do tego by sztuczny korzeń zęba, jakim jest implant, zintegrował się z kością.

Sinus lift

W przypadku deficytu kości w wymiarze pionowym w obrębie szczęki, wykonuje się uzupełnianie chirurgiczne kości. Zabieg pionowej nadbudowy kości w obrębie szczęki połączony z elewacją membrany Schneideriana nazywa się sinus lift.

wprowadzanie implantów stomatologicznych, gabinet stomatologiczny Implantis, implanty zębów kraków, leczenia implantologicznego, jamie ustnej 

Implanty zębów Kraków

etapach leczenia, chirurgii stomatologicznej, utraconych zębów, drugi etap leczenia, komfort psychiczny

Stomatolog Kraków – zapraszamy do kliniki Implantis

Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym. Naszymi pacjentami są między innymi osoby, które mieszkają za granicą, ale powracają na leczenie stomatologiczne do Krakowa. Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.

Implanty Kraków

zabiegów wszczepiania, brakami zębowymi, część chirurgiczna, zdrowy uśmiech, naszej ofercie, szczęki lub żuchwy, najwyższej jakości, wszczepienia implantu