Implanty zębów

Implanty zębów to sztuczne, tytanowe korzenie zębów, które są umieszczone w szczęce tak, aby stanowić filary dla zębów zastępczych (koron porcelanowych), czy też mostu lub protezy.

Implanty stomatologiczne mogą być rozwiązaniem dla osób, które utraciły ząb lub zęby z powodu choroby przyzębia, uszkodzenia mechanicznego, lub z innych przyczyn.

Nasi pacjenci, którzy mają implanty twierdzą, że one mają taki sam wygląd, funkcjonalność i dają takie samo odczucie jak własne, stałe zęby.  Nowością są implanty wykonane z Roxolidu lub cyrkonu, które oferuje szwajcarska firma Straumann. W przypadku, gdy stosujemy implanty Straumann SLActive, odbudowę zęba  ( porcelanową koronę) możemy osadzić na implant już po 9 tygodniach od jego wszczepienia w kość.

 

Nasz Pacjent Pan Andrzej potwierdza, że leczenie za pomocą implantów jest bezbolesne:

Zalety zastosowania w leczeniu dentystycznym.

 • Długoterminowe rozwiązanie.
  Implanty zębowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących długoterminowego rozwiązania problemu ubytków zębowych. Klasyczne mosty zębowe, poza tym, że przy ich stosowaniu należy obciążyć sąsiadujące zęby, mają ograniczoną trwałość i często po 10 latach wymagają wymiany.
 • Poprawa komfortu życia.
  Zastosowanie implantów dentystycznych w celu odrestaurowania uśmiechu wspaniale poprawia komfort życia. Ich zastosowanie nie wymaga dodatkowych zabiegów . higienicznych jak to ma miejsce w przypadku mostów zębowych. Nie ma też możliwości aby się poluzowały oraz nie trzeba używać klejów do protezy zębowej
 • Pozytywny wpływ na stan zdrowia oraz urody.
  Pacjenci, którzy mają ubytki zębowe zauważają pogarszanie się jakości zgryzu oraz zmianę kształtu twarzy. Taka sytuacja powoduje też utratę masy kostnej. Zastosowanie implantów zębowych zapobiega takim sytuacjom, często też odwraca proces zapadania się policzków, przez co twarz wygląda młodziej.
 • Pełna swoboda w jedzeniu i mówieniu.
  Implanty zębowe pomogą zapomnieć o problemach, z którymi borykają się osoby stosujące protezy zębowe. Protezy ruchome, mogą się w każdej chwili poluzować co zmniejsza komfort i swobodę mówienia czy śmiania się. Ponadto osoby stosujące protezy ruchome mogą skarżyć się na problemy trawienne, co związane jest z niemożliwością dokładnego gryzienia jedzenia.
 • Ochrona istniejących naturalnych zębów.
  Utrata zębów powoduje, że naturalne zęby, które sąsiadują z luką tracą wsparcie z boku i się przechylają. Taka sytuacja prowadzi do powstania wady zgryzu a nawet do utraty innych, zdrowych zębów. Zaleca się uzupełnianie ubytków po usuniętych zębach, tak aby uzębienie było kompletne. Optymalnym rozwiązaniem są implanty zębów, które nie wymuszają szlifowania zębów sąsiednich jak to jest w przypadku mostów dentystycznych ani nie są ruchome tak jak protezy.

Przeciwwskazania do implantacji.

łącznik cyrkonowy | Gabinet stomatologiczny IMPLANTISKażdorazowo proponujemy naszym Pacjentom rozmowę, a w przypadku braku kwalifikacji do zabiegu wszczepienia implantu, zaproponujemy alternatywne rozwiązania W przypadku implantacji potrzebny jest wywiad i szczegółowe badanie przeprowadzone przez dentystę. Niektórzy Pacjenci nie zostają zakwalifikowani do implantacji ze względu na stan zdrowia.

Bezwzględnie nie wszczepia się implantów w następujących przypadkach:

 

 • Choroby serca, niedawno przebyty zawał, ciężka niewydolność serca
 • Niektóre choroby kości,
 • Leczenie onkologiczne
 • Leczenie immunologiczne,
 • W oczekiwaniu na organ do przeszczepu
 • Niektóre choroby psychiczne
 • Dzieci w wieku poniżej 18 lat ( kość nie jest jeszcze wystarczająco dobrze rozwinięta )

Względne przeciwwskazania do implantacji – tj. gdy możliwość wszczepiania implantów będzie każdorazowo indywidualnie oceniana przez dentystę:

 • Cukrzyca
 • Choroby tarczycy
 • Dławica piersiowa
 • Znaczne spożycie tytoniu
 • Niektóre choroby psychiczne
 • Radioterapia szyi lub twarzy
 • Uzależnienie od narkotyków i alkoholu
 • Ciąża

Ostatnią grupą są przeciwwskazania względne, które można wyleczyć i ostatecznie podjąć zabieg implantacji takie jak:

 • Niewystarczająca ilość kości
 • Niektóre choroby błon śluzowych jamy ustnej
 • Choroby przyzębia
 • Mocne zaciskanie zębów
 • Zakażenia w sąsiednich zębach ( kieszenie, torbiele)
 • Zła higiena jamy ustnej i zębów

Oczywiście lista ta nie jest kompletna. Wszystko zależy od pacjenta, bowiem każdy jest traktowany indywidualnie. Każdy jest badany przez stomatologa który poprzez wywiad , badanie i na podstawie CT oceni czy pacjent kwalifikuje się by mieć wprowadzone implanty zębów .

Zalecenia po zabiegu implantacji.

Instrukcje po implantacji | Gabinet Stomatologiczny IMPLANTIS

Skąd się wzięły implanty zębów?

Szwedzki lekarz ortopeda Per Ingvar Branemark wprowadził do kości udowej królika tytanowy cylinder. Po pewnym czasie, gdy chciał usunąć ten cylinder, nie był w stanie tego uczynić. Kość obrosła cylinder tworząc z nim trwałe połączenie. Doszło do fuzji implant – kość.

To właśnie połączenie implant – kość dało początek rozwojowi dużej dziedzinie stomatologii implantologii i właśnie w ten sposób mocuje się dziś implanty.

Implanty zębów mogą mieć różną powierzchnię np. RBM (resorbable blast media) , SA , SLA ( Straumann). Często właśnie od tej powierzchni  zależy czas po jakim można poddać obciążeniu wszczepione implanty.

Obecnie za najlepszą uważa się powierzchnię SLA obecną na implantach firmy Straumann.

Implanty OSSTEM

łącznik tytanowy | IMPLANTIS

Są nowoczesnymi  i jednymi z najpopularniejszych obecnie implantów. Są to implanty zębów często wybierane przez doświadczonych implantologów. Najnowsza ich linia pokryta jest powierzchnią SA.

Implanty ZIMMER ERA

implanty zimmer logo | IMPLANTIS

W celu unieruchomienia protez w ustach stosujemy u pacjentów system zaczepów typu lokator. Stanowi on ekonomiczną alternatywę w stosunku do odbudów w postaci protez opartych na zatrzaskach kulowych.

Implanty STRAUMANN

Implanty - Straumann | Gabinet dentystyczny IMPLANTIS

Implanty Straumann® są jednymi z najczęściej stosowanych implantów – w ciągu ostatnich 10 lat wszczepiono ich już 4 miliony w 70 krajach, co stawia ten system na 2 miejscu na świecie pod względem liczby zastosowanych wszczepów.

Implanty DIO

implanty DIO logo | Stomatologia IMPLANTIS

Natychmiastowa implantacja zaraz po ekstrakcji jest często najlepszą opcją leczenia w przypadku utraty zęba. Implanty DIO są nowoczesnymi implantami, w których budowie zastosowano najnowsze osiągnięcia z stomatologii w tym protetyki. Przeznaczone są między innymi do zabiegów natychmiastowej implantacji po usunięciu zęba (ekstrakcji), a także w przypadkach mnogich ekstrakcji w odcinku bocznym.

Implanty Straumann ® - klasa PREMIUM

 

Implanty Straumann | Klinika IMPLANTISSzwajcarska grupa Institut Straumann AG to światowy lider w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek przyzębia.

System Straumann® jest rozwijany od 30 lat i nieustannie modyfikowany oraz ulepszany. Implanty zębów mogą być wykonane z między innymi z tytanu. Straumann produkuje wytwarza implanty zębów również z cyrkonu lub Roxolidu .

Implanty Straumann ® są jednymi z najczęściej stosowanych implantów – w ciągu ostatnich 10 lat wszczepiono ich już 4 miliony w 70 krajach, co stawia ten system na 2 miejscu na świecie pod względem liczby zastosowanych wszczepów.

Niezależne badania kliniczne potwierdzają, że implanty Straumann ® mają najmniejszy wskaźnik niepowodzenia w porównaniu do innych implantów znanych marek takich jak m innymi: Nobel Biocare, Astra Tech, Biomet 3i, CrescoTi, Xive

To właśnie połączenie implant – kość dało początek rozwojowi dużej dziedzinie stomatologii implantologii i właśnie dzięki jej rozwojowi  instaluje się obecnie implanty zębów.

Implanty zębów mogą mieć różną powierzchnię np. RBM (resorbable blast media) , SA , SLA ( Straumann). Często właśnie od tej powierzchni  zależy czas po jakim można poddać obciążeniu wszczepione implanty zębów. Obecnie za najlepszą uważa się powierzchnię SLA obecną na implantach firmy Straumann.

Zalety zastosowania implantów w leczeniu dentystycznym

Promocja 2016 -Implanty StraumannImplanty Straumann ® pozwalają na odtworzenie każdego rodzaju braków zębowych – braku pojedyńczych zębów, kilku zębów lub bezzębia. Jego unikalne cechy to:

– rygorystyczne szwajcarskie standardyjakości stosowane przy produkcji wszczepów,

– udokumentowana 30-letnimi badaniami 95% skuteczność stosowania (w okresie 10 lat od implantacji),

– bardzo szeroki asortyment możliwych do zastosowania elementów protetycznych, zarówno cementowanych jak i przykręcanych, wykonanych ze stali, złota, ceramiki lub tytanu

– dzięki zastosowaniu powierzchni SLA (Sand-blasted, Large-grit, Acid-etched), która pobudza komórki kości do wzrostu i przyspiesza osseointegrację (wgajanie) wszczepu w porównaniu do tradycyjnych implantów – czas wgajania wynosi 8-12 tygodni. Jest to jedna z najlepiej przebadanych, poznanych i udokumentowanych powierzchni implantów na świecie. Natomiast najnowszy wynalazek Straumann SLActive Umożliwia bezpieczne obciążenie implantu nadbudową protetyczną już nawet w 3-4 tygodnie po chirurgicznej fazie leczenia

Implanty Straumman – już od 2900 zł za wszczep.

Implanty Osstem

RODZINA IMPLANTÓW OSSTEM TS SA

Implant Osstem TS3SA –

najpopularniejszy implant

Implanty osstem ts3 | IMPLANTISImplanty osstem TS III SA są najpopularniejszymi obecnie implantami firmy Osstem. To bestseller na większości rynków, najczęściej wybierany produkt przez doświadczonych implantologów. Ich aktywna powierzchnia SA, jest piaskowana aluminą, a potem wytrawiana.

Szerokie implanty

Implanty Osstem wide | ImplantisImplanty Osstem TSIII SA Ultra Wide są przeznaczone do zabiegów natychmiastowej implantacji po ekstrakcji, a także do uzupełnień po eksplantacji oraz w szerokim wyrostku w odcinku bocznym.

Implant Osstem TS4SA –

najnowszy implant stożkowy

Implanty osstem ts4 | IMPLANTISImplanty Osstem TS IV o aktywnej powierzchni SA są idealnym uzupełnieniem systemu CAS KIT firmy Osstem. Powstały w związku ze zwiększoną ilością zabiegów podniesienia dna zatoki szczękowej oraz implantacji bezpośrednio po uzupełnieniu braków kostnych. Implanty te mają najwyższą stabilizację pierwotną

Lider współczesnej implantologii
System TS SA, został opracowany na podstawie wieloletnich badań i doświadczeń firmy OSSTEM. Implanty TS SA w pełni wykorzystują pluri-potencjalną zdolność komórek osteoblastów w ten sposób, że skraca się czas gojenia kości i zwiększa się siła połączenia z implantem. Powierzchnia SA w połączeniu z optymalną budową implantu doskonale wpływają na stabilizację pierwotną.

 

Ich unikalne cechy to :

 • optymalna makro i mikrostruktura: połączono w niej różne procesy technologiczne dla szybkiej ossetointegracji
 • powierzchnia SA umożliwia ostateczne obciążenie pracą protetyczną już w 6 tygodni po implantacji
 • unikalny kształt w połączeniu z powierzchnią SA umożliwia płynne zagłębianie w kości
 • dzięki nano obróbce tytanu implanty TS gwarantują najwyższy wskaźnik sukcesu implantologicznego potwierdzonego gwarancją lifetime
 • implanty Osstem TS SA mają o 45 procent większą powierzchnię styku z kością od porównywalnych implantów na rynku
Podwójny gwint
 • Implant Osstem TS III SA jest samogwintujący i samonacinający kość.
 • Osiąga się za pomocą niego najwyższą stabilizację pierwotną nawet w bardzo miękkiej kości.
Otwarty gwint
 • Zapobiega nekrozie i nie zaciąga blaszki wyrostka.
Korkociąg
 • Wybitne zdolności do samozagłębiania się implantu umożliwiają korektę głębokości osadzenia implantu podczas zabiegu.
 • Możliwość zmiany osi implantacji bezpośrednio podczas zabiegu.
Szczelność połączenia
 • Potwierdzone badaniami na uniwersytecie frankfurckim szczelne połączenie stożkowe.
 • Połączenie za pomocą 11o stożka Morse’a z indeksacją heksem umożliwia łatwy pewny montaż prac protetycznych.

Implanty DIO

RODZINA IMPLANTÓW DIO

Implanty DIO SM posiadają chropowatość rzędu 1,2 mikronów. Implanty DIO SM charakteryzują się też tym, że mają podwójny gwint, który chroni kość kortykalną podczas zabiegu. Są one implantami z połączeniem typu platform switching. Połączenie platform switching polega na tym, że zarówno implant jak i łącznik protetyczny są tak zaprojektowane, że kształt ich wzajemnego połączenia zapobiega utracie kości wyrostka zębodołowego. Implanty DIO SM mają kształt korzeni zębów i są implantami z podwójnym gwintem. Dla jeszcze lepszego połączenia z nadbudową protetyczną zastosowano w nich wewnętrzne połączenie typu torx, a długi kontakt między implantem, a łącznikiem protetycznym zapewniony jest poprzez połączenie typu stożek Morse’a 8o

IMPLANTY DIO SM

Najpopularniejszy implant sub marged

 

Stosując implanty DIO SM można osiągnąć dużą stabilizację pierwotną. Profil wierzchołka tych implantów ułatwia swobodne umieszczenie implantu, zmniejszając możliwość jego potencjalnego przemieszczenia się oraz minimalizuje opór kości. Implanty DIO SM pokryte są powierzchnią maszynową. Powierzchnia RBM implantu SM jest wytwarzana w ten sposób, że implanty poddane zostają działaniu ładunku absorbowanych cząsteczek, które składają się głównie z hydroksyapatytu. Zapewniona jest przy tym chropowatość powierzchni implantu bez pozostawiania resztek kwasu na powierzchni implantu.

IMPLANTY DIO HA
Implanty pokryte hydroksyapatytem

 

Powierzchnia BioTite-H nakładana jest na implanty w procesie biomimetycznym.  Wówczas to implanty podczas kąpieli elektrolitycznej pokrywane są cienką bioaktywną warstwą fosforanu wapnia. Implanty Biotite-H na obszarze podwójnego gwintu (2mm) pokryte są dodatkowo powłoką RBM. Implanty BioTite-H posiadają połączenie z łącznikiem typu platform switching. Połączenie platform switching polega na tym, że zarówno implant jak i łącznik protetyczny są tak zaprojektowane, że kształt ich wzajemnego połączenia zapobiega utracie kości wyrostka zębodołowego. Implanty DIO Biotite-H mają kształt korzeni zębów i są implantami z podwójnym gwintem. Dla jeszcze lepszego połączenia z nadbudową protetyczną zastosowano w nich wewnętrzne połączenie typu torx, a długi kontakt między implantem, a łącznikiem protetycznym zapewniony jest poprzez połączenie typu stożek Morsea 8o.

IMPLANTY DIO UF
Najnowszy implant stożkowy

 

Implanty DIO UF – HSA (Hybrid Sandblast Acid Etch) w części górnej maja powierzchnię o Ra 0,5-1,0 mikrometra co zapobiega utracie kości kortykalnej. Reszta powierzchni implantu UF ma Ra 2,0-2,5 mikrometra co powoduje nie tylko nagłą osteointegrację lecz także długoterminową stabilizację tych implantów. Implanty UF  HSA mają też specjalne właściwości łączenia się z kością dzięki obecności na ich powierzchni jonów Magnezu. Dla jeszcze lepszego połączenia z nadbudową protetyczną zastosowano w nich wewnętrzne połączenie typu torx, a długi kontakt między implantem, a łącznikiem protetycznym zapewniony jest poprzez połączenie typu stożek Morsea 11o .Implanty DIO | IMPLANTIS

Krótki implant przy braku kości

 

krótki implant przy braku kości

W niektórych sytuacjach, gdy wymiar kości wyrostka zębodołowego szczęki nie pozwala na wprowadzenie implantu długości 10 mm, nowoczesne systemy implantologiczne np. Osstem oferuje krótki implant zęba, który może mieć nawet 6 mm długości.

Witamina D

Witamina D odgrywa zasadniczą rolę w metabolizmie kości. Jest to witaminą rozpuszczalną w tłuszczach. Promuje wchłanianie wapnia w jelitach i reguluje homeostazy wapnia i fosforanów w tkankach. Jest podstawowym elementem w mineralizacji kości i zębów. Witamina D działa również jako hormon i jest niezbędna dla zdrowia naczyń krwionośnych i mózgu. Wykazano, że witamina D wpływa również na prawidłową pracę układu naczyniowo-sercowego, układ odpornościowy, układ oddechowy.

Witamina D w formie nieaktywnej (cholekalcyferol lub witamina D3) jest spożywana lub produkowana w skórze pod wpływem promieni słonecznych. Ta nieaktywna postać podwójne ulega hydroksylacji w wątrobie i nerkach i jest w ten sposób przekształcona do jego aktywnej postaci, znanej jako albo kalcytriol lub 1,25-dihydroksywitamina D3. Ta forma aktywna wywiera swoje działanie na różne tkanki przez wiązanie się z receptorami witaminy D i regulujące transkrypcję specyficznych genów docelowych.

witamina D

Witamina D wpływ na implant zęba

Do tej pory było bardzo mało badań dotyczących wpływu witaminy D na implanty zębów. Te, które były to głównie badania na modelach zwierzęcych. Obejmowały one ocenę wpływu stężenia we krwi poziomu witaminy D w osteointegracji implantów stomatologicznych. Mimo iż większość tych badań wykazała, że podawanie witaminy D może poprawić gojenie tkanki kostnej wokół implantu, nie jest jeszcze jasne czy witamina D może promować osseointegrację implantów dentystycznych. Badania przeprowadzone do tej pory miały na celu zbadanie, czy istnieje związek między niskim poziomem witaminy D w surowicy krwi a zwiększonym ryzykiem wczesnych niepowodzeń implantologicznych. W przeprowadzonych badaniach częstość występowania wczesnych niepowodzeń po wprowadzeniu implantów była większa u pacjentów z niskim poziomem witaminy D w surowicy krwi.

Witamina D suplementacja

W związku z tym, że wiele przesłanek wskazuje na to, iż istnieje ścisły związek między niskim poziomem w osoczu witaminy D a zwiększonym ryzykiem przedwczesnej awarii implantu, stomatolog może zalecić suplementację. Dotyczy to głównie osób cierpiących na niedobory witaminy D.

Ustalona indywidualnie dawka witaminy D jest podawana na kilka tygodni przed zabiegiem wprowadzenia implantu. Taka suplementacja ma na celu normalizację stężenia witaminy D w surowicy, a przez to ma mieć pozytywny wpływ na proces leczenia przy użyciu implantu.

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym dedykowanym dla pacjentów którzy nie dysponują długim czasem, który mogą poświęcić na wizyty stomatologiczne lub mieszkają poza granicami kraju.

Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.

Skontaktuj się z nami aby umówić się na wizytę konsultacyjną!