Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków

Leczenie kanałowe to zabieg, który wykonuje się w sytuacji, gdy miazga zębowa zostanie dotknięta nieodwracalnym stanem zapalnym. W takich przypadkach endodoncja mikroskopowa stanowi jedyny sposób na uratowanie chorobowo zmienionego miejsca.

Współczesna stomatologia wykorzystuje nowoczesne rozwiązania umożliwiające komfortowe leczenie kanałowe. Endodonta stosuje znieczulenie oraz obserwuje kanał zębowy za pomocą specjalistycznego mikroskopu, co umożliwia mu precyzyjne dotarcie i przeleczenie zainfekowanego miejsca. To sprawia, że na skorzystanie z leczenia kanałowego decyduje się coraz więcej osób. Usługa realizowana jest z dużą precyzją. Przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego wykonuje się badanie CBCT ( mikrotomografię) pozwalające na uzyskanie obrazu korzenia zębowego. W Implantis stosujemy innowacyjne urządzenia, które wpływają na efektywność leczenia kanałowego – w większości przypadków zabieg kończy się w ciągu jednej wizyty. Sporadycznie zdarza się jednak, że może być konieczność przeprowadzenia leczenia w dwóch lub trzech etapach. Dentyści, z którymi współpracujemy wyróżniają się ogromnym doświadczeniem w zakresie leczenia kanałowego pod mikroskopem, co wpływa na jakość realizowanych zabiegów.

Lepiej leczyć zęba kanałowo czy go usunąć?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem | Gabinet dentystyczny kraków IMPLANTISWielu pacjentów zadaje sobie pytanie czy lepiej zdecydować się na leczenie kanałowe, które wiąże się czasem nawet z dwugodzinnym zabiegiem czy też nie prościej będzie po prostu bolącego zęba usunąć. Doraźnie decydują się na stosowanie leków przeciwbólowych czy przeciwzapalnych, co nie rozwiąże problemu. W większości przypadków ból zęba powraca i pojawia się dylemat co dalej z zębem. Dawniej zęby które powodowały rozległy stan zapalny usuwano. Obecnie, kiedy zęba można uratować poprzez leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem, pacjent definitywnie powinien się na to zdecydować, bo jest to opcja o wiele bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna niż wyrwanie zęba, a później uzupełnienie luki mostem, protezą czy implantem.

Co po leczeniu kanałowym zęba?

Po zakończonym leczeniu kanałowym należy wzmocnić osłabionego zęba.
Profesjonalnie przeprowadzone leczenie pod mikroskopem przynosi ulgę znosząc ból oraz skutecznie eliminuje infekcje i ryzyko ich rozprzestrzenienia się.
Ząb, w którym wykonano leczenie kanałowe najczęściej wymaga dodatkowego wzmocnienia. Ochrona oraz wzmocnienie zęba w pierwszej kolejności polega na wklejeniu do zęba odpowiednio dopasowanych wkładów z włókna szklanego. Czynność tą równie precyzyjnie jak leczenie kanałowe zęba, można wykonać w powiększeniu mikroskopu stomatologicznego podczas jednej wizyty. Ząb z wklejonymi wkładami jest wtedy przygotowany do pokrycia go koroną porcelanową, która jest najskuteczniejszym rozwiązaniem chroniącym zęba. Dzięki założeniu na ząb korony porcelanowej przywraca się też utracony kształt, kolor i funkcję zęba. Taki ząb może długo posłużyć pacjentowi pod warunkiem, że leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem zostało przeprowadzone w sposób bardzo dokładny, że pacjent przestrzega zasad higieny.
Nie należy za długo zwlekać z zakończeniem całkowitej odbudowy zęba – czyli zabezpieczenia go koroną, gdyż zwiększa to ryzyko, że może on w wyniku odwodnienia i osłabienia zostać ponownie zainfekowany przez bakterie i w konsekwencji będzie konieczne przeprowadzenie ponownego leczenia kanałowego, a nawet ekstrakcja zęba.

Trygt bytte fra amalgam til hvite fyllinger

Ryzyko związane z leczeniem kanałowym pod mikroskopem

Leczenie kanałowe zęba –  możliwe powikłania.

Jak każda procedura medyczna, tak leczenie kanałowe zęba też jest obarczone pewnym ryzykiem o czym każdy pacjent powinien być poinformowany. Przez ryzyko rozumie się tutaj możliwość wystąpienia niepowodzenia tj. pęknięcie zęba ale także ryzyko uczucia przejściowego dyskomfortu po zakończonym leczeniu kanałowym. Czasem po zakończonym leczeniu kanałowym zęba może pojawić się przejściowo siniak.

Po zakończeniu leczenia endodontycznego można odczuwać przez kilka dni pewien dyskomfort. Aby zmniejszyć  ten dyskomfort można poprosić stomatologa o wskazanie leków które uśmierzą ból. W niektórych, bardzo sporadycznie występujących przypadkach dentysta może przepisać receptę na antybiotyk aby przyśpieszyć ustępowanie pozostałości z infekcji.

Wzmocnienie zęba po leczeniu endodontycznym

Po leczeniu kanałowym zęba, należy starać się żuć drugą stroną do czasu całkowitej odbudowy zęba (wzmocnieniem go wkładami z włókna szklanego i zacementowaniem korony). Im dłużej się zwleka z zakończeniem całkowitej odbudowy zęba – czyli zabezpieczenia go koroną, tym większe jest ryzyko, że może on w wyniku odwodnienia i osłabienia zostać ponownie zainfekowany przez bakterie i w konsekwencji będzie konieczne przeprowadzenie ponownego leczenia kanałowego, a nawet ekstrakcja zęba.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem, tak jak każde inne leczenie, nie jest wolne od niewiadomych i powikłań. Istnieje możliwość, że w trakcie zabiegu kawałek narzędzia może utknąć w kanale korzeniowym lub że korzeń zębowy zostanie złamany lub perforowany. Czasami tego typu ratowanie zęba nie jest możliwe ze względu na skomplikowaną anatomię korzenia. Zdarza się też szczególnie, gdy stomatolog stara się przeleczyć zęba kanałowo bez korzystania z mikroskopu i nie dostrzeże ukrytego albo dodatkowego kanału, który też powinien zostać przeleczony.

W przypadku, gdy leczenie kanałowe zęba jest nieskuteczne, stomatolog omawia z pacjentem alternatywne opcje, w tym powtórzenie leczenia  kanałowego, resekcję korzenia zęba lub ekstrakcję zainfekowanego zęba.

Leczenie dużych infekcji zębów

Czyszczenie wewnątrz kanałów

Pomimo iż wśród lekarzy i pacjentów od dawna przyjęło się używać pojęcia leczenie kanałowe, to od pewnego czasu do opisu tego leczenia jest używane inne pojęcie. Określenie leczenie kanałowe jest nazwą tradycyjną, która odnosi się do czynność leczenia zęba w jego kanałach. Ponieważ nazwa leczenie kanałowe odchodzi do lamusa, co raz częściej używa się pojęcia leczenie endodontyczne.

Podczas leczenia zębów stomatolog endodonta może mieć do czynienia z leczeniem kanałowym zęba jedno, dwu, trój kanałowego. Niektóre zęby posiadają nawet cztery, a nawet pięć kanałów korzeniowych. Nawet tak skomplikowana budowa zęba nie przekreśla szansy na to , że można wykonać poprawne leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem.

Przetoka zębowa – leczenie kanałowe będzie konieczne?

Jeśli na dziąśle tuż nad zębem pojawia się wypełniony ropą guzek, jak najszybciej trzeba udać się do gabinetu dentystycznego. Taki objaw nazywany jest przetoką zęba, powstającą w przypadku stanu zapalnego i nagromadzenia zawartości, która szuka ujścia na zewnątrz organizmu. Zazwyczaj towarzyszy jej silny ból zęba, stanowiący kolejny dowód na postępujące w tym miejscu zakażenie bakteryjne, które wymaga natychmiastowego leczenia kanałowego.

Jak przebiega leczenie przetoki zębowej i ropnia?

Po zgłoszeniu się Pacjenta do gabinetu stomatolog dokona rozpoznania schorzenia i zrobi prześwietlenie problematycznego miejsca. Kolejne zadanie to odprowadzenie nagromadzonej treści ropnej oraz umożliwienie jej łatwego odpływu. Gdy przetoka zęba będzie już wygojona, czas na podjęcie leczenia przyczynowego. W niektórych sytuacjach konieczne okaże się usunięcie chorego zęba, jednak zazwyczaj da się go uratować za pomocą zabiegu endodontycznego przeprowadzonego w powiększeniu mikroskopowym. W przypadku wystąpienia objawów ogólnych, lekarz przepisze dodatkowo antybiotyk.

Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych

Leczenie które często ratuje zęba.
Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatologicznego udaje się wyjąć z korzeni zębów złamane narzędzia kanałowe. Usunięcie złamanego narzędzia kanałowego najczęściej umożliwia oczyszczenie kanału korzeniowego i jego wypełnienie. Często, gdy wykonywane jest w IMPLANTIS wtórne leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem lekarz endodonta  znajduje złamane narzędzia, które można usunąć i uratować zęba.

 

Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych w powiększeniu.

Dzięki zastosowaniu powiększenia jakie daje użycie mikroskopu stomatologicznego i specjalnych dodatkowych urządzeń często udaje się wyjąć z korzeni zębów problematyczne złamane narzędzia kanałowe. Takie narzędzie najczęściej ulega złamaniu w takich częściach kanału korzeniowego z których nie da się go wyjąc bez użycia specjalnego sprzętu. Samo usuwanie pozostawionego złamanego narzędzia może zająć endodoncie od 30 min nawet do 90 min i jest różnie skomplikowane.Usuwanie narzędzia zajmuje więcej czasu gdy to jest zlokalizowane bliżej wierzchołka zęba , a mnie gdy się znajduje w części przykoronowej zęba. Bardzo często próby wyjmowania złamanych narzędzi bez użycia specjalnego sprzętu kończą się tym że obok narzędzia które złamało się jako pierwsze łamie się i pozostaje to narzędzie którym próbuje się wyjąć to pierwsze złamane. Często też operator taki może nie zdawać sobie sprawy że do takiego kolejnego złamania narzędzia w ogóle doszło. W związku z tym dentysta pracujący z mikroskopem bardzo często wyciąga z zęba nie jedno lecz kilka złamanych narzędzi kanałowych. Usunięcie złamanego narzędzia kanałowego najczęściej umożliwia oczyszczenie kanału korzeniowego i jego wypełnienie, co skutkuje dobrym rokowaniem dla zęba.

Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych 

z korzenia trzonowca żuchwy pod mikroskopem Labomed.

usuwanie złamanego narzędzia z korzenia zęba

Złamane narzędzie Hedstroem w kanale mezjalnym trzonowca dolnego.

wyjęte złamane narzędzie z korzenia zęba

Usunięte złamane narzędzie kanałowe wyjęte z kanału zęba – fragment pilnika Hedstroma, wymiar rzeczywisty około 3 mm długości.

kanał po usunięciu złamanego narzędzia endodontyczngo z zęba
Zdjęcie RTG potwierdzające, że usunięte zostało złamane narzędzie kanałowe w całości z kanału mezjalnego trzonowca dolnego.

Usuwanie złamanego narzędzia endodontycznego

z korzenia kła szczęki pod mikroskopem Labomed.

usuwanie złamanego narzędzia endodontycznego z korzenia kła
Złamane narzędzie Hedstroem w górnym prawym kle.

usuwanie złamanych narzędzi kanałowych
Zdjęcie przedstawia ten sam ząb po usunięciu złamanego narzędzia kanałowego. Zabieg wykonano pod mikroskopem Labomed.

wypełniony kanał kła górnego po usunięciu złamanego narzędzia endodontycznego z korzenia
Ten sam ząb po wyjęciu załamanego narzędzia kanałowego i wypełnieniu kanału korzeniowego oraz po wzmocnieniu za pomocą sztyftu z włókna szklanego. Zabieg wykonany pod mikroskopem Labomed w gabinecie Implantis.

Usuwanie złamanych narzędzi kanałowych

Wtórne (ponowne) leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem

Mocno zniszczone zęby – trudne wtórne leczenie kanałowe.

Zakażone zęby, które czasami dodatkowo bolą i powodują opuchliznę ( obrzęk ), a były wielokrotnie leczone w różnych gabinetach, mogą przysporzyć pacjentom sporo kłopotu i nieprzespanych nocy. Czy w takich sytuacjach w grę wchodzi ratowanie zęba?

Infekcja, która w przeszłości rozpoczęła się w zębie może przez lata nabrać sporych rozmiarów. Ogromna ilość drobnoustrojów – bakterii pochodzących z zęba może z łatwością penetrować z kanału korzeniowego zęba do kości wywołując w otoczeniu zęba przyczynowego zniszczenie struktury kostnej różnego stopnia. W takich sytuacjach pacjenci słyszą od dentysty o  ” zmianach OKW ” i zmianach w kości nad zębem przyczynowym. Często też pada wyrok, że zęba nie da się uratować. W gabinecie Implantis staramy się pomagać pacjentom nawet w tak trudnych przypadkach, w których mamy do czynienia z dużą infekcją w zębie. W takich sytuacjach w Implantis badanie i planowanie często zaczyna się od wykonania tomografii CBCT pokazującej budowę korzeni zęba. Następnie samo leczenie przeprowadza się z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego – rozpoczynamy ratowanie zęba.

Najczęściej w trudnych przypadkach leczenie nie kończy na jednej wizycie.

Czy lepiej powtórnie leczyć zęba kanałowo czy go usunąć?

leczenie zęba kanałowo | IMPLANTISWielu pacjentów zadaje sobie pytanie czy lepiej zdecydować się na powtórne leczenie kanałowe, które wiąże się czasem nawet z dwugodzinnym zabiegiem czy też nie prościej będzie po prostu bolącego zęba usunąć. Stosowanie leków przeciwbólowych czy przeciwzapalnych nie rozwiąże problemu. W większości przypadków ból zęba powraca i pojawia się dylemat co dalej z zębem. Dawniej zęby które powodowały rozległy stan zapalny usuwano. Obecnie, kiedy w większości przypadków zęba można uratować poprzez leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem, pacjent definitywnie powinien się na to zdecydować, bo jest to opcja o wiele bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna niż wyrwanie zęba, a później uzupełnienie luki mostem, protezą czy implantem. Leczenie kanałowe zęba w tym wtórne zawsze się opłaca.

Co po powtórnym leczeniu kanałowym? - Trzeba wzmocnić osłabionego zęba

Profesjonalnie przeprowadzone wtórne leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem przynosi ulgę znosząc ból oraz skutecznie eliminuje infekcje i ryzyko ich rozprzestrzenienia się.

Ząb, w który wykonano wtórne leczenie kanałowe najczęściej wymaga dodatkowego wzmocnienia. Ochrona oraz wzmocnienie zęba  w pierwszej kolejności polega na wklejeniu do zęba odpowiednio dopasowanych wkładów z włókna szklanego. Czynność tą równie precyzyjnie jak leczenie kanałowe zęba, można wykonać w powiększeniu mikroskopu stomatologicznego podczas jednej wizyty. Ząb z wklejonymi wkładami jest wtedy przygotowany do pokrycia go koroną porcelanową, która jest najskuteczniejszym rozwiązaniem  chroniącym zęba. Dzięki założeniu na ząb korony porcelanowej przywraca się też utracony kształt,  kolor i funkcję zęba. Taki ząb może posłużyć pacjentowi wiele lat pod warunkiem, że wtórne leczenie kanałowe zęba zostało przeprowadzone w sposób bardzo dokładny , że pacjent przestrzega zasad higieny.  Ząb, na którym przeprowadzono skuteczne leczenie kanałowe zęba, przy zachowaniu doskonałej higieny jamy ustnej oraz przy przestrzeganiu regularnych przeglądów stomatologicznych co każde 6 miesięcy może posłużyć pacjentowi przez wiele lat.

Ponownemu leczeniu kanałowemu poddają się często nawet mocno zainfekowane zęby z dużymi zmianami OKW. Bardzo często wtórne leczenie kanałowe zęba z przetoką ratuje takiego zęba i likwiduje dolegliwości.

Endodoncja - czyli leczenie kanałowe zęba

Pomimo iż wśród lekarzy i pacjentów od dawna przyjęło się używać pojęcia leczenie kanałowe, to od pewnego czasu do opisu tego leczenia jest używane inne pojęcie. Leczenie dotyczące zabiegu wewnątrz kanałów zęba opisuje się, jako leczenie endodontyczne.

Nazwa leczenie kanałowe jest nazwą tradycyjną, która odnosi się do czynność leczenia zęba w jego kanałach. Ponieważ nazwa leczenie kanałowe odchodzi do lamusa, co raz częściej używa się pojęcia leczenie endodontyczne.

Podczas leczenia zębów stomatolog endodonta może mieć do czynienia z leczeniem kanałowym zęba jedno, dwu, trój kanałowego. Niektóre zęby posiadają nawet cztery, a nawet pięć kanałów korzeniowych.

Mocno zniszczone zęby – trudne wtórne leczenie kanałowe.

Zakażone zęby, które czasami dodatkowo bolą i powodują opuchliznę ( obrzęk ), a były wielokrotnie leczone w różnych gabinetach, mogą przysporzyć pacjentom sporo kłopotu i nieprzespanych nocy. Czy w takich sytuacjach w grę wchodzi ratowanie zęba?

Infekcja, która w przeszłości rozpoczęła się w zębie może przez lata nabrać sporych rozmiarów. Ogromna ilość drobnoustrojów – bakterii pochodzących z zęba może z łatwością penetrować z kanału korzeniowego zęba do kości wywołując w otoczeniu zęba przyczynowego zniszczenie struktury kostnej różnego stopnia. W takich sytuacjach pacjenci słyszą od dentysty o  ” zmianach OKW ” i zmianach w kości nad zębem przyczynowym. Często też pada wyrok, że zęba nie da się uratować. W gabinecie Implantis staramy się pomagać pacjentom nawet w tak trudnych przypadkach, w których mamy do czynienia z dużą infekcją w zębie. W takich sytuacjach w Implantis badanie i planowanie często zaczyna się od wykonania tomografii CBCT pokazującej budowę korzeni zęba. Następnie samo leczenie przeprowadza się z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego – rozpoczynamy ratowanie zęba.

Najczęściej w trudnych przypadkach leczenie nie kończy na jednej wizycie.

Często jest lepiej leczyć zęba niż go usunąć

Czasami bolący problem może dotyczyć kilku zębów , które mogą leżeć blisko lub z dala od siebie. W takich sytuacjach, gdy ból pochodzi z obok siebie położonych zębów, ich ekstrakcja nie zawsze musi być koniecznością. Wielu osób zadaje sobie pytanie czy lepiej zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem, czy na ekstrakcje, a potem implant. Często ratowanie zęba wydaje się być szybszym, skuteczniejszym i mniej inwazyjnym zabiegiem. Może ono wymagać kilku wizyt u stomatologa, lecz najczęściej się to opłaca. Poniżej przykład leczenia u pacjenta który zgłosił się na leczenie do Implantis.

 

Ratowanie zęba – przypadek 1

Młody pacjent, który przeszedł w przeszłości leczenie kanałowe zębów 5 i 6 u dołu zaczął odczuwać dolegliwości bólowe i pojawił się u niego obrzęk na dziąśle oraz wysięk ropny z kieszonki dziąsłowej. W wyniku przetrwałej infekcji w kanałach zębów 5 i 6 doszło do rozwinięcia się przewlekłego ropnego zapalenia tkanek okołowierzchołkowych – Periodontitis periapicalis chronica purulenta.

trudne-leczenie-zeba-ze-zmianami-okw-ratowanie zęba

Ząb numer pięć okazał się zębem 1 kanałowym , a ząb numer sześć zębem 4 kanałowym. Powtórne leczenie kanałowe tych zębów pod mikroskopem oraz zastosowanie odpowiednich procedur w połączeniu wykorzystaniem specjalnego sprzętu pozwoliło zredukować liczbę bakterii w kanałach korzeniowych do minimum. Organizm pacjenta w sytuacji braku bakterii sam zaczął się naprawiać i ubytek w kości zaczął znikać – zdjęcie poniżej. Ratowanie zęba powiodło się w tym przypadku i uratowane zostały dwa zęby.

rezultat pozytywny -trudnego-leczenia-zeba-ze-zmianami-okw-ratowanie zęba

Ratowanie zęba – przypadek 2

Innym przykładem wygranej walki o ratowanie zęba jest wtórne leczenie kanałowe zęba 46, który został w przeszłości pokryty koroną po przebytym wcześniej leczeniu kanałowym.

Ratowanie zęba, Duża zmiana okołowierzchołkowa OKW

Zdjęcie powyżej pokazuje czarną plamę wokół korzenia która jest zmianą OKW – infekcją przewlekłą.

Zdjęcie poniżej ukazuje stan zaraz po zakończeniu wtórnego leczenia kanałowego tego zęba.

Duża zmiana okołowierzchołkowa OKW

Zdjęcie poniżej pokazuje w jakim stopniu organizm w krótkim czasie 3 miesięcy zwalczył w znacznym stopniu infekcję wokół korzenia zęba 46.
Duża zmiana okołowierzchołkowa OKW

Zdjęcie poniżej ukazuje ten sam ząb już z nową koroną protetyczną po sześciu miesiącach od zakończonego wtórnego leczenia kanałowego, zmiana OKW zmniejszyła się bardzo znacząco.

ratowanie-zęba-Kraków

Ratowanie zęba – przypadek 3

Ząb 47 i 46 z dużymi zmianami OKW. Ząb 46 został usunięty w innym gabinecie. Ząb 47 ze zmianami OKW miał też wklejone wkłady z włókna szklanego. Pacjent zdecydował się podjąć próbę ratowania tego zęba.ząb 47 ze zmianami okw

Ten sam ząb, po wyjęciu wkk i wprowadzeniu środka odkażającego do kanałów.

ząb 47 po wyjęciu wkk z włókna szklanego

Uratowany ząb 47 , zdjęcie przedstawia ten sam ząb 47 po ponownym leczeniu kanałowym ,z wypełnionymi kanałami – widoczna poprawa stanu kości wokół korzeni zęba.

leczenie infekcji zęba

Leczenie bardzo dużych infekcji zębów

Precyzyjne leczenie kanałowe pod mikroskopem

Duże infekcje zębów – trudne wtórne leczenie kanałowe.

Duże infekcje zębów o charakterze ziarniniaków lub nawet torbielopodobne czasami poddają się leczeniu zachowawczemu.

Oto jeden z przykładów.

 

Ratowanie zęba – przypadek 1

Pacjent zgłosił się do Implantis z duża zmianą OKW nad zębem 11 , która przechodziła wręcz w stronę korzenia zęba 21.

duża zmiana wokół korzenia zęba

Podjęto próbę ratowania zębów przednich i przeprowadzono wtórne leczenie kanałowe zębów 11,12.

leczenie-zeba-bardzo-mocno-zainfekowanego

Po prawidłowym wyleczeniu zęba 11 , 12 i ich wzmocnieniu, nastąpiła poprawa stanu w kości. Na zęby 11 i 12 zostały zacementowane korony.

ząb po leczeniu

Po kilku miesiącach można już mówić o dużym gojeniu się kości i cofaniu zmian związanych z infekcją wokół zębów 11,12.

gojące się zmiany OKW

Najczęściej w złożonych przypadkach – trudne, wtórne leczenie kanałowe nie kończy na jednej wizycie, a obejmuje kilka spotkań.

Leczenie bardzo dużych infekcji zębów.

Kompleksowe leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków

Nowoczesna endodoncja mikroskopowa to rozwiązanie, dzięki któremu Pacjent zyskuje możliwość wyleczenia zęba, którego w przeszłości prawdopodobnie trzeba byłoby usunąć. Technologia rozwija się wyjątkowo szybko, więc lekarze dysponują coraz dokładniejszymi urządzeniami, co przekłada się na osiąganie sukcesów klinicznych. Leczenie kanałowe pod mikroskopem z torem wizyjnym pozwala z bliska przyjrzeć się kanałom, co jest praktycznie niemożliwe gołym okiem.
Do największych korzyści tej metody leczenia z pewnością należy krótki czas terapii, wyeliminowanie reinfekcji, czyli zainfekowania kanału przez bakterie obecne w ślinie. Ponadto stosowanie leczenia kanałowego pod mikroskopem pozwala równomiernie oświetlić jamę ustną, dzięki znajdującej się na urządzeniu lampie. Ergonomia tego rozwiązania znacznie podnosi zarówno wydajność, jak i komfort pracy stomatologa, a Pacjentowi gwarantuje zadowalające efekty.
Jeżeli w Państwa przypadku niezbędna okaże się endodoncja mikroskopowa Kraków jest miejscem, gdzie możemy wykonać ją bezboleśnie i w szybkim terminie.

Leczenie kanałowe zęba - endodoncja mikroskopowa ratująca zęby Kraków

Cena leczenia kanałowego pod mikroskopem w Krakowie zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest liczba kanałów w zębie – z reguły siekacze posiadają jeden, a zęby trzonowe kilka. Koszt zmienia się również w zależności od wizyt. Przeważnie endodoncję mikroskopową w Krakowie można przeprowadzić podczas jednego spotkania, ale czasem potrzebne może się okazać powtórne przyjście.
Obecnie lekarze wykonujący endodoncję mikroskopową korzystają z wielu nowoczesnych narzędzi dodatkowych. Jednym z nich jest motor endodontyczny, czy też endometr pozwalający precyzyjnie zmierzyć długość wszystkich kanałów w zębie. Z kolei koferdam zwiększa poczucie komfortu Pacjenta, który nie będzie musiał mieć ust wypełnionych ligninowymi wałkami.
Kiedy lekarz oceni, że należy zastosować leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków jest miejscem, gdzie Państwa przyjmiemy i zajmiemy się bezpiecznym leczeniem. Serdecznie zapraszamy do umówienia wizyty!

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!



Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym dedykowanym dla pacjentów którzy nie dysponują długim czasem, który mogą poświęcić na wizyty stomatologiczne lub mieszkają poza granicami kraju.

Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.

Skontaktuj się z nami aby umówić się na wizytę konsultacyjną!