• Profesjonalne zabiegi stomatologiczne

  • Masz pytania? Zadzwoń: 511 511 315, 511 511 615 lub 12 312 06 36

Piaskowanie zębów

 

 

Piaskowanie zębów – jako zabieg higienizacyjny w obrębie jamy ustnej.

Piaskowanie zębów jest zabiegiem higienizacyjnym. Ma on na celu pozbycie się z zębów opornych na usuwanie nalotów, osadu, przebarwień, resztek kamienia nazębnego z zębów.

Piaskowanie zębów pozwala na usunięcie nalotów również z trudno dostępnych do czyszczenia powierzchni i zagłębień istniejących na zębach.
Profesjonalne czyszczenie uzębienia w gabinecie stomatologicznym jest bardzo ważne w kontekście zapobiegania zapaleniu przyzębia, zapaleniu dziąseł i  próchnicy. Dzięki zastosowaniu w gabinecie Implantis w Krakowie najnowszych piaskarek min. Kavo PROPHYflex i delikatnych perełek czyszczących PROPHYpearls, proszku PROPHYflex Powder oraz Perio Powder firmy KaVo zabieg piaskowania zębów jest łatwy do przeprowadzenia i zarazem przyjemny dla pacjentów.

piaskowanie-zębów-krakow

Technika piaskowania zębów.

Piaskowanie zębów wykonuje się właśnie za pomocą piaskarek Kavo, z których pod ciśnieniem wylatuje z dyszy strumień wody wymieszanej z mikroziarnami wodorowęglanu sodu i powietrzem.

 Piaskowanie zębów jest zabiegiem higienizacyjnym i może być wykonywane zarówno przez higienistkę stomatologiczną, jak i stomatologa we wskazanych sytuacjach klinicznych. Podczas zabiegu pacjent może czuć charakterystyczny, dość słony posmak zawiesiny, która tworzy się w ustach. Stomatolog i higienistka używając ssaka systematycznie ją odsysają, co znacznie eliminuje ten przejściowy problem.
Piaskowanie zębów jest praktycznie bezbolesnym zabiegiem.

Bezpieczeństwo piaskowania zębów.

W stosunku do piaskowania zębów przeprowadzono wiele badań i naukowo dowiedziona została delikatność piaskowania dla szkliwa za pomocą piasku firmy Kavo:

Niemiecki Instytut Medycyny w Ulm potwierdza: „Nie wykazano, aby perełki PROPHYpearls pozostawiały ślady zarysowań bądź zagłębień na piaskowanych powierzchniach zębiny lub szkliwa. Proszek nie zmienia także naturalnych kształtów i wyglądu piaskowanych powierzchni”.
Perełki stosowane do piaskowania zębów – Prophypearls występują w smakach: neutralnym, brzoskwiniowym, pomarańczowym, miętowym, czarnej porzeczki.
Proszek do piaskowania zębów Prophyflex występuje w smaku: pomarańczowym, jagodowym, wiśniowym i miętowym. Proszek Prophyflex Perio Powder jest tylko o smaku neutralnym.

Zabieg piaskowania zębów przeprowadza się również przed zabiegiem wybielania zębów, gdy chcemy np. u pacjenta który palił uzyskać bardzo ładny efekt wybielania zębów.

Piaskowanie zębów, a abrazja powietrzna.

W stomatologii od jakiegoś czasu piaskowanie ma również zastosowanie przy leczeniu próchnicy zębów. Ten typ zabiegów nazywany jest też abrazją powietrzną.
Wąski strumień wylatujący z dyszy cząsteczek wraz ze sprężonym powietrzem eliminuje próchnice i chore tkanki zęba pozostawiając zdrowe części zęba nienaruszone. Ta metoda jest również bezbolesna i może zastępować tradycyjne klasyczne borowanie zęba.

Zadzwoń teraz