Mycie zębów

mycie zębów

  • Mycie zębów – Metoda wymiatania     (obrotowa)

Ten sposób mycia zębów polega ona na ułożeniu szczoteczki pod kątem 45 stopni na granicy dziąsła i zębów, włosiem skierowanym dodziąsłowo. Następnie wykonuje się szczoteczką ruch wymiatający. Ruchy powtarzamy 4-6 x w jednym odcinku obejmującym 2 lub 3 zęby ( w przypadku zębów przednich szczoteczka obejmuje jeden ząb i jest ustawiona pionowo ).

  • Mycie zębów metodą Stillmana

Ten sposób mycia zębów jest modyfikacją poprzedniej metody wymiatania. Różnicą jest dodanie ruchów poprzecznych nakładających się na ruchy wymiatania.

  • Mycie zębów metoda Chartersa

Ten sposób mycia zębów polega na tym, że szczoteczka spoczywa na granicy dziąsła i zęba pod kątem 45 stopni, ale włosie szczoteczki zwrócone jest w kierunku powierzchni zgryzowej zębów.
Szczoteczką należy wykonywać łagodne ruchy drgająco – okrężne.

  • Mycie zębów metodą Bassa
Ten sposób mycia zębów polega na tym, że szczotkę umieszczamy przydziąsłowo pod kątem 45 stopni włosiem skierowanym do dziąsła. Szczoteczkę należy przycisnąć tak aby włosie wniknęło w
kieszonkę dziąsłową, a następnie wykonuje się ruchy wibrujące do przodu i tyłu bez oderwania szczoteczki i usuwania włosia z kieszonki.

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym dedykowanym dla pacjentów którzy nie dysponują długim czasem, który mogą poświęcić na wizyty stomatologiczne lub mieszkają poza granicami kraju.

Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.

Skontaktuj się z nami aby umówić się na wizytę konsultacyjną!