Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów – jako zabieg higienizacyjny w obrębie jamy ustnej.

Piaskowanie zębów jest zabiegiem higienizacyjnym. Ma on na celu pozbycie się z zębów opornych na usuwanie nalotów, osadu, przebarwień, resztek kamienia nazębnego z zębów Piaskowanie zębów pozwala na usunięcie nalotów również z trudno dostępnych do czyszczenia powierzchni i zagłębień istniejących na zębach. Profesjonalne czyszczenie uzębienia w gabinecie stomatologicznym jest bardzo ważne w kontekście zapobiegania zapaleniu przyzębia, zapaleniu dziąseł i  próchnicy. Dzięki zastosowaniu w gabinecie Implantis w Krakowie najnowszych piaskarek min. Kavo PROPHYflex i delikatnych perełek czyszczących PROPHYpearls, proszku PROPHYflex Powder oraz Perio Powder firmy KaVo zabieg piaskowania zębów jest łatwy do przeprowadzenia i zarazem przyjemny dla pacjentów.

Technika piaskowania zębów.

Piaskowanie zębów KrakówPiaskowanie zębów wykonuje się właśnie za pomocą piaskarek Kavo, z których pod ciśnieniem wylatuje z dyszy strumień wody wymieszanej z mikroziarnami wodorowęglanu sodu i powietrzem.

Piaskowanie zębów jest zabiegiem higienizacyjnym i może być wykonywane zarówno przez higienistkę stomatologiczną, jak i stomatologa we wskazanych sytuacjach klinicznych. Podczas zabiegu pacjent może czuć charakterystyczny, dość słony posmak zawiesiny, która tworzy się w ustach. Stomatolog i higienistka używając ssaka systematycznie ją odsysają, co znacznie eliminuje ten przejściowy problem.
Piaskowanie zębów jest praktycznie bezbolesnym zabiegiem.

Bezpieczeństwo piaskowania zębów.

W stosunku do piaskowania zębów przeprowadzono wiele badań i naukowo dowiedziona została delikatność piaskowania dla szkliwa za pomocą piasku firmy Kavo:

Niemiecki Instytut Medycyny w Ulm potwierdza: „Nie wykazano, aby perełki PROPHYpearls pozostawiały ślady zarysowań bądź zagłębień na piaskowanych powierzchniach zębiny lub szkliwa. Proszek nie zmienia także naturalnych kształtów i wyglądu piaskowanych powierzchni”.
Perełki stosowane do piaskowania zębów – Prophypearls występują w smakach: neutralnym, brzoskwiniowym, pomarańczowym, miętowym, czarnej porzeczki.
Proszek do piaskowania zębów Prophyflex występuje w smaku: pomarańczowym, jagodowym, wiśniowym i miętowym. Proszek Prophyflex Perio Powder jest tylko o smaku neutralnym.

Zabieg piaskowania zębów przeprowadza się również przed zabiegiem wybielania zębów, gdy chcemy np. u pacjenta który palił uzyskać bardzo ładny efekt wybielania zębów.

Piaskowanie zębów, a abrazja powietrzna.

W stomatologii od jakiegoś czasu piaskowanie ma również zastosowanie przy leczeniu próchnicy zębów. Ten typ zabiegów nazywany jest też abrazją powietrzną.
Wąski strumień wylatujący z dyszy cząsteczek wraz ze sprężonym powietrzem eliminuje próchnice i chore tkanki zęba pozostawiając zdrowe części zęba nienaruszone. Ta metoda jest również bezbolesna i może zastępować tradycyjne klasyczne borowanie zęba.

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

Wyślij

Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym dedykowanym dla pacjentów którzy nie dysponują długim czasem, który mogą poświęcić na wizyty stomatologiczne lub mieszkają poza granicami kraju.

Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.

Skontaktuj się z nami aby umówić się na wizytę konsultacyjną!