Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna zajmuje się przede wszystkim uzupełnianiem brakujących zębów (np. korony), ale także odbudową utraconych tkanek zębów (inlay, onlay).

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych procedur oraz zachowaniu wysokiego standardu prac protetycznych jesteśmy w stanie zapewnić piękny uśmiech naszym Pacjentom a także leczyć oraz zapobiegać schorzeniom układu zębowo-szczękowo-twarzowego. Jako że wszystkie prace protetyczne wykonują dla nas renomowane pracownie protetyczne, które pracują tylko w oparciu o najnowsze materiały oraz innowacyjne technologie, a nasi lekarze dentyści mają wieloletnie doświadczenie i bardzo dużą wiedzę dotyczącą protetyki podejmujemy się leczenia nawet najbardziej skomplikowanych przypadków.

Stosowane są w celu wzmocnienia i poprawy kształtu, wielkości lub koloru zębów. Służą też do tego aby wspierać uszkodzone lub słabe zęby lub te, które wymagają zastosowania dużych wypełnień. W centrum stomatologicznym IMPLANTIS zapewniamy naszym pacjentom wytrzymałe, ładnie wyprofilowane oraz naturalnie zabarwione korony wsparte na naturalnych zębach bądź na implantach.

Jest to uzupełnienie, które wykonuje się w celu rekonstrukcji brakującego zęba ewentualnie kilku zębów. Aby zamaskować brak zęba wykorzystując most dentystyczny, luka po utraconym zębie powinna być otoczona minimum dwoma zębami własnymi (filarowymi) lub implantami, po jednym z każdej strony do luki.

Są cienkimi, transparentnymi uzupełnieniami protetycznymi wykonanymi z ceramiki skaleniowej, ceramiki wzmacnianej miką, porcelany wzmacnianej leucytem.

W gabinetach dentystycznych zęby zniszczone przez próchnicę leczy się zwykle poprzez założenie do zęba wypełnienia z materiału kompozytowego. Wypełnienia kompozytowe niestety wymagają po kilkuletnim okresie używania wymiany. Bardziej trwałą alternatywą dla wypełnienia kompozytowego jest inlay pełnoceramiczny lub onlay.

To proteza całkowita, której stabilność zapewniają implanty. Jest to najczęściej stosowana forma implantologicznego leczenia bezzębia ze względu na korzystniejszą cenę takiego rozwiązania w porównaniu do alternatywnego mostu porcelanowego na implantach.
Taka proteza ma wbudowane specjalne zatrzaski, dzięki którym wklikuje się na implanty i jest przez to bardzo stabilna i komfortowa.

Jest to uzupełnienie protetyczne ruchome odtwarzające brak kilku lub wszystkich zębów. W zależności od materiałów, z jakich jest ona wykonana, rozróżnia się protezy akrylanowe wykonane z akrylu, szkieletowe wykonane ze stopu metalu w połączeniu z akrylem, a także protezy nylonowe.

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

Wyślij

Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym dedykowanym dla pacjentów którzy nie dysponują długim czasem, który mogą poświęcić na wizyty stomatologiczne lub mieszkają poza granicami kraju.

Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.

Skontaktuj się z nami aby umówić się na wizytę konsultacyjną!