Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Protetyka stomatologiczna Kraków

Protetyka stomatologiczna to dziedzina poświęcona odtwarzaniu brakujących elementów uzębienia (np. mosty, korony) oraz wypełnieniu ubytków w tkankach zębowych (m.in. za pomocą kompozytów typu inlay lub onlay) a także przywracanie estetyki uśmiechu za pomocą licówek. 
 

Procedury wykorzystywane obecnie w protetyce stomatologicznej są w pełni bezpieczne i przekładają się na wysoką jakość realizowanych usług. Zabiegi pozwalają nie tylko na uzyskanie wyjątkowych efektów estetycznych, ale przede wszystkim umożliwiają eliminację dolegliwości chorobowych związanych z układem szczękowo-twarzowym.
Prowadzona przez nas placówka wyróżnia się rozbudowanym zapleczem technologicznym. Używamy innowacyjnych materiałów i sprzętów stosowanych w protetyce stomatologicznej takich jak najnowszej generacji skaner 3shape, który eliminuje potrzebę robienia tradycyjnych wycisków, do wykonywania precyzyjnych odbudów protetycznych. Współpracujemy z najlepszymi pracowniami protetycznymi cieszącymi się uznaniem w środowisku lekarskim. Do naszych atutów zalicza się również profesjonalna kadra stomatologiczna z długoletnią praktyką zawodową i fachowym przygotowaniem merytorycznym w obszarze protetyki stomatologicznej. Na co dzień wykonujemy zabiegi wymagające ogromnego zaangażowania i doświadczenia. Zapewniamy kompleksową opiekę na każdym etapie leczenia stomatologicznego.

Skuteczna protetyka dentystyczna w Krakowie

leczenie-protetyczne-krakow

 

Protetyką nazywa się inaczej rekonstrukcję zębów za pomocą dostępnych technik, aby odwzorować ich wygląd tuż przed pojawieniem się uszkodzenia uzębienia. W naszej klinice wypełniamy również ubytki zębowe przy pomocy kompozytów typu inlay lub onlay. Pracujący u nas stomatolodzy to wyłącznie specjaliści, którzy posiadają rozległe doświadczenie w tej dziedzinie. Licówki porcelanowe, korony dentystyczne czy protezy na implantach lub protezy ruchome – to tylko niektóre z dostępnych zabiegów, z jakich mogą Państwo skorzystać w naszej profesjonalnej klinice dentystycznej w Krakowie.

Wysokiej jakości usługi protetyki dentystycznej

Jako profesjonalni protetycy, każdą zaplanowaną procedurę dokładnie konsultujemy z naszym Pacjentem. Zalecamy to leczenie w przypadku pojawienia się znacznych nieprawidłowości w uzębieniu. Czasem nawet jeden ubytek może doprowadzić do poważnych przemieszczeń innych zębów. Wówczas pojawia się ból i niedogodności np. przy jedzeniu. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług protetycznych.

W ramach oferty protetyki stomatologicznej:

korony-licowki-krakow

Stosowane są w celu wzmocnienia i poprawy kształtu, wielkości lub koloru zębów. Służą też do tego aby wspierać uszkodzone lub słabe zęby lub te, które wymagają zastosowania dużych wypełnień. W centrum stomatologicznym IMPLANTIS zapewniamy naszym pacjentom wytrzymałe, ładnie wyprofilowane oraz naturalnie zabarwione korony wsparte na naturalnych zębach bądź na implantach.

Jest to uzupełnienie, które wykonuje się w celu rekonstrukcji brakującego zęba ewentualnie kilku zębów. Aby zamaskować brak zęba wykorzystując most dentystyczny, luka po utraconym zębie powinna być otoczona minimum dwoma zębami własnymi (filarowymi) lub implantami, po jednym z każdej strony do luki.

Są cienkimi, transparentnymi uzupełnieniami protetycznymi wykonanymi z ceramiki skaleniowej, ceramiki wzmacnianej miką, porcelany wzmacnianej leucytem.

W gabinetach dentystycznych zęby zniszczone przez próchnicę leczy się zwykle poprzez założenie do zęba wypełnienia z materiału kompozytowego. Wypełnienia kompozytowe niestety wymagają po kilkuletnim okresie używania wymiany. Bardziej trwałą alternatywą dla wypełnienia kompozytowego jest inlay pełnoceramiczny lub onlay.

To proteza całkowita, której stabilność zapewniają implanty. Jest to najczęściej stosowana forma implantologicznego leczenia bezzębia ze względu na korzystniejszą cenę takiego rozwiązania w porównaniu do alternatywnego mostu porcelanowego na implantach.
Taka proteza ma wbudowane specjalne zatrzaski, dzięki którym wklikuje się na implanty i jest przez to bardzo stabilna i komfortowa.

Jest to uzupełnienie protetyczne ruchome odtwarzające brak kilku lub wszystkich zębów. W zależności od materiałów, z jakich jest ona wykonana, rozróżnia się protezy akrylanowe wykonane z akrylu, szkieletowe wykonane ze stopu metalu w połączeniu z akrylem, a także protezy nylonowe.

 

Protetyka stomatologiczna Kraków

 

Protetyka jest działem stomatologii, który odpowiada za rekonstrukcję wyglądu oraz prawidłowego funkcjonowania zębów. Jest to związane z ich utratą lub mocnym zniszczeniem wynikającym z różnych przyczyn. Do najczęstszych powodów należy zaniedbanie higieny jamy ustnej oraz wiek Pacjenta. Jednak nieodwracalne ubytki pojawiają się też w przypadku urazów lub przebytych chorób.

Prowadzona przez IMPLANTIS protetyka stomatologiczna w Krakowie pozwala przywrócić zębom dawny blask. Do naszych usług zalicza się m.in. stosowanie korony dentystycznej, licówki porcelanowe czy protezy – zarówno ruchome, jak i na implantach. Przeprowadzamy zabiegi w zależności od potrzeb Pacjentów i obiektywnych okoliczności, takich jak:

  • wiek osoby wymagającej zabiegu,
  • liczba ubytków,
  • stan dziąseł i pozostałego uzębienia,
  • budżet, jaki pacjent chce przeznaczyć na leczenie.

W ostatnim przypadku możemy również służyć pomocą. Wprowadziliśmy wygodny system ratalny, dzięki któremu opłacenie nawet najdroższego zabiegu protetyki stomatologicznej nie powinno przekraczać możliwości finansowych naszych klientów. Oprócz tego na bieżąco przygotowujemy atrakcyjne promocje, dlatego zachęcamy do przeglądania oferty na stronie internetowej.

Należy pamiętać, że leczenie protetyczne jest zazwyczaj ostatecznym sposobem na wyleczenie zębów. Nie zwalnia to jednak z obowiązku utrzymywania odpowiedniej higieny jamy ustnej. Implanty zawsze będą ciałem obcym w organizmie, dlatego dbanie o nie tak samo jak o prawdziwe zęby jest niezbędne, jeśli nie chce się ich zniszczyć.

dentysta-krakow

Wskazania do leczenia i przebieg protetyki stomatologicznej w Krakowie

 

Protetykę zaleca się oczywiście w momencie pojawienia się znacznych nieprawidłowości w uzębieniu. Nawet pojedynczy ubytek może sprawić, że pozostałe zęby zaczną się przemieszczać, wywołując ból. Mogą wystąpić także problemy z przeżuwaniem, a nawet zanik kości szczęki. Jak więc widać, może to być wyjątkowo niebezpieczne.

Protetyka stomatologiczna w Krakowie – w naszym wykonaniu – należy do bezbolesnych oraz skutecznych zabiegów. Fachowa kadra objaśni Państwu wszystko to, co jest niezbędne dla podjęcia odpowiedniej decyzji medycznej.

Przebieg zabiegów z zakresu protetyki stomatologicznej różni się w zależności od przypadku. Ponieważ każdy jest inny, do zadania podchodzimy w sposób indywidualny. Po wywiadzie z Pacjentem i wstępnych badaniach (np. RTG) podejmujemy decyzję o dalszym sposobie leczenia. Na bieżąco informujemy Pacjentów o możliwościach, kosztach i późniejszych zaleceniach. Współpraca na każdym etapie jest bardzo ważna, zwłaszcza po wykonaniu prac protetycznych. Zastosowanie się do zaleceń dentysty pozwoli uniknąć problemów z uzębieniem w przyszłości, także tymi związanymi np. z implantami.

Interesuje Państwa profesjonalna protetyka stomatologiczna w Krakowie? Serdecznie zapraszamy do umówienia wizyty w naszym salonie dentystycznym przy ul. Daszyńskiego 12/U5 lub kontaktu telefonicznego, podczas którego rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące protetyki stomatologicznej

Co to jest protetyka stomatologiczna?

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się rekonstrukcją brakujących lub bardzo zniszczonych zębów, np. protezy, korony czy też mosty dentystyczne.

W gabinecie Implantis zabiegi z zakresu protetyki przeprowadza między innymi lek.stom.Katarzyna Lipiec

Zadzwoń do nas
Przewiń do góry