Stomatologia estetyczna | Dentysta Kraków, gabinet Implantis

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

Protetyka Kraków

Protetyka stomatologiczna to odtwarzanie brakujących zębów lub korekta istniejącego uzębienia.

 

Rekonstrukcje protetyczne wykonujemy po to aby pacjent mógł na nowo cieszyć się pełnym, zdrowym i estetycznym uzębieniem. W klinice IMPLANTIS dentyści protetycy na co dzień wykonują precyzyjne prace protetyczne. W swojej pracy wykorzystujemy nasz e rozbudowane zaplecze technologiczne, czyli najnowszej generacji sprzęt, taki jak skanery czy tomografię komputerową. Od wielu lat współpracujemy z renomowanymi pracowniami protetycznymi. Wszystko to składa się na doskonałe rezultaty leczenia protetycznego oraz zadowolenie naszych pacjentów.

Do naszych atutów zalicza się również profesjonalny, pełen pasji zespół stomatologów z praktyką zawodową i fachowym przygotowaniem merytorycznym w obszarze protetyki stomatologicznej. Na co dzień wykonujemy zabiegi wymagające ogromnego zaangażowania i doświadczenia. W IMPLANTIS zapewniamy kompleksową opiekę na każdym etapie leczenia stomatologicznego.

leczenie-protetyczne-krakow

Czym się zajmuje dobry protetyk Kraków

Dentysta protetyk, to dentysta leczący pacjentów, którzy cierpią z powodu uszkodzeń lub braków zębowych.
Leczenie protetyczne jest wskazane w następujących przypadkach:
– Brak jednego, kilku lub wszystkich zębów
– Uszkodzone, czyli przebarwione, ukruszone, zdrotowane zęby
– Ścieranie zębów, zgrzytanie zębami
Zadaniem protetyka jest dobranie takiego rodzaju leczenia protetycznego aby finalnie pacjent wyszedł z gabinetu z pięknymi, białymi zębami. W IMPLANTIS szczególną wagę przykładamy do tego aby przy pomocy dostępnych technik dobrać jak najmniej inwazyjne leczenie.

korony-licowki-krakow

Zabiegi z zakresu protetyki stomatologicznej:

Licówki są cienkimi nakładkami na zęby, które doskonale sprawdzają się w sytuacjach, kiedy pacjent chciałby poprawić estetykę jego zębów przednich, zamknąć diastemę ( przerwę pomiędzy jedynkami), czy skorygować brzegi sieczne.

Korony stosujemy w przypadku konieczności zmiany kształtu czy wielkości zębów. Czasem się zdarza, że zęby są mocno uszkodzone, odwodnione i po prostu zbyt słabe aby można było je wzmocnić wypełnieniem. W takich przypadkach wytrzymała i naturalnie wyprofilowana korona spełni idealnie swoją rolę.

Nasi dentyści czasami proponują pacjentom aby zamiast bardzo dużego wypełnienia, które może okazać się nietrwałe albo korony, która wymaga oszlifowania zęba wykonanie inlay’a lub onlay’a.

Bonding to mikroinwazyjny, szybki i bardzo efektowny sposób na odbudowę uśmiechu przy użyciu żywic kompozytowych. Zazwyczaj zabieg jest wykonywany podczas 1 spotkania. Bonding jest bardziej ekonomiczną opcją w porównaniu do licówek.

Mosty dentystyczne wykorzystujemy w sytuacjach, kiedy w łuku zębowym brakuje jednego lub kilku zębów. Zazwyczaj w lukę po brakujących zębach chirurg szczękowo-twarzowy wprowadza implanty a na nich protetyk osadza most. W przypadku, gdy nie ma możliwości wszczepienia implantu a trzeba uzupełnić lukę po usuniętym zębie polecamy pacjentom most osadzony na zębach własnych. Zęby sąsiadujące z luką po utraconym zębie są szlifowane i później pełnią rolę filarów w moście.

Proteza zębowa, zazwyczaj wykonana z akrylu jest uzupełnieniem protetycznym odtwarzającym brakujący ząb lub zęby. Proteza mocowana do implantów różni się od tej tradycyjnej między innymi tym, że za pomocą specjalnych zatrzasków klinuje się w implantach, a przez to jest stabilna i bardziej wygodna do użytkowania.

Czas leczenia protetycznego w IMPLANTIS

Protetyka stomatologiczna jest bardzo szeroką gałęzią stomatologii i oferuje bardzo dużo możliwości rozwiązania jednego problemu. Bardzo często etap protetyczny jest ostatnim etapem leczenia ortodontycznego, periodontologicznego, implantologicznego czy endodontycznego. Protetyk Kraków w IMPLANTIS zaproponuje pacjentowi plan leczenia protetycznego po dokładnej analizie przypadku i ewentualnej konsultacji z innymi specjalistami. Czasami leczenie protetyczne jest zrealizowane w jedną godzinę (bonding), a czasami rozciąga się do pół roku (korona na implancie).

Zawsze na początek dentysta przeprowadza konsultację protetyczną podczas której omawia z pacjentem jego oczekiwania, robi dokumentację fotograficzną i rtg. Protetyk przed przygotowaniem planu leczenia dla pacjenta bierze również pod uwagę jego wiek, liczbę ubytków, stan dziąseł, stan pozostałych zębów oraz wstępny budżet jaki pacjent jest gotowy przeznaczyć na leczenie.

W ostatnim przypadku możemy również służyć pomocą. Wprowadziliśmy wygodny system ratalny, dzięki któremu opłacenie nawet najdroższego zabiegu protetyki stomatologicznej nie powinno przekraczać możliwości finansowych naszych klientów. Oprócz tego na bieżąco przygotowujemy atrakcyjne promocje, dlatego zachęcamy do przeglądania oferty na stronie internetowej.

W czasie całego leczenia protetycznego kładziemy bardzo duży nacisk na współpracę pacjenta z lekarzem. Niezmiernie ważne jest też aby pacjent stosował się do zaleceń protetyka już po zakończonym leczeniu. Kluczowa do osiągnięcia długotrwałego sukcesu w leczeniu protetycznym jest codzienna prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne stawianie się na kontrole protetyczne w IMPLANTIS. 

dentysta-krakow

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące protetyki stomatologicznej

Co to jest protetyka stomatologiczna?

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się rekonstrukcją brakujących lub bardzo zniszczonych zębów, np. protezy, korony czy też mosty dentystyczne a także licówki i bonding.

 

W gabinecie Implantis zabiegi z zakresu protetyki przeprowadza między innymi

lek. stom.Katarzyna Lipiec

lek.stom Ewelina Czernilewska

lek. stom. Magdalena Koralewicz

 

 

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące protetyki stomatologicznej

Co to jest protetyka stomatologiczna?

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się rekonstrukcją brakujących lub bardzo zniszczonych zębów, np. protezy, korony czy też mosty dentystyczne.

W gabinecie Implantis zabiegi z zakresu protetyki przeprowadza między innymi lek.stom.Katarzyna Lipiec

 

Protetyka Kraków

Stomatolog Kraków – zapraszamy do kliniki Implantis

Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym. Naszymi pacjentami są między innymi osoby, które mieszkają za granicą, ale powracają na leczenie stomatologiczne do Krakowa. Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.