Estetyczne ceramiczne rekonstrukcje zębów typu Inlay Onlay

Wysoka trwałość i estetyka.
Ceramika Emax

Zęby zniszczone przez próchnicę leczy się zwykle poprzez założenie wypełnienia z materiału kompozytowego ( tzw. plombę). Wypełnienia kompozytowe niestety wymagają po kilkuletnim okresie używania wymiany. Dzieje się tak, ponieważ materiał kompozytowy ulega cały czas procesowi polimeryzacji, przez co jego szczelność brzeżna po kilku latach jest gorsza niż na początku, a ząb narażony jest na próchnicę wtórną. Kompozytowe wypełnienia są podatne na przebarwienia, co oznacza, że ich kolor jego kolor nie jest do końca stabilny. Dodatkowo współczynnik ścieralności wypełnień kompozytowych jest dużo niższy niż naturalnych zębów, co powoduje ciągle ścieranie się tych wypełnień o zęby przeciwstawne.

Alternatywą dla wypełnienia kompozytowego jest inlay pełnoceramiczny lub onlay (w zależności od rozległości ubytku, jaki rekonstruuje, onlay jest rozleglejszy większy niż inlay).

stomatolog-implan-zębaPrzed wykonaniem inlay lub onlay w w centrum stomatologicznym IMPLANTIS w Krakowie ząb zostaje odpowiednio opracowany, a następnie lekarz dentysta pobiera wyciski, które posłużą do stworzenia modelu gipsowego, na którym w laboratorium protetycznym zostanie wykonany inlay pełnoceramiczny lub onlay pełnoceramiczny. Dzięki wypełnieniom typu inlay / onlay możemy powstrzymać procesy ścierania siekaczy, stabilizując zgryz na odpowiedniej wysokości, a wysoka estetyka pozostaje na lata bez zmian. Inlay wykonywany jest z ceramiki wprasowywanej do wcześniej przygotowywanej formy i przy użyciu specjalistycznego pieca, co zapewnia jednorodną strukturę, bardzo wytrzymałą i stabilną. Inlay mocowany jest do zęba za pomocą odpowiednich cementów, niezmieniających przezierności i koloru zęba. Inlay często jest nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

Liczba wizyt

Ilość wizyt mających na celu wykonanie pacjentowi uzupełnienie inlay obejmuje zwykle dwa spotkania:

  • Pierwsza wizyta u dentysty przeznaczona jest na opracowanie ubytku oraz pobranie wycisków
  • Druga wizyta u dentysty związana jest z osadzeniem w zębie uzupełnienia i kończy się kontrolą w zwarciu i artykulacji.

Wskazania do wykonania uzupełnień INLAY / ONLAY

Uzupełnienia tego typu mają szerokie zastosowanie w leczeniu :

  • rozległych ubytków w zębach bocznych,
  • zarówno zębów żywych oraz po leczeniu kanałowym.

Przeciwwskazania do wykonania nakładów.

  • Uzupełnień tego typu nie wykonuje się zasadniczo w kłach i siekaczach.
  • Dodatkowym ograniczeniem są bardzo rozległe ubytki zębów, których rekonstrukcja może być wykonana jedynie za pomocą korony protetycznej.

PRZED I PO ZASTOSOWANIU NAKŁADÓW

Inaly-Onlay zęby

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym dedykowanym dla pacjentów którzy nie dysponują długim czasem, który mogą poświęcić na wizyty stomatologiczne lub mieszkają poza granicami kraju.

Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.

Skontaktuj się z nami aby umówić się na wizytę konsultacyjną!