Cerec, 3Shape Guide - korona porcelanowa E-max w jeden dzień

Cerec, korona w jeden dzień, to system protetyczny umożliwiający zastosowanie go w sytuacji wielu wskazań gabinetowych.

Zastosowanie technologii komputerowej ma obecnie bardzo często miejsce w medycynie. Dzięki komputerowo wspomaganej protetyce stomatologicznej w idealnej sytuacji możliwe już jest wykonanie dla pacjenta uzupełnienia protetycznego takiego jak licówka porcelanowa, korona czy też most porcelanowy nawet podczas jednej wizyty u dentysty. Całość leczenia zajmuje właściwie czas od jednego do trzech dni (ten czas zależny jest od ilości wykonywanych koron / długości mostu oraz właściwości pozycji zębów na których osadzane będą ostateczne prace protetyczne). W technologii CAD/CAM, można wykonać w systemie 3 Shape Guide uzupełnienia stałe: korony (także na implantach), mosty, licówki, uzupełnienia inlay i onlay, łączniki implantologiczne.

3 Shape Guide pozwala na wykonanie w krótkim czasie i w sposób precyzyjny wszelakich odbudów protetycznych takich jak inlay, onlay, korony, korony na implantach, licówki, mosty, łączniki, szablony chirurgiczne. W systemie Cerec / 3Shape Guide wykonywane mogą być uzupełnienia protetyczne z ceramiki, kompozytu oraz tlenku cyrkonu.

Cerec korona

Korzyści związane z zastosowaniem systemu Cerec / 3 Shape Guide

 • Krótki czas oczekiwania na koronę – ok 2 dni.
 • Cyfrowe wyciski – bez konieczności pobierania wycisku masami.
 • Odbudowy protetyczne są idealnie dopasowane.
 • Dzięki dopasowaniu świetnie spełniają swoją funkcję – działają jak naturalny ząb.
 • Odbudowy mają dużą odporność na pęknięcia i złamania.
 • Uzupełnienia CEREC / 3 Shape Guide wykonane są z materiałów biozgodnych.
 • Nie wykorzystuje się metalu jako podbudowy dzięki czemu uzupełnienia są estetyczne.
 • Dzięki ograniczeniu wizyt często nie ma konieczności wielokrotnego znieczulania oraz wykonywania koron tymczasowych.
 • Szybka odbudowa zęba np. po leczeniu kanałowym zabezpiecza go przed dalszą infekcją oraz zmniejsza podrażnienia.
 • Materiał, z którego wykonane są uzupełnienia imituje naturalne szkliwo zęba.

Licówki w dzień – technologia komputerowa w protetyce

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, czas oczekiwania na licówki można znacznie skrócić do zaledwie jednego dnia. Za pomocą skanera tworzony jest trójwymiarowy obraz. W połączeniu z danymi naniesionymi przez protetyka pozwala on uzyskać gotowy projekt uzupełnienia. Na jego podstawie frezarka wycina gotową licówkę. Technikę 3 Shape Guide doceniło już wielu Pacjentów, którzy szybko odzyskali biały odcień i naturalny kształt zębów.

Trwałe i estetyczne odbudowy

Ceramiczne prace protetyczne wykonywane w systemie Cerec / 3 Shape Guide mogą być wykonane z ceramiki EmaxEmpress lub tlenku cyrkonu.

trwałe i estetyczne obudowy

Jak działa metoda Cerec / 3 Shape Guide ?

W technice komputerowej do ust pacjenta dentysta wprowadza specjalny skaner. Wtedy właśnie kamera umieszczona na jego końcówce wykonuje serię zdjęć otoczenia przeznaczonego do odtworzenia zęba. W ten sposób powstaje trójwymiarowy obraz zgryzu pacjenta. Wykonywanie skanu uzębienia trwa 2-3 minuty. Następnie lekarz wprowadza do programu dodatkowe dane: zaznacza na wirtualnym modelu obrys korony , kąt jej wprowadzania, ustawienie względem sąsiednich zębów itd. Dzięki tym informacjom  komputer projektuje w trzech wymiarach kształt uzupełnienia. Projekt dopracowuje już samodzielnie lekarz. Sporządzenie projektu przez doświadczonego specjalistę trwa 15-20 minut. Gotowy projekt, w pasowany w obręb wirtualnego bloczka, jest przesyłany do frezarki. Dentysta wybiera bloczek z odpowiedniego materiału i w odpowiednim kolorze. Bloczek następnie jest umieszczany w frezarce, ta zaś w ciągu  kilku minut wycina i poleruje uzupełnienie. Można jeszcze skorygować kolor korony czy mostu, dopasowując go do naturalnego kolorytu zębów pacjenta, zmatowić, lepiej poglazurować itd. Na koniec cementuje się uzupełnienie w szczęce pacjenta.

Tylko 1 dzień

 • Krótki czas wykonania
  Prace wykonywane są w czasie od jednego do trzech dni w zależności od rozpiętości — wielkości planowanego uzupełnienia.
 • Przeciwwskazania
  Słaba higiena, zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia.

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym dedykowanym dla pacjentów którzy nie dysponują długim czasem, który mogą poświęcić na wizyty stomatologiczne lub mieszkają poza granicami kraju.

Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.

Skontaktuj się z nami aby umówić się na wizytę konsultacyjną!