Licówki porcelanowe Kraków - doskonała estetyka i duża trwałość licówki

Licówki porcelanowe wykorzystuje się głównie do korekty powierzchni zębów w przypadku niektórych zaburzeń rozwojowych szkliwa, kształtu zębów przednich, a czasem przedtrzonowych. Licówki porcelanowe są cienkimi, transparentnymi uzupełnieniami protetycznymi wykonanymi z ceramiki skaleniowej, ceramiki wzmacnianej miką, porcelany wzmacnianej leucytem.
Licówki porcelanowe służą do rekonstrukcji zniszczonych zębów własnych. Przy wyborze zębów, które nadają się do leczenia licówkami lekarz dentysta centrum stomatologicznego Implantis bierze pod uwagę ile w danym zębie jest wypełnień i czy są one rozległe. Gdy ząb ma 2-3 wypełnienia, których zasięg kończy się na powierzchni podniebiennej zęba bierze się pod uwagę zastosowanie korony porcelanowej, a nie licówki. Dzieje się tak, dlatego że licówka odtwarza tylko jedną powierzchnię zęba a korona otaczać będzie ząb z każdej strony i tym samym go wzmacniać.

W badaniach stwierdzono, że czym cieńsza jest licówka tym lepsze i trwalsze jest jej połączenie z zębem.

Trwałość licówek porcelanowych uzależniona jest to od pielęgnacji zębów i dziąseł, od jakości własnego uzębienia i od sposobu w jaki się o nie dba. Pacjent, który ma wykonane uzupełnienia typu licówki powinien dwa razy w roku przychodzić na wizyty kontrolne.

Dentyści centrum stomatologicznego Implantis Kraków wykonują z sukcesem licówki porcelanowe od ponad dziesięciu lat. Najlepsze efekty uzyskujemy stosując licówki z porcelany Emax.

Licówki porcelanowe charakteryzują się wysoką estetyką oraz trwałością

 

W 2013 roku w Stambule obyły się warsztaty Aesthetic Excellence, w których uczestniczył dr Tomasz Bobek.

Warsztaty prowadził światowej sławy specjalista z zakresu stomatologii estetycznej i licówek porcelanowych dr Galip Gurel.

Dr Galip Gurel jest autorem książek z zakresu stomatologii estetycznej między innymi bestselleru  „Licówki porcelanowe”.

licówki porcelanowe

Dr Tomasz Bobek ukończył też dwudniowy warsztat praktyczny z zakresu porcelany dentystycznej, którego tematem przewodnim były licówki porcelanowe. Był on prowadzony przez świetnego specjalistę z tej dziedziny dr Zbigniewa Piankowskiego.

licowki-porcelanowe-Bobek

Liczba wizyt.

Technika tradycyjna.

Ilość wizyt w centrum stomatologicznym Implantis mających na celu wykonanie pacjentowi licówki porcelanowej obejmuje zwykle klika  spotkań:

 • Pierwsza wizyta obejmuje badanie, diagnostykę i wykonanie wycisków celem wykonania Wax-up
 • Druga wizyta związana jest z wykonaniem mock-up i omówieniem leczenia
 • Trzecia wizyta u dentysty w Implantis przeznaczona jest na oszlifowanie zęba, pobranie wycisków, dobór koloru dla przyszłej licówki porcelanowej np. przy pomocy true shade guide, założenie licówki tymczasowej, następnie wyciski są wysyłane do laboratorium techniki dentystycznej
 • Czwarta wizyta u dentysty związana jest z osadzeniem licówki porcelanowej

Technika CAD/CAM.

W niektórych sytuacjach licówki porcelanowe można wykonać w 2 dni dzięki zastosowaniu techniki komputerowej CEREC.

Wskazania i przeciwskazania do stosowania licówek porecelanowych

Licówki porcelanowe mają zastosowanie w:

 • korektach kształtu zęba w przypadku erozji, nieestetycznych wypełnień
 • naprawie złamanego lub startego brzegu siecznego zęba przedniego,
  pomagają zamknąć przerwę między zębami (diastemę)

Licówki nie są stosowane:

 • u pacjentów z nieprawidłowościami zgryzu
 • u pacjentów u których istnieją parafunkcje
 • u osób cierpiących na bruksizm
 • w przypadkach braku lub niewystarczającej higieny jamy ustnej
 • w zębach o niewielkich rozmiarach
 • gdy istnieją braki zębowe w odcinkach bocznych uzębienia, które nie zostały uzupełnione np. za pomocą protez
 • gdy ząb jest bardzo zniszczony, bądź z rozległymi wypełnieniami
 • gdy ząb jest przebarwiony

PRZED I PO LECZENIU PROTETYCZNYM PRZY ZASTOSOWANIU LICÓWEK CERAMICZNYCH

 

licówki-porcelanowe-przed-i-po

 

Licówki porcelanowe Kraków

Licówki – kto ich potrzebuje?

Licówki porcelanowe stosuje się u osób o zdrowych zębach, dlatego przed ich założeniem należy przejść leczenie, jeśli jest wymagane. Nie zaleca się także zakładania elementów na zęby martwe lub posiadające duże wypełnienia w koronie. W podobnych warunkach licówki nie utrzymają się na swoim miejscu.

Rozwiązanie przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy zęby wykazują się przebarwieniami niemożliwymi do usunięcia. W Krakowie licówki porcelanowe cieszą się popularnością także w przypadkach diastemy czy nadłamanych zębów. Są w stanie ukryć wszelkie nieprawidłowości.

Warto wspomnieć, że sam zabieg nakładania licówek w Krakowie jest całkowicie bezpieczny i względnie tani. IMPLANTIS oferuje jedne z najkorzystniejszych cen w całym regionie i wysoką jakość wykonania. Zabieg przeprowadzamy przy znieczuleniu miejscowym, ponieważ przed nałożeniem należy oszlifować zęby specjalistycznym sprzętem.

Zalety związane ze stosowaniem licówek porcelanowych

Licówkami w Krakowie interesują się przede wszystkim osoby, którym zależy na lepszym wyglądzie uzębienia. Efekt nałożenia jest długotrwały – nawet do około dziesięciu i więcej lat w przypadku porcelanowej wersji. Przez ten czas osoby posiadające taką nakładkę mogą więc cieszyć się zwiększonymi walorami estetycznymi (kolorem, połyskiem), co przekłada się bezpośrednio na pewność siebie i lepsze samopoczucie.

Licówki porcelanowe są stosowane jako alternatywa dla pełnych koron. Cechują się większą szczelnością brzeżną, świetną odpornością na ścieranie oraz kompatybilnością z tkankami przyzębia. Ponadto w celu ich wykonania potrzebna jest niewielką preparacja tkanek twardych zęba.

Sam materiał, czyli porcelana, jest obojętny biologicznie. Oznacza to, że licówki nie wywołują reakcji alergicznych oraz nie zatruwają organizmu. Spowalniają również powstawanie płytki nazębnej dzięki gładkiej powierzchni.
Zapewniamy pełen profesjonalizm w trakcie wizyt mających na celu założenie w Krakowie licówek porcelanowych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu lub wizyty w naszym centrum dentystycznym.

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym dedykowanym dla pacjentów którzy nie dysponują długim czasem, który mogą poświęcić na wizyty stomatologiczne lub mieszkają poza granicami kraju.

Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.

Skontaktuj się z nami aby umówić się na wizytę konsultacyjną!