• Profesjonalne zabiegi stomatologiczne

  • Masz pytania? Zadzwoń: 511 511 315, 511 511 615 lub 12 312 06 36

Rentgen zębów – Tomografia zębów

Rentgen zębów - Tomografia zębów 3DBezpieczeństwo badania tomograficznego zębów - rtg zębów KrakówDodatkowe informacje dotyczące badania tomograficznego zębów - rtg zębówCena tomografi zębów - rtg zębów

Rentgen zębów - Tomografia zębów 3D

W naszym gabinecie  zapewniamy Państwu pełną diagnostykę radiologiczną niezbędną do leczenia zębów.

Rentgen zębów Tomografia zębów

Rentgen zębów – Tomografia zębów – Kraków.

Badania tomografii komputerowej wykonywane są za pomocą nowoczesnego tomografu – Kodak Carestream 8100 3D.

W Implantis Pacjenci oraz ich dentyści korzystają z następujących możliwości diagnostyki radiologicznej :

  • Rentgen punktowy zębów – radiowizjografia punktowa 2D – pozwala w szybki i bezpieczny sposób przy minimalnej dawce promieniowania zrobić jeszcze na fotelu ( nawet w trakcie zabiegu) zdjęcię pojedynczego zęba.
  • Rentgen panoramiczny – pozwala na robienie zdjęć pantomograficznych 2D zębów, które służą do wykrywania większości  zmian , pozwala też wstępnie zaplanować leczenie.
  • Tomografia zębów 3D – tomografia komputerowa 3D zębów jest niezbędna :

– przed leczeniem implantologicznym – skan 3D umożliwia ocenę ilości, objętości i jakości kości u pacjenta, potrzebnej do wszczepienia implantu zębowego. Na jego podstawie czas zabiegu chirurgicznego zostaje skrócony,a  czas zabiegu i ryzyko powikłań znacząco zmniejszone,

-w kierunku diagnostyki chorób zatok szczękowych oraz stanu kości szczęk i żuchwy co jest wykorzystane przez periodontologa lub chirurga do dalszych zabiegów

w diagnostyce trudnych przypadków leczenia kanałowego (endodontycznego) – np. w celu lokalizacji złamanego narzędzia lub odnalezienia dodatkowego kanału w korzeniu zęba itp. ( wykonywana jest wówczas mikrotomografia CBCT)

Nasz aparat pozwala na wykonanie zdjęcia mikrotomograficznego (CBCT), czyli zdjęcia tylko wybranego odcinka szczęki lub żuchwy w najwyższej rozdzielczości dostępnej na rynku przy minialnym naświetleniu pacjenta.

Bezpieczeństwo badania tomograficznego zębów - rtg zębów Kraków

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów są dla nas najważniejsze, dlatego też korzystamy z najbardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu, który pozwala na wykonywanie badań ze zredukowaną aż o 75%-90% dawką promieniowania rentgenowskiego (Inteligentny System Kontroli Dawki).

Dodatkowo stosujemy wewnętrzną kontrolę jakości: poprzez comiesięczne testy podstawowe oraz coroczne testy specjalistyczne, które mają na celu sprawdzenie poprawności działania i bezpieczeństwa naszego sprzętu dedykowanego do diagnostyki radiologicznej.

Dodatkowe informacje dotyczące badania tomograficznego zębów - rtg zębów

Decyzja o badaniu rentgenowskim zostaje podjęta przez lekarza, który uprzednio zbiera informacje na temat stanu zdrowia pacjenta.

Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu jest ciąża. Jeżeli wykonanie badania jest nieuniknione w tym okresie, konieczne jest zastosowanie maksymalnej ochrony płodu przed rozwiązaniem.

 UWAGA!

W celu wykonanie zdjęcia rentgenowskiego niezbędne jest posiadanie skierowania od lekarza, na którym jasno określone zostało miejsce badania oraz cel wykonania badania.

Pobierz skierowanie na rtg zębów

Cena tomografi zębów - rtg zębów

PROMOCJA
Implant zęba wraz z łącznikiem i koroną – od 3900 zł!  Dowiedz się więcej…

Umów się na wizytę. Zostaw nam numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie!

Rentgen zębów - Tomografia zębów

 

Rentgen zębów - Tomografia zębów

 

Rentgen zębów – Tomografia zębów

Gabinet stomatologiczny Implantis w Krakowie

 

 

 

 

Rentgen zębów Tomografia zębów

Zadzwoń teraz