Rentgen zębów - Tomografia 3D

W naszym gabinecie zapewniamy Państwu pełną diagnostykę radiologiczną niezbędną do leczenia zębów

 

Rentgen zębów – Tomografia zębów – Kraków.
Badania tomografii komputerowej wykonywane są za pomocą nowoczesnego tomografu – Kodak Carestream 8100 3D.

 

 

W Implantis Pacjenci oraz ich dentyści korzystają z następujących możliwości diagnostyki radiologicznej :

  • Rentgen punktowy zębów – radiowizjografia punktowa 2D – pozwala w szybki i bezpieczny sposób przy minimalnej dawce promieniowania zrobić jeszcze na fotelu ( nawet w trakcie zabiegu) zdjęcię pojedynczego zęba.
  • Rentgen panoramiczny – pozwala na robienie zdjęć pantomograficznych 2D zębów, które służą do wykrywania większości  zmian , pozwala też wstępnie zaplanować leczenie.
  • Tomografia zębów 3D – tomografia komputerowa 3D zębów jest niezbędna :
  • Przed leczeniem implantologicznym – skan 3D umożliwia ocenę ilości, objętości i jakości kości u pacjenta, potrzebnej do wszczepienia implantu zębowego. Na jego podstawie czas zabiegu chirurgicznego zostaje skrócony,a  czas zabiegu i ryzyko powikłań znacząco zmniejszone,
  • W kierunku diagnostyki chorób zatok szczękowych oraz stanu kości szczęk i żuchwy co jest wykorzystane przez periodontologa lub chirurga do dalszych zabiegów
  • W diagnostyce trudnych przypadków leczenia kanałowego (endodontycznego) – np. w celu lokalizacji złamanego narzędzia lub odnalezienia dodatkowego kanału w korzeniu zęba itp. ( wykonywana jest wówczas mikrotomografia CBCT)

Nasz aparat pozwala na wykonanie zdjęcia mikrotomograficznego (CBCT), czyli zdjęcia tylko wybranego odcinka szczęki lub żuchwy w najwyższej rozdzielczości dostępnej na rynku przy minialnym naświetleniu pacjenta.

Tomografia zęba Kraków

Rentgen zębów – Tomografia zębów – Kraków.

Bezpieczeństwo badania tomograficznego zębów - rtg zębów Kraków

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów są dla nas najważniejsze, dlatego też korzystamy z najbardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu, który pozwala na wykonywanie badań ze zredukowaną aż o 75%-90% dawką promieniowania rentgenowskiego (Inteligentny System Kontroli Dawki).

Dodatkowo stosujemy wewnętrzną kontrolę jakości: poprzez comiesięczne testy podstawowe oraz coroczne testy specjalistyczne, które mają na celu sprawdzenie poprawności działania i bezpieczeństwa naszego sprzętu dedykowanego do diagnostyki radiologicznej.

Dodatkowe informacje dotyczące badania tomograficznego zębów - rtg zębów

Decyzja o badaniu rentgenowskim zostaje podjęta przez lekarza, który uprzednio zbiera informacje na temat stanu zdrowia pacjenta.

Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu jest ciąża. Jeżeli wykonanie badania jest nieuniknione w tym okresie, konieczne jest zastosowanie maksymalnej ochrony płodu przed rozwiązaniem.

 UWAGA!

W celu wykonanie zdjęcia rentgenowskiego niezbędne jest posiadanie skierowania od lekarza, na którym jasno określone zostało miejsce badania oraz cel wykonania badania.

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

Wyślij

Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym dedykowanym dla pacjentów którzy nie dysponują długim czasem, który mogą poświęcić na wizyty stomatologiczne lub mieszkają poza granicami kraju.

Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.

Skontaktuj się z nami aby umówić się na wizytę konsultacyjną!