Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Stomatologia estetyczna

 
Stomatologia estetyczna obejmuje wiele dziedzin stomatologii i ma na celu poprawę wyglądu zarówno zębów jak i okolicy ust.
 

Stomatologia estetyczna kiedyś przede wszystkim koncentrowała się na poprawie estetyki zębów, ich koloru, położenia, kształtu, rozmiaru i ogólnym uśmiechu. Obecnie środki podejmowane w stomatologii estetycznej mają poprawić nie tylko harmonię, kształt i barwę zarówno zębów, ale też dziąseł oraz ust.

Stomatologia estetyczna – szansa na zdrowy i piękny uśmiech

Dzisiejsze czasy nakładają na ludzi presję łatwego nawiązywania kontaktu z ludźmi oraz idealnej prezencji, co wiąże się z nienagannym wyglądem zewnętrznym, w tym również uzębieniem. Śnieżnobiały uśmiech jest nie tylko atutem urody, lecz powszechną normą. Nie każdy jednak posiada odpowiednie predyspozycje genetyczne lub zdrowotne, aby cieszyć się pięknym kształtem oraz kolorem zębów. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi stomatologia estetyczna, zajmująca się poprawą wyglądu uzębienia oraz uzupełnianiem brakujących ubytków. Nieustanny rozwój stomatologii pozwala na rekonstrukcję najbardziej zniszczonych zębów, które jeszcze kilkanaście lat temu nadawały się tylko do usunięcia.

stomatologia estetyczna gabinet stomatologiczny Implantis

 

Indywidualne podejście do Pacjenta a dentystyka estetyczna 

W naszym gabinecie wykorzystujemy nowoczesny sprzęt stomatologiczny spełniający wszystkie normy bezpieczeństwa oraz jakości. Materiały do wykonywania uzupełnień kompozytów, a także ceramicznych czy porcelanowych licówek, mostów i koron są niezwykle wytrzymałe. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie, wykonując szczegółową diagnostykę uzębienia oraz przeprowadzając dokładny wywiad. Dentystyka estetyczna wymaga kompleksowego podejścia do leczenia. Cechuje nas profesjonalizm, dokładność i precyzja wykonywanych usług.

W stomatologii estetycznej wykonywane są:

DIGITAL SMILE DESIGN (DSD)

DSD – Digital Smile Design jest „współczesną metodą planowania leczenia łączącą procedury stosowane w stomatologii estetycznej i doskonały sposób komunikacji z pacjentem.” Często oczekiwania Pacjentów różnią się od efektu końcowego przedstawianego przez techników dentystycznych i lekarzy, dlatego wszystkie szczegóły ostatecznej pracy powinny być ustalone już na etapie planowania.

Projektowanie uśmiechu DSD Kraków
projektowanie uśmiechu

DSD pozwala na indywidualne zaprojektowanie uśmiechu harmonijnego z naszą osobowością i fizycznymi cechami twarzy. Lekarz na podstawie zdjęć i krótkich sekwencji filmów analizuje cechy uśmiechu, zależność między ustami a zębami oraz mimikę twarzy. Na tej podstawie tworzy projekt, który omawia z Pacjentem i technikiem dentystycznym. Po wykonaniu planu leczenia laboratorium techniczne przygotowuje wzór uśmiechu który Pacjent może „przymierzyć” bez konieczności niszczenia tkanki zębów.

Efektem wspólnej pracy jest przejrzysty i zrozumiały dla obu stron plan leczenia.

Kierując się indywidualną charakterystyką Pacjenta DSD przedstawia możliwości ale i wskazuje ograniczenia. Metoda ta gwarantuje satysfakcję, a także daje komfort i poczucie bezpieczeństwa obu stron.

Innymi słowy koncepcja DSD opiera się o analizę proporcji zębów i twarzy pacjenta. DSD wykorzystując z góry określoną serię wysokiej jakości cyfrowych zdjęć i filmów wideo, pozwala zrozumieć związek między zębami, dziąsłami, wargami i uśmiechem. Relacje są analizowane w stosunku do cech twarzy w ruchu i podczas mimiki. Cyfrowa analiza uśmiechu zapewnia precyzyjną komunikację z technikiem dentystycznym i zespołem przy projektowaniu uśmiechu. W rezultacie otrzymywana jest klarowna, atrakcyjna i zrozumiała prezentacja planu leczenia która może być w piękny sposób przedstawiona dla pacjenta. Pacjent może jeszcze przed rozpoczęciem leczenia zobaczyć wygląd przyszłego uśmiechu tj. kształt, długość, układ zębów w stosunku do ust i twarzy. Prezentacja taka może być zarówno wykonana na ekranie komputera jak i na modelu gipsowym oraz w ustach pacjenta.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów najczęściej przeprowadzane jest za pomocą specjalnej lampy do wybielania oraz żelu wybielającego. Wybielanie zębów ma na celu rozjaśnienie zębów i nadanie im przez to lepszej estetyki.

Licówki

Licówki są ultracienkimi, specjalnie wykonanymi laminatami porcelanowymi, które są przyklejane bezpośrednio do szkliwa zębów. Są to wykorzystywane do zamykania diastem, zmiany kształtu i długości zębów, poprawy faktury zębów, naprawy ukruszonych brzegów zębów. Dla optymalnych wyników estetycznych i uzyskania wysokiej jakości funkcjonalnych uzupełnień protetycznych w przypadku wykonywania licówek w większości przypadków konieczna jest pewna preparacja zęba w obrębie szkliwa.

efekty leczenia zębów przed i po w gabinecie Implantis Kraków

Mosty stomatologiczne

Mosty służą do uzupełnienia brakującego jednego lub większej ilości zębów. Zęby otaczające lukę po obu stronach muszą być w odpowiedni sposób przygotowywane. Mosty Maryland są używane do zastępowania zębów przednich i są małoinwazyjne. Używa się ich głównie jako uzupełnień tymczasowych. Posiadacze mostów muszą utrzymywać perfekcyjną higienę jamy ustnej. Średni czas przeżycia mostów jest podobny do koron, który wynosi prawie dziesięć lat.

Kompozyty

Zastosowanie kompozytów i techniki bondingu pozwala wielokrotnie poprawić wygląd zęba. Kompozyty mogą być używane do korygowania wyglądu zębów np. do zmiany ich długości, kształtu lub położenia a także, gdy występuje rozbieżność wielkości zębów. Użycie kompozytów pozwala na korekty zębów skręconych lub nadmiernie długich. Bonding to proces, w którym nanosi się na powierzchnię zęba kompozyt plastyczny, który jest w odpowiedni sposób kształtowany, utwardzany, a następnie polerowany.

Implanty stomatologiczne

Implanty są protezami brakujących zębów. Na rekonstrukcję zęba za pomocą implantu składają się 3 części: implant, łącznik oraz korona protetyczna.

Podniesienie wysokości zwarcia

Rekonstrukcja wysokości zwarcia – przeznaczona jest dla pacjentów, którzy mają nadmierne zużycie zębów z powodu starcia lub kwaśnego refluksu, które powodują obniżenie pionowego wymiaru zębów. Skrócenie zębów powoduje skrócenie wymiaru pionowego twarzy i tym samym pogorszenie uśmiechu. W stomatologii estetycznej stosowane są różne zabiegi które mają na celu odtworzyć pionowy wymiar zębów.

Inaly onlay

Inlay oraz onlay służą do naprawy zepsutych i startych zębów. Są one wykorzystywane po leczeniach kanałowych oraz w tych sytuacjach, gdy wypełnienie byłoby nie wystarczające aby naprawić uszkodzony ząb, a szlif pod koronę mógłby zbyt osłabić ząb.

A-PRF

Zabiegi mające na celu poprawę jakości skóry, wypełnienie drobnych zmarszczek i rekonturing ust. W stomatologii estetycznej mają zastosowanie zabiegi takie jak: mezoterapia, wampirzy lifting, i-iprf liquid. Często stosuje się też wypełniacze np. kwas hialuronowy.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej przeprowadzają:

Ewelina Czernielewska

Magdalena Koralewicz

 
Zadzwoń do nas
Przewiń do góry