Szablony chirurgiczne 3D.Komputerowo planowane małoinwazyje zabiegi.

Od niedawna w Gabinecie stomatologicznym IMPLANTIS stosujemy najnowocześniejszą metodę wprowadzania między innymi implantów Straumann przy pomocy nawigacji komputerowej z zastosowaniem szablonów chirurgicznych (bez użycia skalpela!).

implanty Straumann komputerowa nawigacja Kraków 2020Szablony chirurgiczne są najnowszym postępem w technologii implantów dentystycznych. Procedura implantacji może być skomplikowana i inwazyjna. Dzięki technologii cyfrowej stosowanej w gabinecie IMPLANTIS zabieg ten będzie w pełni przewidywalny i spójny. Nasze oprogramowanie do planowania implantów Straumann zapewnia cyfrową dokładność. Stosowanie szablonu chirurgicznego pomaga lekarzowi chirurgowi uniknąć uszkodzenia struktur anatomicznych, a także ogranicza fenestrację i pękanie wyrostka zębodołowego w potencjalnych miejscach implantacji. Implant dentystyczny wprowadzany jest przez szablon w pełni precyzyjnie, pod odpowiednim kątem i na wcześniej zaplanowaną głębokość. Dzięki szablonowi chirurgicznemu unikniemy wprowadzenia implantu w niepożądanych obszarach, takich jak np. zatoki, nerwy oraz nie dopuścimy do nieprawidłowego umieszczenia go w kości.

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!Nowoczesne leczenie implantologiczne. Szablon chirurgiczny.

Wykonanie szablonu chirurgicznego wymaga tylko jednej wizyty. W jej trakcie lekarz dentysta wykonuje skan (trójwymiarowe obrazowanie cyfrowe) okolicy, w której ma być umieszczony implant. Konieczne jest także wykonanie tomografii komputerowej 3D szczęki lub żuchwy (w zależności od miejsca planowanego umieszczenia implantów). Wizyta trwa ok. 1 godziny. Kolejno lekarz dentysta exportuje wszystkie dane do specjalnego programu firmy Straumann. W komputerze jest tworzony model 3D kości pacjenta a na jego na podstawie planowane jest  rozmieszczenie implantu/ów wykonane przez dentystę. W technologii 3D zostaje wydrukowany precyzyjny szablon chirurgiczny, który dokładnie odzwierciedla tkanki w jamie ustnej poszczególnego pacjenta.

Straumann guided KrakowKolejna wizyta to już zabieg wprowadzenia implantu. Dzięki zwiększonej precyzji zabiegu za pomocą szablonu chirurgicznego, trwa on tylko ok. 15- 20 minut. Lekarz chirurg umieszcza szablon chirurgiczny w jamie ustnej pacjenta. Nie ma konieczności nacinania dziąsła, zabieg przeprowadzany jest bez obecności skalpela! Kość zostaje nawiercona poprzez otwory we wcześniej zaprojektowanym, indywidualnym szablonie. Zabieg jest małoinwazyjny, przewidywalny oraz precyzyjny.

Okres gojenia po zabiegu implantacji z zastosowaniem nawigacji komputerowej jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku standardowej metody.

Straumann KrakówBrak bólu, mniejszy obrzęk, szybsze gojenie!

Zalety implantacji planowanej komputerowo :

Cyfrowe wyciski – skanowanie zębów -niejszy dyskomfort i brak konieczności stosowania mas wyciskowych
Zabiegi bez skalpela w krótszym czasie ( 15-20min)
Brak obrzęków
Szybkie gojenie
Perfekcyjna dokładność, przekładająca się na bardzo dobre rezultaty w zwarciu i artykulacji
Możliwość zakładania większej liczby implantów jednocześnie
Mniej wizyt , krótszy czas gojenia

Implantacje Straumann przez szablon chirurgiczny 3d,Kraków
Dio-Navi-Implanty-zebow

Bez skalpela

dio navi implanty bez bólu i skalpela

Krótki zabieg

implanty bez skalpela Kraków

Bez obrzęku

implant bez skalpela Kraków