• Profesjonalne zabiegi stomatologiczne

  • Masz pytania? Zadzwoń: 511 511 315, 511 511 615 lub 12 312 06 36

True shade guide.

Konwencjonalne oświetlenie operacyjne okazało się nieadekwatne do dokładnego postrzegania barw, ich jasności czy nasycenia, co jest ważne podczas zabiegów porównywania koloru zębów przez stomatologa np. podczas leczenia protetycznego, gdy ma miejsce dobór koloru kiedy wykonywane są korony porcelanowe lub licówki porcelanowe.

dobór koloru zęba

 

kolor zęba

 

Kolor zęba
Na kolor zęba składają się : barwa, nasycenie barwy i jasność

 

 

 

 

 

 

 

Zmiany światła związane z porami dnia, kierunkiem padania światła na obiekt, innymi licznymi czynnikami naturalnymi czy też oświetlenie sztuczne padające na obiekt są powodem odchyleń w ocenie koloru zębów, a tym samym powodują, że pomiary mogą być nie spójne i nie powtarzalne.

Wykorzystując najnowszą technologię Optilume zapewnia natychmiastowe, powtarzalne, rozproszone oświetlenie, eliminując dotychczasowe problemy.

Wykonywane licówki czy korony porcelanowe powinny pasować do sąsiednich zębów, zatem określenie ich koloru również powinno być precyzyjne. Stomatolog wykonujący licówkę czy koronę dzięki zastosowaniu True Shade Guide może dokładniej rozpoznawać kolory zębów w oparciu o kolorniki bazując na oświetleniu 55ooK, w którym wyeliminowano lustrzane odbicia i refleksy.

dobór koloru zębów

Oryginalny True Shade Guide – to urządzenie do porównywania kolorów zębów pacjentów, wykorzystywane przez  stomatologów w gabinecie Implantis w Krakowie.

Niepowtarzalny sposób porównywania kolorów zębów oparty o rozpoznawanie koloru w specjalnym oświetleniu o temperaturze 5500 kelwinów.

Opatentowany przez Optident Wielka Brytania.

 

Zadzwoń teraz