• Profesjonalne zabiegi stomatologiczne

  • Masz pytania? Zadzwoń: 511 511 315, 511 511 615 lub 12 312 06 36

Wybielanie zębów w domu

Wybielanie zębów w domu

Wiele osób uważa, że aby wybielić zęby potrzebne są profesjonalne zabiegi wybielające. Otóż, można rozjaśnić swoje zęby stosując się do poniższych wskazówek. Nie w każdym przypadku konieczne jest wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym. Poniżej przedstawiamy metody, które pomogą przywrócić biel Twoim zębom.

Co jeść po wybielaniu zębów

 

Wiele czynników jest odpowiedzialnych za kolor naszych zębów. Nasze uwarunkowania genetyczne mają wpływ na kolor naszych zębów, często ich naturalny odcień nie jest śnieżnobiały. Kolor ulega zmianie wraz z upływem czasu. Wpływ mają na to nasze nawyki żywieniowe, palenie papierosów, spożywanie czerwonego wina, napojów gazowanych, przyjmowanie leków oraz zła higiena jamy ustnej. Aby zminimalizować ryzyko żółknięcia zębów, należy myć zęby co najmniej 3 razy dziennie, a najlepiej po 25 minut po każdym posiłku. Pomoże to także zapobiec próchnicy oraz infekcjom jamy ustnej.

Należy pamiętać o regularnych (najlepiej co pół roku) kontrolach u swojego dentysty.

Do składników, które posiadają właściwości wybielające możemy zaliczyć kurkumę. Jest to bardzo popularna orientalna przyprawa. Posiada ona także właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Sproszkowaną przyprawę wystarczy dodać do używanej przez Ciebie pasty do zębów. Wystarczy ją stosować dwa razy w tygodniu.

Olej. Płukanie ust olejem jest znane z metody leczenia chorób i oczyszczania organizmu z toksyn. Posiada także właściwości wybielające oraz właściwości przeciwwirusowe. Najbardziej popularnym olejem do płukania ust jest olej kokosowy. Jednak można także stosować olej słonecznikowy czy też rzepakowy. Jamę ustną należy płukać jedną łyżką oleju codziennie.

Soda oczyszczona. Usunie ona osad z zębów, poprzez ścieranie go ze szkliwa. Jest to skuteczna metoda, ale bardzo ryzykowna. Bardzo często przy stosowaniu sody oczyszczonej możemy uszkodzić szkliwo naszych zębów, w wyniku czego stają się one nadwrażliwe. Dlatego nie polecamy jej używania.

Aby przywrócić naszym zębom biel, powinniśmy do swojej diety wprowadzić dużo owoców. W truskawkach widnieje duże stężenie kwasu jabłkowego, który pomoże usunąć przebarwienia na zębach. Warto jednak pamiętać, że w truskawkach znajduje się także cukier, który ma negatywny wpływ na zęby. Nie polecamy płukania jamy ustnej za pomocą soku z cytryny. Zamiast przywrócić biel naszym zębom może je zniszczyć. Metoda ta wiąże się z dużym ryzykiem osłabienia szkliwa zębów. Niewiele osób wie jaki pozytywny wpływ na nasze zęby posiada skórka od banana. Zwalcza ona kamień powstały na zębach. Skórką od banana (jej wewnętrzną częścią) należy polerować żeby. Po okresie ok. 2 tygodni można już zobaczyć pierwsze efekty.

Wybielanie zębów w domu

dentysta Kraków

Zadzwoń teraz