Wybielanie zębów | Dentysta Kraków, gabinet Implantis

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!

Profesjonalne wybielanie zębów Kraków - nowoczesna metoda systemem BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA®

Zapraszamy Państwa do skorzystania z profesjonalnego zabiegu wybielania zębów do klinik IMPLANTIS w Krakowie.

Najnowsza lampa BEYOND Polus Advanced Ultra® jest jednym z najskuteczniejszych i najchętniej wykorzystywanym systemem do wybielania zębów. Dental Advisor, renomowana, międzynarodowa instytucja zajmująca się ocenianiem i rekomendacjami w branży stomatologicznej przyznała systemowi

Niezależna i prestiżowa instytucja, the Dental Advisor przyznała systemowi do wybielania Beyond Polus najwyższe notowania oraz 98% pozytywnych wyników przypadków klinicznych. Ponad to Editor Choice Award wyróżniają żele, używane do wybielania firmy Beyond, jako jedne z najskuteczniejszych. Już ponad 3 miliony osób skorzystało z wybielania Beyond na świecie.

Kilka odcieni bielsze, śnieżnobiały uśmiech, higiena jamy ustnej, zabieg wybielania

Ponadto produkty służące do wybielania produkowane przez firmę BEYOND zostały wyróżnione nagrodą Editors Choice Award a sama lampa jest najlepiej ocenianym systemem do wybielania zębów. Wszystkie nagrody przyznane zostały przyznane bazując na niezależnych badaniach klinicznych wykonanych w Stanach Zjednoczonych. Zęby są wybielane dzięki niebieskiemu światłu o mocy 300000 LX. Uzyskaj piękne, lśniące i białe zęby w zaledwie 45 minut. 

W IMPLANTIS stosujemy oryginalne żele do wybielania firmy Beyond® dedykowane do wybielania lampą Beyond.

Wybielanie zębów Kraków, cena, karmienie piersią

W klinice IMPLANTIS zabiegi wybielania zębów są przeprowadzane przez wykwalifikowane higienistki stomatologiczne pod kontrolą lekarza stomatologa.
Cały zabieg wybielania trwa ok 45 minut, ale prosimy aby Państwo zarezerwowali sobie ok 1-1,5 godziny czasu na wizytę, aby mieć czas na spokojne wypełnienie karty, omówienie z higienistką zabiegu oraz zadanie wszelkich pytań dotyczących wybialania.

Przez 7 po zabiegu zalecamy stosowanie tzw. „ białej diety”. Ważne aby pacjenci nie jedli i nie pili barwiących oraz kwaśnych produktów (np. sosy pomidorowe, barszcz czerwony, wino, owoce). Zaraz po zabiegu, przez jakiś czas zęby szybciej absorbują barwniki

Przez kilka dni po zabiegu wybielania zębów należy przestrzegać tzw „białej diety” czyli unikać spożywania wszelkich barwiących posiłków (np. sosy pomidorowe, barszcz czerwony, wino itp.)

Efekt otrzymany po wybielaniu zębów może się utrzymać nawet do dwóch lat, ale przy założeniu, że Pacjent utrzymuje idealną higienę jamy ustnej oraz prowadzi zdrowy tryb życia ( np. utrzymaniu białego koloru zębów nie sprzyja palenie papierosów).

Wybielanie zębów Kraków cena

Zapraszamy Państwa do skorzystania z promocji – 899zł na profesjonalne rozjaśnianie zębów w gabinecie za pomocą najnowszej lampy BEYOND Polus Advanced Ultra®, która jest jednym z najchętniej używanych systemów do wybielania przez dentystów na świecie.

wybielanie zębów Kraków

Procedura zabiegu wybielania zębów IMPLANTIS

Inne metody rozjaśniania zębów

Wybielanie zębów | Dentysta Kraków, gabinet Implantis
Wybielanie zębów | Dentysta Kraków, gabinet Implantis

Przepis na błyszczące, czyste i zdrowe zęby po wybielaniu

 

 • Po każdym głównym posiłku wypłucz usta letnią wodą.
 • Odczekaj z czyszczeniem zębów 20 min( zajmij się innymi sprawami).
 • Po upływie 20 min za pomocą nitki dentystycznej oczyść przestrzenie między zębami.
 • Wypłucz usta wodą.
 • Miękką szczotką wyczyść zęby szczotkując od dziąsła w kierunku zęba. Umyj wszystkie zęby, może to zająć około 3 minut.
 • Wypłucz usta wodą.
 • Pamiętaj, aby nie myć zębów od razu po wypiciu soków owocowych, napojów gazowanych lub zjedzeniu owoców. Ochronisz dzięki temu szkliwo.

Wybielanie zębów przeciwskazania

Rozjaśniają się tylko naturalne zęby a nie korony, licówki czy wypełnienia kompozytowe

 • Znaczne uszkodzenie szkliwa
 • Stan zapalny dziąseł
 • Alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe
 • Kobiety ciężarne i karmiące piersią
 • Nie powinno być przeprowadzane u osób które poddane są suplementacji preparatami żelaza w kroplach lub też aktywnym węglem
 • Dzieci poniżej 16 roku życia

Spis treści

śnieżnobiały uśmiech, higiena jamy ustnej, metody wybielania zębów, zabieg wybielania
karmienie piersią, gabinet Implantis

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wybielania zębów

Wybielanie zębów Kraków cena ?

Cena wybielania zębów lampą BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA to 899 zł. Przed wybielaniem konieczne jest jednak przeprowadzenie higienizacji jamy ustnej (skaling, polerowanie, piaskowanie, fuloryzacja). W przeciwnym razie zęby nie wybielą się równomiernie.

Ile trwa wybielanie zębów?

Wybielanie zębów lampą BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA obejmuje 3 serie naświetleń lampą po 15 minut każda. Efekt jest natychmiastowy. 

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów?

Po wybielaniu zębów w gabinecie stomatologicznym należy przestrzegać tzw. białej diety przez 7 dni. Efekt utrzymuje się do dwóch lat.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Na ogół wybielanie przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym przez higienistkę stomatologiczną lub dentystę jest bezpieczne dla zębów, ponieważ środki chemiczne stosowane do wybarwiania organicznych mikrocząsteczek osadów zębów w sposób istotny nie wpływają na mineralną strukturę szkliwa samego zęba – czyli nie niszczą szkliwa zębów. Istnieje wiele badań dokumentujących bezpieczeństwo wybielania zębów. Uwzględniają one możliwość wystąpienia przemijających skutków ubocznych (2-3 dniowych) takich jak przemijająca nadwrażliwość zębów np. na zimno.

Higienistka stomatologiczna lub dentysta przeprowadzający wybielanie zębów najczęściej podejmują działania i odpowiednie środki zaradcze w celu ochrony wyeksponowanych szyjek zębów, lub powierzchni korzeni zębów, aby zminimalizować ewentualną wrażliwość zębów.

Substancją najczęściej używaną w środkach do wybielania jest nadtlenek wodoru i nadtlenek karbamidu. Ten ostatni jest szczególnie często używany w wyrobach do domowego wybielania zębów.

Dalczego zęby się przebarwiają lub odbarwiają?

Istnieją dwa rodzaje przebarwień zębów: zewnątrzpochodne (zewnętrzne lub powierzchniowe) oraz wewnętrzne (wewnętrzne).

Przebarwienia powierzchowne spowodowane są przez substancje-koloryzujące barwniki, które są w kontakcie z zębem. Zły wpływ na jasność zęba, mają tytoń, pokarmy zawierające garbniki, w tym czerwone wino, kawa i herbata, soki z buraków, suplementy zawierające związki żelaza.

Wraz z wiekiem zęby zmieniają swój kolor i jasność. Szkliwo staje się cieńsze, bardziej widoczna staje się zębina, która sama w sobie jest bardziej żółta. Przebarwienia zębów są również spowodowane przez nadmierne działaniu fluoru lub różnych antybiotyków na zęby w czasie formowania zębów.

W przypadku zębów już wyrośniętych główną przyczyną wewnętrznych przebarwień jest próchnica zębów, wypełnienia, obumarcie miazgi (problemy wewnątrz kanału zęba) oraz urazy rozwijające się wewnątrz zębów.

Jak przebiega wybielanie zębów Kraków?

Wybielanie zębów polega na zastosowaniu środka chemicznego. Nadtlenek atakuje silnie cząsteczki organiczne, które zdeponowane są między kryształkami szkliwa lub w zębinie i powodują przebarwienia. Nadtlenek atakuje te właśnie cząstki organiczne, które dają zębom poplamiony wygląd.

Aby zniwelować plamy na powierzchni zęba, roztwór pozostawia się na powierzchniach zębów, zależnie od zastosowanej metody. W przypadku przebarwień wewnętrznych, co ma miejsce po leczeniu kanałowym, może się okazać, iż wybielacz należy zdeponować wewnątrz zęba na kilka dni. Wtedy proces wybielania musi trwać kilka dni, aż do czasu osiągnięcia wymaganej jasności.

Wybielanie zębów działa najlepiej na żółtawe plamy i nawet niektóre z brązowych plam, ale nie działa w prawie w ogóle na szarawe przebarwienia.

Ważne jest, aby pamiętać, że tzw. plomby nie mogą zostać wybielone podczas wybielania zębów. Jeśli pacjent ma widoczne z zewnątrz wypełnienia w zębach, należy zastanowić się, jak będą zęby wyglądały zęby po wybielaniu. W widocznych miejscach może się okazać, iż wypełnienia wymagają wymiany na jaśniejsze.

Śnieżnobiały uśmiech – wybielanie Kraków

Wybielanie zębów Kraków

Stomatolog Kraków – zapraszamy do kliniki Implantis

Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym. Naszymi pacjentami są między innymi osoby, które mieszkają za granicą, ale powracają na leczenie stomatologiczne do Krakowa. Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.