Wybielanie zębów systemem BEYOND POLUS®

Twój piękny, biały uśmiech w zaledwie 40 minut dzięki profesjonalnemu wybielaniu zębów lampą BEYOND Polus® w klinice IMPLANTIS BEYOND Polus® – Wybielanie zębów Kraków.BEYOND Polus® – Wybielanie zębów Kraków.
Zapraszamy Państwa na skorzystanie z profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie za pomocą lampy BEYOND Polus®, która jest jednym z najchętniej używanych systemów do wybielania przez dentystów.
Najbardziej prestiżowa na świecie instytucja oceniająca produkty stomatologiczne the Dental Advisor przyznała lampie Beyond Polus wraz z zestawem Premier najwyższą ocenę 5+ oraz 98% pozytywnych ocen przypadków klinicznych.


Ponadto produkty służące do wybielania produkowane przez firmę BEYOND zostały wyróżnione nagrodą Editors Choice Award a sama lampa jest najlepiej ocenianym systemem do wybielania zębów. Wszystkie nagrody przyznane zostały przyznane bazując na niezależnych badaniach klinicznych wykonanych w Stanach Zjednoczonych.
Zęby są wybielane dzięki niebieskiemu światłu o mocy 250000 LX. Technologia Light Bridge, czyli innowacyjne zastosowanie światła diodowego połączonego z halogenowym oraz zaawansowane filtry optyczne sprawiają, że korzystanie z lampy BEYOND Polus® jest bezpieczne i zarazem niezwykle skuteczne.
W klinice IMPLANTIS zabiegi wybielania zębów są przeprowadzane przez wykwalifikowane higienistki stomatologiczne pod kontrolą lekarza stomatologa.
Cały zabieg trwa ok 45 minut jest przeprowadzany w dwóch lub trzech seriach po 10-15 minut.
Przez kilka dni po zabiegu wybielania zębów należy przestrzegać tzw „białej diety” czyli unikać spożywania wszelkich barwiących posiłków (np. sosy pomidorowe, barszcz czerwony, wino itp.)
Efektami wybielonych zębów można się cieszyć nawet dwa lata pod warunkiem zachowania wzorowej higieny jamy ustnej oraz prowadzenia zdrowego trybu życia.

Wybielanie zębów BEYOND Polus

Rozjaśnianie zębów akceleratorem BEYOND Polus - procedura

 • Zabieg wybielania zębów w IMPLANTIS zaczyna się od przeglądu stanu jamy ustnej, który wykonuje dentysta oraz ustaleniu przy pomocy wzornika jaki kolor mają zęby przed zabiegiem wybielania.
 • Następnie wykwalifikowana higienistka stomatologiczna nakłada na powierzchnię zębów, bądź wybranego zęba, specjalny żel wybielający, który zawiera substancje zwiększający skuteczność wybielania a także radykalnie redukujący wrażliwość.
 • Żel wybielający jest aktywowany przez światło lampy. Światło akceleratora BEYOND Polus sprawia, że żel wybielający znacznie szybciej niż w przypadku innych metod wybielania zaczyna przechodzić przez szkliwo do zębiny. Widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze oraz utleniane.
 • Po trzech dziesięciominutowych seriach naświetlania nadchodzi czas na podziwianie efektów wybielania, czyli ustalenie za pomocą wzornika kolorów jaki jest nowy kolor zębów i porównanie do stanu przed zabiegiem.

Inne metody wybielania

 • Szyny wybielające wykonane przez stomatologa dają dobre, długotrwałe rezultaty. W IMPLANTIS, poza szybkim i skutecznym wybielaniem lampą BEYOND Polus proponujemy Państwu wybielanie zębów nakładkami jednorazowymi – jest to system 10 jednorazowych nakładek, które zawierają już substancję wybielającą Opalescence TresWhite Supreme Ultradent USA.
 • Inną, indywidualnie dostosowaną do stanu uzębienia pacjenta metodą, którą możemy Państwu zaproponować jest przygotowanie w pracowni protetycznej pasujących idealnie do zębów nakładek do których dostają Państwo 4 strzykawki Opalescence PF 20% którymi dozują Państwo substancję wybielającą. Niemniej jednak żel, który ma niskie stężenie bardzo długo penetruje szkliwo oraz zębinę i aby był skuteczny wymagane jest, aby pozostawał w kontakcie z zębami przez około dwie godziny dziennie w ciągu kilku kolejnych dni.

Żel wybielający Opalescence Tres White Supreme | IMPLANTIS

 • Stosowanie gotowych szyn wybielających typu „Boil and Bite”, które można kupić w aptekach czy drogeriach daje akceptowalne rezultaty, lecz zdecydowanie odradza się ich stosowanie bez uprzedniej konsultacji z dentystą. Ponadto nie są one dopasowane do zębów i dziąseł, stąd częste przypadki podrażnienia dziąseł. Oczywiście stosowanie produktów dobrej jakości może pomóc Państwu w utrzymaniu efektów profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie u dentysty. Nasi dentyści w czasie konsultacji chętnie pomogą Państwu w wyborze dobrej jakości szyn wybielających.
 • Lampy Led, stosowane jako alternatywna i tańsza metoda, obecne lampy LED dają słabsze rezultaty wybielania niż lampa BEYOND Polus.

 

 

 

Wybielanie zębów Opalescence-PF | IMPLANTIS

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wybielania zębów

 • Mam niewyleczoną próchnicę w kilku zębach. Lepiej robić wybielanie przed czy po leczeniu? 

W metodzie BEYOND Polus można zabezpieczyć niewypełnione ubytki czy odsłonięte szyjki zębowe, a wypełnienia zrobić po wybielaniu. Plusem tego rozwiązania jest to, że po wybielaniu zębów można  idealnie dobrać kolor wypełnień  do koloru rozjaśnionych zębów. Inne metody nie pozwalają na takie rozwiązanie i najpierw trzeba wyleczyć zęby aby później je wybielić.

 • Czy rozjaśnianie zębów sprawia ból?

Dla większości pacjent zabieg wybielania zębów jest  zupełnie bezbolesny. Bardzo rzadko zgłaszają wrażliwość w trakcie  zabiegu wtedy stosujemy znieczulenie miejscowe. Uczucie wrażliwości zębów  mija  po 3-4 godzinach po zabiegu, a w bardzo sporadycznych przypadkach po 1-2 dniach po zabiegu.

 • Co należy robić a czego unikać aby utrzymać efekt białych zębów po wybielaniu?

Kluczową kwestią jest stosowanie tzw. białej diety, przez 2 dni po zabiegu, czyli nie spożywaniu barwiącego jedzenia i picia. Należy wyeliminować wszystko to, co mogłoby pobrudzić białą koszulę.  Nie należy również w tym czasie palić papierosów. Zalecamy również naszym pacjentom aby przynajmniej przez kolejny tydzień starali się powstrzymać od  pożywienia i napojów, które mocno barwią. Efekt wybielania pomoże utrzymać zalecona przez naszego dentystę, a dostosowana do stanu  Państwa jamy ustnej  pasta wybielająca

 • Czy można wybielić korony?

Niestety wybielić da się tylko zęby naturalne. Żadna z metod nie pozwala na wybielanie odbudowy protetycznej (korony, mosty licówki, onlay,  inlay) na zębie ani wypełnień

Jakie są przeciwwskazania do rozjaśniania zębów

 • Uzupełnienia protetyczne lub duża ilość wypełnień w przednich zębach – wybielaniu ulegną tylko naturalne zęby a nie korony, licówki czy wypełnienia kompozytowe
 • Znaczne uszkodzenie szkliwa
 • Stan zapalny dziąseł
 • Alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe
 • Kobiety ciężarne i karmiące piersią
 • Wybielanie zębów nie powinno być przeprowadzane u osób które poddane są suplementacji preparatami żelaza w kroplach lub też aktywnym węglem
 • Dzieci poniżej 16 roku życia

Czy wybielanie jest bezpieczne dla zębów?

Na ogół wybielanie jest bezpieczne dla zębów, ponieważ środki chemiczne stosowane do wybarwiania organicznych mikrocząsteczek osadów zębów w sposób istotny nie wpływają na mineralną strukturę szkliwa samego zęba – czyli nie niszczą szkliwa zębów. Istnieje wiele badań dokumentujących bezpieczeństwo wybielania zębów. Uwzględniają one możliwość wystąpienia przemijających skutków ubocznych (2-3 dniowych) takich jak przemijająca nadwrażliwość zębów np. na zimno.

Higienistka stomatologiczna lub dentysta przeprowadzający wybielanie zębów najczęściej podejmują działania i odpowiednie środki zaradcze w celu ochrony wyeksponowanych szyjek zębów, lub powierzchni korzeni zębów, aby zminimalizować ewentualną wrażliwość zębów.

Substancją najczęściej używaną w środkach do wybielania jest nadtlenek wodoru i nadtlenek karbamidu. Ten ostatni jest szczególnie często używany w wyrobach do domowego wybielania zębów. Profesjonalne roztwory wybielające zawierające nadtlenek wodoru, działają szybciej i mogą rozjaśnić zęby do 10 odcieni wokoło godzinę, choć niektórzy pacjenci mogą potrzebować kilku zabiegów w celu osiągnięcia pożądanego poziomu wybielania.

Co powoduje, że zęby się przebarwiają lub odbarwiają

Istnieją dwa rodzaje przebarwień zębów: zewnątrzpochodne (zewnętrzne lub powierzchniowe) oraz wewnętrzne (wewnętrzne).

Przebarwienia zewnątrzpochodne spowodowane są przez substancje-koloryzujące barwniki, które są w kontakcie z zębem. Zły wpływ na jasność zęba, mają tytoń, pokarmy zawierające garbniki, w tym czerwone wino, kawa i herbata, soki z buraków, suplementy zawierające związki żelaza. Wraz z wiekiem zęby zmieniają swój kolor i jasność. Szkliwo staje się cieńsze, bardziej widoczna staje się zębina, która sama w sobie jest bardziej żółta. Przebarwienia zębów są również spowodowane przez nadmierne działaniu fluoru lub różnych antybiotyków na zęby w czasie formowania zębów. W przypadku zębów już wyrośniętych główną przyczyną wewnętrznych przebarwień jest próchnica zębów, wypełnienia, obumarcie miazgi (problemy wewnątrz kanału zęba) oraz urazy rozwijające się wewnątrz zębów.

W jaki sposób odbywa się wybielanie zębów?

Wybielanie zębów polega na zastosowaniu środka chemicznego, jakim jest nadtlenek wodoru. Nadtlenek atakuje silnie cząsteczki organiczne, które zdeponowane są między kryształkami szkliwa lub w zębinie i powodują przebarwienia. Nadtlenek atakuje te właśnie cząstki organiczne, które dają zębom poplamiony wygląd. Aby zniwelować plamy na powierzchni zęba, roztwór pozostawia się na powierzchniach zębów, zwykle przez 30 minut do jednej godziny, zależnie od zastosowanej metody. W przypadku przebarwień wewnętrznych co ma miejsce po leczeniu kanałowym, może się okazać, iż wybielacz należy zdeponować wewnątrz zęba na kilka dni. Wtedy proces wybielania musi trwać kilka dni, aż do czasu osiągnięcia wymaganej jasności.

Wybielanie zębów działa najlepiej na żółtawe plamy i nawet niektóre z brązowych plam, ale nie działa w prawie w ogóle na szarawe przebarwienia. Ważne jest, aby pamiętać, że plomby nie mogą zostać wybielone podczas wybielania zębów. Jeśli pacjent ma widoczne z zewnątrz wypełnienia w zębach, należy zastanowić się, jak będą zęby wyglądały zęby po wybielaniu. W widocznych miejscach może się okazać, iż wypełnienia wymagają wymiany na jaśniejsze.

WYBIELANIE ZĘBÓW – ZDJĘCIA PRZED I PO WYBIELANIU LAMPĄ BEYOND POLUS W IMPLANTIS

przed i po wybielaniu zębów

przed i po wybielaniu zębów

przed i po wybielaniu zębów

przed i po wybielaniu zębów

Wybielanie zębów Kraków – metodą Beyond, to dobry sposób na białe zęby.

Wybielanie zębów jest zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej. Może się on okazać niezbędny do przeprowadzenia przed założeniem koron lub mostów również można wybielić zęby.

Przepis na czyste i niepsujące się zęby

 • Po każdym głównym posiłku wypłucz usta letnią wodą.
 • Odczekaj z czyszczeniem zębów 20 min( zajmij się innymi sprawami).
 • Po upływie 20 min za pomocą nitki dentystycznej oczyść przestrzenie między zębami.
 • Wypłucz usta wodą.
 • Miękką szczotką wyczyść zęby szczotkując od dziąsła w kierunku zęba. Umyj wszystkie zęby, może to zająć około 3 minut.
 • Wypłucz usta wodą.

Pamiętaj, aby nie myć zębów od razu po wypiciu soków owocowych, napojów gazowanych lub zjedzeniu owoców. Ochronisz dzięki temu szkliwo.

Kontakt

Zostaw swój numer telefonu, a my się z Tobą skontaktujemy!Specjalizujemy się w kompleksowym, często kilkuetapowym leczeniu stomatologicznym dedykowanym dla pacjentów którzy nie dysponują długim czasem, który mogą poświęcić na wizyty stomatologiczne lub mieszkają poza granicami kraju.

Podczas pierwszej wizyty wykonujemy pełną diagnostykę, badanie stomatologiczne oraz przygotowujemy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego.

Skontaktuj się z nami aby umówić się na wizytę konsultacyjną!