• Profesjonalne zabiegi stomatologiczne

  • Masz pytania? Zadzwoń: 511 511 315, 511 511 615 lub 12 312 06 36

Wypełnienia bez BPA

BPA free

BPA free

W gabinecie Implantis podczas leczenia zębów stosujemy wyłącznie nowoczesne wolne od BPA materiały kompozytowe ( do wypełniania ubytków oraz przy wymianie amalgamatów).

Dlaczego nie chcemy stosować materiałów z BPA o tym poniżej.

Bisfenol A – cichy zabójca XXI wieku

Bisfenol A (BPA) jest związkiem organicznym stosowanym do produkcji poliwęglanów oraz żywic epoksydowych o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Dobowa dawka BPA nie powinna przekraczać 0,05 mg w przeliczeniu na jeden kilogram masy ciała.

Poliwęglan zawierający bisfenol A stosowany jest do produkcji różnego rodzaju opakowań do przechowywania żywności, plastikowych butelek, płyt kompaktowych, papieru termicznego, elementów elektroniki, a nawet wypełnień dentystycznych. Wchodzi w skład substancji stosowanych przy wyrobie puszek spożywczych do przechowywania żywności i napojów.

Bisfenol A może w organizmie człowieka może łączyć się z receptorami odpowiedzialnymi za wiązanie naturalnego estrogenu ponieważ jest formą syntetycznego estrogenu (xenoestrogen). Ze względu na to, że BPA „udaje” związek naturalny dla organizmu może być z łatwością akumulowany w tkankach i tłuszczach, skąd następnie jest stopniowo uwalniany.

Uwalnianie BPA

Dowiedziono, iż toksyny takie jak BPA mogą być uwalniany z plastikowych opakowań , w których wchodzą, zwłaszcza gdy opakowanie jest podgrzewane, myte detergentami przed użyciem. Podobnie dzieje się gdy tworzywo z zawartością BPA poddawane jest rozciąganiu, gnieceniu czy innym mechanicznym obciążeniom. W takich sytuacjach BPA łatwo dostaje się do pokarmu, z którym wspólnie przenika do ciała człowieka. Znane są trzy drogi przenikania BPA do organizmu człowieka: skóra, układ pokarmowy oraz oddechowy.

U niemowląt i dzieci BPA może wyrządzać największą szkodę zaburzając gospodarkę hormonalną organizmu.

W UE od 2011 roku obowiązuje zakaz produkcji butelek dla dzieci zawierających BPA. Jak wynika z  raportu Amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, noworodki karmione mlekiem przy użyciu plastikowych butelek są narażone na większe dzienne spożycie BPA w porównaniu z innymi grupami wiekowymi. Ma to związek z ich niską masą ciała, a ich małe organizmy nie są w stanie wydalić toksyny.

 

 

 

Umów się na wizytę. Zostaw nam numer telefonu, a my oddzwonimy do Ciebie!

 

 Zespół dentystów

Wypełnienia bez BPA

Wymiana plomb amalgamatowych

Wypełnienia bez BPA

 

Zadzwoń teraz